| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co pro nás znamená vlastní jméno?

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 68 [Dalších 8 >>]
Ecim
22.6.2011 13:18:10
Dnes se mi moje jméno moc líbí, ale jako dítě jsem ho vyloženě nesnášela a chtěla si ho změnit. Nesouhlasím s názorem uvedeným v článku, že dítě neodmítá jméno, ale rodiče. Já jsem v dobách, kdy jsem své jméno tolik nesnášela, měla s oběma rodiči dobrý vztah.
Svým dětem jsme vybrali k typicky českému příjmení stará česká jména, chtěli jsme taková, která nebudou příliš obvyklá, ani příliš neobvyklá. Jak ale zpětně zjišťujeme, tak u prvního syna to moc nevyšlo, kamkoli přijdeme, vyrojí se tam mraky jeho jmenovců. ~t~
.
  • 
22.6.2011 13:08:37
omyl, tady jsou zprofanovaní hlavně ti Nicolasové , Vanessy a Esmeraldy, aspoň v Brně :-)
Mrej
22.6.2011 12:51:59
Leokadie je v ČR 69x, Fridolínové 3 kousky. Božidarů to vyhodí 23 (a k tomu 2x Bozidar). Ženy se jménem Božidara jsou v ČR jen 2.
Bohužel to nevyhazuje žádné Mastihubky, jste si jistý že jim tak jen neříká?
Zdroj: www.kdejsme.cz
22.6.2011 12:44:04
V dětství jsem chtěla být Hanka nebo Katka nebo mít nějaké běžné jméno, dnes se mi moje jméno vyloženě líbí a ztotožňuju se s ním.
O čem jsem ale přemýšlela, že většina lidí má urč. jména spjatá s urč. vlastnostmi lidí, přestože samozřejmě to spolu vůbec nesouvisí.
Např.: Jedna z nich je načančaná bárbína, jedna je výborná kamarádka, taková obyčejná holka, a třetí je venkovanka a pracuje v kravíně. Božena, Radka a Vanessa. Která je která? Vsadím se, že všichni budou odpovídat víceméně stejně. Anebo se tu setkám s názorem, že se na to nedá odpovědět.
22.6.2011 12:00:01
Příjmení si člověk nevybere:-) Se jménem se dá něco dělat. Mně se třeba moc líbí dívčí jména Sára, Rút a Rebeka, ovšem tady je aspoň to poslední poněkud zprofanované:-)). A řekl bych, že tak, jako existuje jistá předpojatost ke jménu Kevin v Německu, mají to tady podobné Pepíkové nebo Karlíci:-)
Jinak, máme příbuznou, která se jmenuje Bernardina. Už mají těch Bernardýnek několik generací:-))) To taky docela jde.
Inaaa
22.6.2011 11:52:15
Tak Žaneta a Běla by podle mě bylo skončit hůř.

Fríďa a Léda, to jde. Kdyby k těm jménům bylo jiné příjmení, šlo by to. Holka si třeba někdy pomůže, kluk ne.
Ačkoli po Basikové si taky první manžel vzal příjmení.
Inaaa
22.6.2011 11:50:28
Chudák Božidar,není z Božího Daru, že by rodiče žertovali?
Jakpak asi byla se svým jménem spokojena Božidara Turzonovová.
I když někde ve starším věku se lidi se jménem smíří a jsou rádi, že se odlišují a nemají jméno jako každý druhý.
mandelinka
22.6.2011 11:49:54
Taky nechápu co někdy rodiče vymyslí... klasika - Nicolas Topolánek, Margarita Paroubková, Vanessa Volopichová - z toho teda omdlívám já~t~~8~
Inaaa
22.6.2011 11:48:33
Měl mu dát raději Gabro, to by bylo jako Gabriel a celkem lidské...
Žofie a Judita jsou ok, normální jména.
22.6.2011 11:36:06
Omyl, po takovém zavolání se ozve smích. Těch okolo samozřejmě.
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 68 [Dalších 8 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.