| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Proč se lidé přestávají zdravit

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 81 [Dalších 41 >>]
Binturongg
28.6.2011 16:42:23
Myslím, že nemám zásadní problém se základy společenského chování a vím, kdo byl Guth- Jarkovský, ale zdravení považuji za sočást dialogu, takže když vlezu kamkoli, kde se kousek ode me tyčí nějaká osoba a prokazatelně mě vidí, očekávám, že odvětí na pozdrav.
Podle mě si to blbě vykládáš.
Samosebou nezdravím, když vejci třeba do Billy, ono taky není koho. Ovšem u pokladny zdravím, častěji mě předběhne pokladní. Na úřadě taky předpokládám slušnost...
Rozállie
28.6.2011 16:09:26
Kudlo, no ale proč Tě točí, vždyť má pravdu :-) Jestli je to starší paní, tak ji jako mladší pozdravím a je to, ne? Osobně tedy od výrazně mladších očekávám, že pozdraví první, a samozřejmě i od mužů vrstevníků ...
JanaS
  • 
28.6.2011 15:25:26
Alenono, já bydlím v činžáku v Praze a zdravíme se všichni, jakmile někoho vidím, pozdravím, všichni odpovídají a zdraví. Vůbec tento problém nemám - horší je to u našich, mají domek se zahrádkou (malé město), chci souseda pozdravit (pracuje na zahradě), ale halekat - zdravím, sousede! je nepřirozené, tak čekám, až se podívá mým směrem - to je trochu trapné. Potkat ho na ulici, tak není problém :-)
Runo
28.6.2011 15:24:47
Souhlasím, hrozně mě to štve. V baráku máme sousedy, který neodpovídaj na pozdrav - že by zdravili jako první je čirá utopie. Zbytek sousedů se zdraví a má mezi sebou dobré vztahy. Tyhle se nastěhovali celkem nedávno, ale nemají žádné rozbroje, co by mohly být důvodem nezdravení.

Tuhle manžela milí neodpovídači vyprovokovali natolik, že poté, co jim řekl zblízka a do očí "Dobrý den" a odpovědí bylo mlčení, tak jim udělal do obličeje velmi hlasité a velmi táhlé "Búúúúúúúú".~t~

No ale nebylo to k ničemu, neodpovídaj na pozdravy nadále~o~
JanaS
  • 
28.6.2011 15:15:24
Mám v živé paměti naši sousedku, co se vždy rozčilovala, že jsem ji nepozdravila. Nebyla jsem bázlivé dítě, ale prostě v jistém období jsem se styděla. Pamatuju se, jak jsem se odhodlávala, tak, teď jí pozdravím, vždy mě předběhla - zase nezdravíš? ty jsi ale nevychovaná!Nutno říct, že po této výtce jsem vždy pozdravila.
Pak jsem ji jednou pozdravila jako první a ona jen naštvaně: "No konečně!", ani nepozdravila...
V současné době šikanuje moje děti tímto způsobem tchán, zdá se, že je to jediné, co ho zajímá - jestli už holky umí pozdravit. Sem tam během řeči pronese poznámku, že za to můžemy my, jako rodiče, protože, je jasný, že kdybychom je k tomu vedli, tak by to vypadalo jinak. Jenže on si asi představuje, že když dítě nepozdraví první, mělo by dostat na zadek. Děda je jediný, koho nezdraví.....(no, ještě ve škole ze stydlivosti jiné rodiče opomene). Nezažila jsem nikoho s kladným přístupem k dětem, kdo by takto vyváděl kvůli pozdravu. Mám asi štěstí, že děda je v našem okolí jediný....
28.6.2011 15:14:03
Ne. Pozdravit uvnitř člověk může, ale nemusí:-) Není to povinnost. Když přijdu do čekárny u lékaře, nemusí lidé, kteří už tam jsou, odpovědět na pozdrav. To není můj výmysl - vymysleli to ti...Guti Jarkovští a podobně:-) Ti, kteří se zabývají etiketou. - ve veřejné místnosti zdraví pouze ten, kdo přichází a odchází:-)))
Binturongg
28.6.2011 14:54:10
susu - přesně ~R^
Dlouhá léta uvažuju, jak zabučet na turistu, s nímž se míjím v lesích a horách, bez ohledu na pohlaví, věk, národnost a vizáž...

Ahoj a Skol už jsou zabrané, chtělo by to něco jako "Kroku zdar" ale mezinárodně ~:-D
Binturongg
28.6.2011 14:49:53
Vladan - aha, takže v obchodě, jako prodavačka, budu za pultem čumět jak parma, dbajíc společenského předpisu nevydat ani hlásku, ok ~t~
Dobra1
28.6.2011 14:01:12
jo, presne takhle to resim. Problem je jen s tou babickou, malá už tam nechce moc chodit. A babicka si mysli, ze je to o tom, ze deti proti ni stveme. To je ale jina kapitola~d~
Mad Max
28.6.2011 13:15:37
~:-D~:-D Tak to je pravda, tohle jsou obchody, kterým se vyhýbám obloukem.~:-D~:-D
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 81 [Dalších 41 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.