| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Máme doma malého, tříletého puberťáka

 Příspěvky 110 z 38 [Dalších 28 >>]
Iva
  • 
11.7.2011 11:12:54
Taky myslím, že ne každý tříleťák se tak chová, mám srovnání na svých - jako noc a den, o jednom jsem ani nevěděla a s druhým katastrofa. Bohužel, jsou ale opravdu naším obrazem a co slyší si moc dobře a rychle ukládají, takže stud u nás dospěláků byl na místě.
majka1
9.7.2011 18:04:03
Jeee,to je jako bych četla o našm Jiřikovi~:-DNěkdy už mi opravdu tečou nervy,ale snažím se být v klidu:-)..Jsou to přeci jen zlatička.~s~~s~
22.6.2011 11:31:06
No moje mamka mela taky prvni dite v 18 a rikala,ze to byla uplne normalka a kdo z jejich kamaradek nebyl ve 20 letech po svatbe,uz se ji smaly,ze je stara panna.Moje mamka ma ted 46let a nejstarsi jeji vnuk ma 8 let,takze se babickou stala taky pred 4citkou.Jen nas deda,ktery se prvnim novogeneracnim ditkem stal pradedou nadaval (ze srandy samozrejme) z tak mladeho cloveka oni udelali pradedu ~t~~t~ a nas otec vnoucatum rika...Nerikejte mi dedo,aby si lidi nemysleli,ze jsem tak stary,rikejte mi ,,pra otce,, ~t~~t~~t~
18.6.2011 21:36:41
V tomto věku skutečně nejde o pubertu, ta přijde až později. Kolem 5.roku začíná tzv. malá puberta, kterou již déle jak rok procházíme s naším šestiapůlletým synem a je to síla. Také musí mít poslední slovo(a to nemá žádnou volnou výchovu) a chová se podobně jako pravý puberťák. Někdy je to u nás dost o nervy, protože kromě malého puberťáka je tu i velký puberťák. Bydlíme totiž v domku se sestrou a její dvanáctiletou dcerou(ta měla také malou pubertu která postupem let vyústila ve velkou), takže máme ještě na několik let s pubertou vystaráno. Náš syn pozvolna přejde z malé puberty do adolescetní, která snad mezitím pustí neteř. Aspoň v to doufáme.
Bára, dcery 11 + 3
  • 
18.6.2011 17:26:18
i moje tříletá dcera se nedávno zeptala co je to mozek a po mém vysvětlení následovala otázka jestzli ho má i ona. Zcela bezprostředně jsem jí řekla, že si myslím, že někdy ho nemá - to když dělá úplné zhovadilosti. Neměla jsem to dělat. Hned večeř sdělila tatínkovi, že nemá mozek, protože kdyby ho měl, tak po ní nebude chtít takovou blbost jako uklízet hračky:-)
vertigo
18.6.2011 15:55:54
Taky mi ten článek přišel tak trochu o ničem. Mám doma téměř tříletou dceru a podobné "hlášky" poslouchám denně. Ale když měla tak cca 2,5 roku, podívala se na mě a povídá: "Mami, vyprdnem se na tátu" ~d~ Je mě jasný, že absolutně netušila, co říká, ale trochu mě to zarazilo. ~t~
Petra K
  • 
16.6.2011 21:13:51
Mě ten kluk z článku připadá jako běžný ukecaný a drzý dítě. Tedy, občas je to roztomilý, ale občas drzý a to, že má poslední slovo už ve 3 letech není známkou puberty, spíš volné výchovy... Můj syn byl taky ve 3 letech velmi ukecaný, nasával jako houba kdeco, ale byl velmi poslušný, nepral se, dětem na hřišti nenadával, spíš si chodil pokecat s jejich maminkama, co jako doma vaří a jestli jejich kluk zlobí....žádné dohadování se u nás nekonalo, prostě v některých věcech se nedebatuje. Jinak byl samosebou rozumbrada a legrace jsme si taky užili ažaž, ale označovat tohle puberťákem je nadsázka nebo nesmysl, puberta je jiná a jindy. Když mi syn říkal "dobrou noc má hvězdičko krásná", nebo Mám tě rád skoro jako popelnici (miloval popeláře a vše okolo, takže to byla akt lichotka)nevím, dnes mi to přijde jiné, jako by se rozjívenost v ranném věku místo usměrnění spíš vyzdvihovala a označovala jako osobitost a předpubertu.... PS: je mi skoro 38, synovi bude 16 a doufám, že babičkou nějaký pátek ještě nebudu :-)
Luca83
16.6.2011 17:16:10
Tak mě ten věk vůbec nezarazil :-) Znám maminy, které rodí ve 39 i 44 letech, zároveň mám kolegyni, která byla ve 37 letech dvojnásobnou babičkou. Z mého pohledu mi přijde normální oboje, záleží co osud přinese ;-)
Kamarádka je maminkou ve 39 letech (první dítě ve 34), protože dřív nepoznala vhodného chlapa do života. A od kolegyně dcera si "musela" pořídit děti v 18 a 19 letech, neboť jí to doktor ze zdravotních důvodů hodně doporučil, že za 3 roky už by to nešlo.... ~R^~s~
Panímáma
  • 
16.6.2011 11:58:13
Tak přesně na tohle se mě ptala moje čtyřletá dcera při usínání. Tak jí říkám, že mozek je v hlavě a že je strašně důležitý a že ho má každý. Chvilku hloubala a pak se zeptala: "A má mozek i policajt?" Málem jsem vyprskla smíchy, co na tohle říct? Tak jsem řekla ano, i policajt. "A má mozek i zloděj". Tak tady už jsem fakt byla na pochybách...:-D
Kde ty děcka na to chodí???
Daniela
  • 
14.6.2011 18:20:44
Myslím si že ne každý tříleťák se tak chová.Mám podobné dítě a vím že spousta dětí ve třech letech těmto "zrychleným" děten nesahá po kotníky. Každé dítě je jedinečné! Nejlepší je neporovnávat a každý rodič má to svoje dítko neradši a vždy je přece to nej nej. Sama to tak vnímám a pokaždé se bráním porovnávání. Je pravda že tyto dítka dokáží nám rodičům i občas zatopit tou svojí přímočarostí. Ale jsou to přece naše zlatíčka ne?!!!
 Příspěvky 110 z 38 [Dalších 28 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.