| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O chválení

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2123 z 23 
Petra
  • 
10.10.2011 11:04:29
A mě to docela pobavilo. Samozřejmě je to nadsázka, je to psáno lehce, ale ne hloupě. Autorku chválím.
zwedavka
10.10.2011 9:43:37
Taky mně článek moc neoslovil. ~2~
Autorka nějak nepochopila rozdíl mezi chválou, bez které lze žít a oceněním, bez kterého se žije fakt ztuha.
Co by ale naše školství mohlo vykonat, je naučit příští generace kritizovat výkon a ne člověka.
Jak píše Withep, rodiče nanaučí, to, co sami neumějí.
Každý (skoro) snese výtku vy stylu: To a to jsi udělal chybně. (Skoro) každý odmítne kritiku: Jsi neschopný, to a to jsi udělat chybně.
10.10.2011 9:32:56
Můj tatínek nechválil, můj manžel nechválí. A tedy (žádní) chlapi neumějí chválit? ~;)

Pominu rozdíl mezi pouhou chválou a skutečným uznáním, pominu, že by problém tkvěl v hledání ideální míry chválení mezi vůbec a příliš. Rozesmála mě představa, že by se chválení mělo vyučovat, a "dilema", zda doma nebo ve škole ~t~. Nejspíš asi ve škole, protože doma, kde maminka tatínka chválí pořád a tatínek maminku nikdy, se to děti obou pohlaví nejspíš nenaučí ~;). Ovšem klást chválení do protikladu ke kritickému myšlení může mít jediný účel. Pomoct pochopit nechápavému čtenáři, že je to celé ironie ~k~.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2123 z 23 

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.