| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přirozená špína, půl zdraví

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 29 [Dalších 9 >>]
15.5.2012 16:07:35
No,ja souhlasim s prirozenou imunitou a hracky po zemi ci smitka na koberci me vubec nemohou vyvezt z miry.Me jen dokaze vytocit,kdyz si deti hraji venku na zahrade,behaji po hline a pak mi v botech vleti do obyvaku a mam obyvak plny hliny.Nebo kdyz si dite vezme jidlo a sedne si s tim do prostred mistnosti a jeste k tomu mluvi (prska) s plnou pusou...To jsou me nervy.Za prve nehodlam chodit po bordelu ze schvalnosti a nejvic me na tom stve,ze je treba deti naucit zaklady,, jak se chovat.Ze se ji za stolem,s plnou pusou se nemluvi,aby nebyl zaprsany i nabytek okolo a v botech od hliny se nechodi domu.Tady jde spise o zaklady slusneho chovani,nez o hygienu.Samozrejem jine je to pri oslave,kdyz ma dcerka pozvane kamaradky na oslavu,je mi uplne jedno jestli budu susenky zaslapane do koberce vysavat 5 minut nebo pul hodiny.Jde mi o bezny chod domacnosti,ze nehodlam treba odtahovat nabytek abych zkontrolovala,jestli tam nektere z deti neschovalo svacinu....
15.5.2012 15:51:15
Presne tak,ja take stojim za timto nazorem.Samozrejme,hygiena u miminek je o necem jinem,ale deti maji byt detma.Maji skakat po trave,ozuzlavat staviky-kyselou travu na louce a vyvijet se prirozene.Taky mame obleceni rozdelene na venkovni a skolni ~t~ ze skoly se prevlece a lita si po venku.
Znam maleho chlapecka,ktery byl prave z takove cistotne domacnosti bez prachu,jeho maminka byla tehotna a nahle to na ni prislo predcasne,tak se ji sousedka nabidla,ze ji maleho pohlida,nez se ji manzel vrati a ta sousedka zila no normalne,deti mela taky male,ale chovali doma pejska a morce,takze chlupy tam byly a ten malicky soused se po par hodinach cely osypal pupinkama a zrudnul.Po chvili na cerstvem vzduchu se mu to zase ztratilo a po tydnu co tam chodil na hlidani jak byla jeho mamka v porodnici si na ty zvireci chlupy zvykl a uz s tim nemel zadny problem.Ale nektere maminky maji hruzu z toho,ze vidi v televizi jak jsou vsechny bakterie skodlive a podporujou ruzne choroby.....Jak jsem videla desinfekcni prasek na prani atd.....to chapu ve velkych provozech jako jsou hotely atd ale ne doma prece.
15.5.2012 15:14:23
No tak na mě to mělo opačný účinek. Jako přiměřeně poklizený byt se mi líbí, ale tak nějak to odkládám na dobu, kdy smečka vypadne z rodičovského hnízda.
kreditka
15.5.2012 13:51:43
Tak to by u nás odmítal v autě jezdit, protože u nás je vrchol čistoty že ho čtyřikrát do roka vysajeme ~t~
kreditka
15.5.2012 13:50:12
~t~~t~ Mě právě zaráží že ta moje příbuzná vyrůstala právě v tom že musela pravidelně v daný den v dané hodiny uklízet a to opravdu zgruntu...jak ona to tehdy nenáviděla no a za pár let uklízí automaticky sama a nejspíš s chutí, protože ať k ní přijedu ráno, v poledne odpoledne nebo večír nenajdu tam nikdy ani hrnek od kafe
15.5.2012 12:52:36
Je to průšvih, já v něčem podobném vyrůstala. Pravda dalo mi to lásku ke knihám, protože hrát jsme si moc nemohly-to dělá nepořádek.
Vlivem téhle zkušenosti jsem dětem k dětskému pokoji zařídila ještě hernu, kde jediný požadavek na pořádek je, abych se dotala ode dveří k oknu. I tak moje příšerky úkorně nesou, že chci, aby jednou týdně posbíráním bince z podlahy v pokojíčku umožnili jeho zametení a vytření. ~t~
Binturongg
15.5.2012 11:53:30
Houby aby děti byly zdravé - je to buď obsese nebo kompenzace něčeho negativního v duši.
Normální to není ~d~

(ale zase možná lepší, než kdyby chlastala ~t~ ~2~ )
moai
15.5.2012 11:18:51
Nemáme společnou známou?~:-D U kamarádky nikdo nenajde kousíček drobku, nikdo by nepoznal, že tam žijí dva dospělí a dvě deti. Nikde nic, všude čisto. Pedant na čistotu je ona kamarádka, ale ještě více její manžel (stydím se ho vozit v mém celkem čistém autě, on si v tom svém leští i podložky pod nohy...)
moai
15.5.2012 11:15:25
Jak pravdivé rčení! Raději více času věnuji malé, než mít dokonale vymydlený byt bez jediného smítka, ale vše za cenu nespokojeného miminka, jehož matka si ho pro věčný úklid ani nevšimne... Jasně že uklízím, ale všeho s mírou~:-D
A ví se už dávno, že přiměřený "bordel" posiluje imunitu a hromada desinfekce škodí.
Extrém jsem viděla třeba v Indonésii, kde se děti koupaly a čistily zuby! doslova ve sra.kách. České dítě (ale v podstatě i dospělý) by po smočení nohy umíral na šílené infekce~t~.
kreditka
15.5.2012 11:09:18
Všeho moc škodí. Sama nesnáším když přijdu někam na návštěvu a mají tam "navoněný" byt nějakou srágorou z reklamy, z toho hcemickýho smradu mi je blivno. Taky nemám ráda sterilní domácnosti - jedna moje příbuzná má tak naklizeno že tam ani nechci chodit, protože bych ji mohla našlapat nebo nedejbože rozlít pití a to nemluvím co by způsobily za nepořádek moje 2 děti ~8~ Má tam tak sterilno že to vypadá že tam nikdo nebydlí! Vytírá i třikrát denně! Nenajdete tam válet se noviny, poválenou hračku poházené pastelky, smítko prachu.... neříkám aby člověk žil ve špíně, ale čeho je moc toho je příliš...řáíká že uklízí aby děti byly zdravé - no nevím jestli jim ke zdraví pomohou uklízecí smradlavé prostředky...
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 29 [Dalších 9 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.