| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Největší štěstí v životě? Dělat si věci po svém

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 40 
Klarisanek
23.1.2012 13:32:16
Jo Pawlo, jak jsem souhlasila s bodama v clanku, tak ted zase souhlasim i s tvyma vytkama (krome zustavani v posteli, zabavne to veru je - hlavne pro rodice, co nemaji vycitky v bode c. 5.). Asi jde o to, ze tohle vsechno je jen v rovine velice siroke a kazdy si v tom najde to svoje. Vicemene nam chtel asi autor sdelit, ze nic se nema prehanet, coz je moje heslo.
23.1.2012 12:53:10
špatně se čte, nějak mě nechytla.A těžko třeba ve městě necham děti je tak se poflakovat po chodnících nejlép mezi panelákama.
Markétas párkem
  • 
23.1.2012 12:08:02
"Naplňujeme dům hudbou a veselím." to u nás platí. Ovšem po celodenním "..na políčku v jetelíčku.." a "... pod dubem za dubem..." a neustálém hlasitém chechotu mých dětí, si večer ráda sednu v tichu. A mlčím. A můj manžel si nestěžuje, že furt melu, ale naopak, že se nechci bavit. ~d~
Pawlla
23.1.2012 11:53:39

* Odmítáme myšlenku, že rodičovství vyžaduje těžkou dřinu.-těžká dřina ne,ale nic lehkého to není.
* Zavazujeme se, že své děti necháme být.-široký pojem,kdyby je nechali od malička být,nedožijí se dvou měsíců
* Odmítáme přebujelý konzum, jenž útočí na děti od chvíle, kdy se narodí.-to by chtělo upřesnit.
* Čteme jim poezii a fantastické příběhy bez mravních ponaučení.-já jsem dětem četla to co je baví,bez ohledu na mravní poučení,takže souhlas
* Pijeme alkohol, aniž bychom měli pocit viny.-a proč by jste měli mít?~e~
* Odmítáme své puritánské já.-nevím co je mé puritánské já,takže nevím,jestli ho odmítám.
* Neplýtváme penězi na rodinné výlety za zábavou ani za dovolené.-tak to je dost smutné,myslím,že společný výlet nebo dovolená je věc,kterou si užije každá rodina,nevím co je na tom špatného.
* Líný rodič je šetrný rodič.-tak to je asi taková hláška jako,kdo nic nedělá,nic nezkazí.~;)
* Líný rodič je vynalézavý rodič.-dovolím si pochybovat.
* Ráno zůstáváme v posteli tak dlouho, jak jen to jde.-proč?to je tak zábavné?
* Snažíme se nezasahovat.-to je zase jak a kdy,zbytečně a vždy určitě ne,to bych taky souhlasila.
* Hrajeme si na polích a v lesích.-jen tam?Trošku jednotvárné.
* Vyháníme je na zahradu a zavíráme dveře, abychom mohli uklidit dům.-proč když-Šťastný nepořádek je lepší než skličující pořádek?~t~
* Oba pracujeme tak málo, jak je to jen možné, zejména když jsou děti malé.-proč,když se jim nevěnujete?
* Čas je důležitější než peníze.-dají se s ním platit složenky?
* Šťastný nepořádek je lepší než skličující pořádek.-k tomu jsem se vyjádřila.
* Pryč se školou.-jak to probíhá prakticky?
* Naplňujeme dům hudbou a veselím.-to snad není tak převratné,i když každý den bych to nedělala.
* Přijímáme zodpovědnost.-souhlasím,ale podle předchozích bodů to tak nevypadá
* Existuje mnoho cest.-to je fakt

23.1.2012 11:48:59
Myslím, že jsi to nepochopila. Viz třeba to učení se latině a delegování zodpovědnosti na dítě. Autor se vymezuje proti určitému trendu, kdy je dítě takřka zbožštěno a vše se točí kolem něj. To podle mě není dobrý koncept. Já jsem dříve váhala, jak a jestli vyžadovat po dítěti, aby mě poslechlo - jak najít rovnováhu mezi bezbřehou "nevýchovou" a rigidním vyžadováním poslušnosti? Přišlo mi to obtížné. Ale pak jsem si jednou řekla, sakra, já tady furt makám, já jsem zodpovědná a tudíž já taky budu rozhodovat. Mj. určovat, ve kterých oblastech se děti mohou rozhodnout samy za sebe. Článek se mi líbil, s autorem docela souzním. A nejvíc mě zaujala potřeba dětí, aby byly užitečné. Musím na tom začít pracovat.
susu
  • 
23.1.2012 11:14:20
Poněkud to zbytečně démonizuješ.
23.1.2012 11:09:42
to je žert??? nechat děti, aby rostly jako dříví v lese??? nebo jsem to celé nepochopila???

rozhodně nejsem hyperaktivní rodič, taky dokážu v sobotu zůstat v posteli do 9 a odpoledne nejít ven když je hnusně a s pořádkem v našem bytě je to také všelijaké, ale ...

některé autorovy myšlenky se mi líbí, třeba ty o uchránění dětí před konzumem a určitý minimalismus a volnost, ale ...

obdobná "výchova" dle mého názoru, zachvátila naši republiku po revoluci, obrat od přísné výchovy a dle mého osobního názoru jsou krátce porevoluční děti sobečtí spratci, kteří hledí jen na sebe a naplňují jen svoje potřeby (pardón, pokud jsem se někoho z porevolučních dětí osobně dotkla)
susu
  • 
23.1.2012 10:08:14
knihu jsme nečetla, četla jsem jen články o ní jako je tento. Nevím, mě to neoslovilo.
Klarisanek
23.1.2012 9:46:08
v mnohem se s jeho nazory ztotoznuju. Je mi sympaticke to, ze nehlasa nejake svoje absolutni pravdy, ze popisuje i tu cestu k tomu jeho nazoru. Napr. to s tim zdravym jidlem, to me pobavilo. Ten posledni odstavec a ty body bych podepsala. Kazdy se snazi byt lepsi rodic nez byli jeho rodice, a pak se trapime tim, ze taky rveme jako rvali oni, taky placame, taky nadavame a jsme hotovi z toho, jak je to nase ditko jine nez jsme si predstavovali, ze by melo byt, kdyz ho vychovavaji tak skveli lide, jako jsme my. Taky je mi jeho teorie blizka i proto, ze v soucasne dobe mame kolem sebe naprostou vetsinu tech aktivnich (casto az hyperaktivnich) rodicu, co nedelaji nic jineho nez obrazeji vsechny ty aqua, luna, dino, zoo a dalsi parky a jejich deti maji denne 5 krouzku po skole. Kdyz jim rekneme, ze jsme se v sobotu valeli v posteli do 10ti a odpoledne jsme nesli ven, protoze bylo hnusne a valeli jsme se u TV, tak na nas koukaji skrz prsty, jaky jsme lenosi, nekteri usuzuji, ze je to proto, ze jsme stary a unaveny, nekteri se nas klidne zeptaji, jestli mame malo penez, proto nikam nejedem ~d~
mama, 2 broučci
  • 
23.1.2012 9:28:45
Knihu jsem četla, je zábavná, poučná. Dá se aplikovat dobře i v českých podmínkách. Problém vidím v myšlence, aby člověk opustil zaměstnání a začal podnikat, pracovat 2-3 hodiny denně. Nevím, jestli by nám vydělané peníze stačily na pokrytí běžných nákladů. Teď jsem začala číst knihu "Jaký být volný" od stejného autora.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 40 

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.