| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mají se dětem dávat za vysvědčení dárky?

 Příspěvky 110 z 37 [Dalších 27 >>]
30.7.2012 22:25:48
A taky 2 měsíce prázdnin~y~
30.7.2012 22:25:24
Já jsem od mámy dostala k promoci porcelánového šneka, na kterém je zespodu napsáno "Pomalu, ale jistě" (státnice jsem sice dělala všechny v termínu, zkoušku opakovala jen jednu jedinou, ale napsat diplomku mi trvalo 2 roky~d~). Vůbec mě to neurazilo, mám ho pořád na poličce - má moc hezký výraz~:-D. Od manžela i od jeho maminky jsem dostala zlatý prstýnek, od táty zlatý náramek, ale kdybych nedostala vůbec nic, vůbec by mi to nevadilo - studovala jsem přece pro sebe a hlavní odměna byl přece diplom! Asi je to tím, že jako dítě jsem žádné dárky za vysvědčení nikdy nedostávala - tou odměnou bylo přece to pěkné vysvědčení, ne?~k~
4.7.2012 22:54:41
Jako malá jsem většinou dostala knížku (což mi udělalo vždycky radost, naši měli vkus a já četla moc ráda) a peníze podle známek od našich i od obou babiček. Naši (hlavně táta) mě ale vychovávali k výkonnosti až extrémně, nějaká dvacka za vysvědčení už to moc neovlivnila...
S dětmi pokračujeme v "knižní" tradici, ale tak, že společně chodíme už od začátku června do knihkupectví vyhlížet knížky, aby si děti mohly každý tu svoji vybrat. Já jim je pak koupím a dostanou ji v den vysvědčení (ať už dopadne, jak chce). Od babiček dostávají peníze (od našich - jak jinak - podle počtu jedniček) a od tchánovců všichni stejnou částku.
Vzhledem k tomu, že mezi našimi dětmi jsou dost značné rozdíly ve schopnostech, snažím se neklást na známky důraz (celoročně i na vysvědčení), spíš se zajímám o to, co je za tou známkou, jestli rozumí učivu, případně co jim nešlo. Je fakt, že se ale občas rozčílím, a to když přinesou špatnou známku kvůli tomu, že něco odflákli nebo se na to vykašlali, ačkoli by na to jinak měli.
2.7.2012 17:11:58
Tiež darčeky za vysvedčenie nedávam. To ako, keby malo dietko horšiu známku, než som očakávala, tak mu poviem "sorry, sklamal si ma, darček nebude"? Alebo to rodičia kupujú darčeky za akékoľvek vysvedčenie?

Naši nám za vysvedčenie darčeky nedávali, dostávali sme knihy už v škole pri odovzdávaní vysvedčenia, a to stačilo. Samozrejme zmrzka bola tiež fajn. Ale raz sa pamätám, že som za "dobré vysvedčenie" dostala volejbalku. A keď som si pomyslela, že keby som snáď mala o dvojku viac, tak by som ju asi nedostala, alebo čo, a bolo mi z toho nakoniec dosť smutno...
Taodvedle
2.7.2012 14:40:43
nam mamka davala knizky a delali jsem oslavu a chodili do restaurace.
ja davam detem penizky nebo darek, ted si obe pujdou propichnout usi.
Lenka P.
  • 
2.7.2012 10:10:35
Neřekla jsem, že jsem chtěla něco drahého. Prostě jsem jen čekala něco, z čeho budu mít radost, což, světe div se, těžítko nebylo. A ty jsi přesně popsala situaci, kdy sytý hladovému nevěří:-). Ty dostáváš dárků plno a drahých, tak o ně nestojíš. Já tenkrát nedostala nic a prostě jsem si něco hrozně přála. Je fajn, že se vždy ozvou mravokárci:-D. No ještě že vím, že jsem tak hamižná a neskromná:-D.
Lída+2
2.7.2012 10:09:49
Kudlo, souhlasím.....sama potřebuju odměnu....poslední 2 měsíce mají tolik akcí a skloubit to se školou je náročný i pro rodiče. I oni si zaslouží odměnu. TAkže my se 2x za rok sebereme a jdeme na stejky~t~
2.7.2012 10:07:52
Jako malá jsem dárky za vysvědčení nedostávala, jak to "tenkrát" rodiče s námi dělali si nějak nepamatuji~q~ , ale se svými dětmi chodíme za každé vysvědčení do cukrárny na zmrzlinový pohár. Zastávám názor, že odměňovat chytré dítě dárkem a "hloupé" ne, je nesmysl. Pokud to ty děti schválně neflákají, tak copak jeden může za to, že má "geniální hlavu" a druhý ne? Máme to štěstí, že máme opravdu chytré děti (až se sama strašně divím, kde to vůbec pobraly, když ani já ani manžel jsme takhle šikovní ve škole nebyli), takže aby jim to nebylo líto, dostanou za to každé pololetí zmrzku. A jak se vždycky těší ~g~. Hodně šikovných dětiček. Pa Lenka
Lenka P.
  • 
2.7.2012 10:06:03
Životní situace jsou různé. Vaši Vám nezávidím,byla jistě těžká. Já mám sice rodiče oba, ale na VŠ jsem se také živila sama. Zároveň nejsem svatá a přiznávám, že jsem si nějáké ocenění za to, že jsem vše zvládla dobře přála. A stejně to udělám se svými dětmi. Nevidím na tom nic špatného. Dělám to už teď, když se jim něco povede, jdeme to oslavit nebo dostanou nějákou drobnost. Jiná situace by byla, kdybych nebyla nebo neměla prostředky jim tu radost udělat. Pak ale není na výběr a prostě to tak je. Neříkám, že jsem čekala zlaté zámky, ale těžítko mě prostě zamrzelo. A nestydím se za to.
Jája
  • 
2.7.2012 8:10:48
Já jsem taky žádný dárek nedostala. Ani bych ho nechtěla. Rodiče jsem už neměla, žila jsem u tety a ta byla ráda, že sežene peníze na vlastní obživu. Chtít nějaký dárek by mi bylo trapné, byla jsem ráda, že má z mého úspěchu radost a že mi pojede na promoce. Podruhé jsem byla ráda, když se mnou jela na rigorózní promoce. Spíš bych dala nějaký dárek jí, že mi to všechno umožnila.
 Příspěvky 110 z 37 [Dalších 27 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.