| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdybych měla své dítě vychovat znovu

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 20 
Jana, dcera 2 roky
  • 
2.8.2001 21:40:30
Narodila se mi mrtvá holčička. Není to moc dlouho, pár měsíců, ale strašně to bolí. Nemohla jsem jí ani říct, že jí miluji, a dát alespoň pět minut jejího života. Kdybych mohla znovu? Víc bych se těšila, víc bych nutila lěkaře, aby mi pomohli, víc bych na sebeb dávala pozor, víc bych prosila manžela o pomoc, víc bych všechno. ... Nikdo mi Barunku nevrátí a já nevím, jak se s tím mám vyrovnat. Moje první dcera je úžasná, ale já chci Barunku, co mám dělat?

Nevím . Je pryč, nikdy tu nebude a kousek ze mě umřel s ní.
  • 
29.7.2001 15:11:52
Dobry den, Radko,

ackoliv mne je o mnoho let vice nez Vam, prekvapila jste me svym prispevkem. Souhlasim. I ja jsem cely zivot kamsi nesmyslne spechala az do nynejsiho prazdna plneho slz a ubijejiciho ticha - bez usmevu ditete. Zabili mi syna i jeho otce.

Moc to boli, neni to k preziti.
Tibia

alena
  • 
19.7.2001 20:18:53
už bych nikdy neodmítala svého syna,který nyní odmítá mě aneb zákon příčiny a následku je nezvratný
Katka
  • 
19.7.2001 16:34:21
Velmi pekne literarni dilo, ale to co k nemu napsala Fany se mi libi vic, protoze kdybych ja zila znova, tak bych se mnohem vic smala a nedivala bych se na to, ze je to ted blby nebo se to nehodi :-)))
Fany
  • 
30.1.2001 10:45:51
Kdybych mohla zit znovu, tak bych si ochocila sovu...
Radka (25)
  • 
17.1.2001 12:25:08
"Kdybych mohla žít znovu, méně bych mluvila a více naslouchala.
Neodmítala bych pozvat své přátele na večeři jen proto, že máme na koberci fleky a náš gauč je už značně vybledlý.
Jedla bych zdravé zeleninové saláty s tmavým pečivem a vyhýbala bych se všem jídlům smaženým na přepáleném tuku, i když mi chutnají lépe.
Našla bych si čas a poslouchala babičku, když mi chce vyprávět o svém mládí.
Nikdy bych netvrdila, když by byl právě parný letní den, že okénka auta musí být zavřená jen proto, že jedu od kadeřnice a mám čerstvě udělaný účes.
Nikdy bych nenechala vyhořet zcela opuštěnou a zapomenutou nádhernou svíčku ve tvaru růže v nějaké komoře. držela bych u ní stráž a rozsvěcela bych ji a zase zhášela. Starala bych se o ni.
Běhala bych s dětmi po louce a nehubovala bych je, že mají šaty samou zelenou skvrnu od trávy.
Plakala bych a smála bych se méně při sledování televize a víc bych sledovala skutečný život.
Sdílela bych co nejvíc odpovědnosti se svým manželem.
Když bych onemocněla, zůstala bych v posteli a nehnala bych se do práce s horečkou, protože když budu chybět nějaký čas v zaměstnání, svět se nezastaví.
Ačkoliv bych nevěděla, kdy přesně skončí devět měsíců těhotenství, radovala bbych se z každého okamžiku, protože bych věděla, že zrození dítěte, které žije pod mým srdcem, je podivuhodná věc a já mám přitom možnost spolupracovat na uskutečnění zázraku.
Mému dítěti, které se na mne vášnivě vrhne a líbá mě, bych neřekla: "Tak dolů, to už stačí! Jdi se umýt, večeře je na stole!"
Říkala bych mu co nejčastěji: "Mám tě ráda." A co nejméně! "Bohužel…" Ale především, kdybych mohla začít svůj život zde na zemi, nepromrhala bych ani chvilku… dávala bych strašný pozor, abych ho prožila opravdově… abych ho prožila… a už ho nikdy ničím nepromrhala."
(Erma Bombecková)

"Každý okamžik, který máš, je nekonečný poklad. Nepromarni ho. Nehoň se pořád, abys zajistil zítřek. "Žij lépe, než můžeš, mysli lépe, než můžeš, a vydej ze sebe to nejlepší dnes. Protože dnešek je dřív než zítřek, a zítřek bude dřív než věčnost."
(A. P. Gouthey)

opsáno z knih:
"Příběhy pro potěchu duše" a "Další příběhy pro potěchu duše";
autor: "Ferrero";
nakladatelství: "Portál"

  • 
7.9.2000 22:17:05
Díky, pomohlo.
Iva
  • 
7.9.2000 22:12:19
Díky moc. Někdy mám podobné pocity, i když mám teprve tříleté dítě a miminko. A nebo "už" tříleté a "už" sedmiměsíční? Ten čas tak letí a člověk na to někdy zapomíná a pak ho to mrzí!

Ještě jednou díky, pomohlo to. Budete psát i dál? Ráda bych si od vás opět něco přečetla.

iva.sch@hide.cz

Anna ,dva synové
  • 
5.9.2000 15:53:38
Rychle, ještě není pozdě.
Nikdy není pozdě narovnat záda.
I pastelky ještě prodávají..
Ještě snad mluvíme jednou řečí
a oči nám slouží,
i vítr letos na podzim bude foukat.
A hvězdy také svítí a polí .. co jich je kolem nás.
Možná na své děti nedosáhneme, jak nám vyrostly, ale co když se rády přikrčí, aby se nám vešly do náruče..
Ještě není pozdě začít..
Až půjdete teď ven, sehněte se pro hlaďounký žalud , nebo svítivý kaštánek ,co v něm spí strom a až ho pak dáte svým dětem, poznáte, že síla vaší lásky působí.Chvátejte. Stihnete to. Určitě své dítě stihnete vychovat znovu .
  • 
2.9.2000 20:13:39
Díky za Vaši báseň na serveru "RODINA".Je moc hezká.
Tomáš a Julie
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 20 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.