| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Poprvé s dcerou ke gynekologovi

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 53 [Dalších 13 >>]
Lída + 4
9.8.2012 10:54:44
~e~ Za nás nic takovýho nebylo...
Lenka
  • 
9.8.2012 9:32:09
Jsem pamětnice, za nás devátá nebyla, šli jsme už v osmé na dětskou gynekologii, jedna holka už měla tohle vyšetření za sebou, celkem mě uklidňovala. Byla jsem strašně nervózní. Vyšetření bylo samozřejmě jen rektální. UTZ nebyl. Něměla jsem MS, tak mi řekli, že v 15-ti mám přijít, kdyby nepřišla. Jelikož MS nepřišla, šla jsem tam značně nervózní opět v 15,5 letech, tentokrát asi po dvakrát s matkou (nebyla přítomná u vyšetření). Měla jsem málo hormonů a celkově jsem byla opožděná ve vývoji, matka se jen zeptala, jestli mohu mít do budoucna problém s otěhodněním, doktorka ji "sjela na 2 doby" ve smyslu, jak se může ptát, že to se nedá předpovědět... a mluvila tak hnusně, že moji matku rozbrečela!!!
9.8.2012 3:01:32
pamatuju si na hromadnou prohlídku na gyndě v osmé třídě (taky jsem do deváté nechodila)... byla povinná a polovina holek (včetně mě) se vymluvila, že menstruují~;)
Yuki 00,03,07
8.8.2012 21:11:18
a provní měsíčky jsme dostala v 6. třídě v necelých 12 letech, absolutně nepřipravená, mámě se zdálo , že jsem ještě moc malá, aby mi něco vysvětlila.
něco jsem tušila, ale měli jsme ve třídě převahu kluků a ne všechny holky už menstruovaly.
Měla jsme tenkrát blájový pocit, že to mám za sebou jednou pro vždy :)))
až pak mi máma vysvětlila, jak to vlastně je a zbytek jsme si přečetla v knížce od kamarádky

mám kluky, nemám dceru, ale i jim jsme všechno vysvětlovala od malinka, abych jednou nebyla ve stejné situaci a nezdálo se mi tak dlouho, že jsou malí, až by mě přerostli
Yuki 00,03,07
8.8.2012 21:08:25
nepamatuju, taky jsem nebyla v 9. třídě :))
ale v 8. jsme měly nějakou besedu s gynekoložkou a vím, že spolužačka až při té besedě zjistila, že má vlastně problém, se kterým by měla na gyndu jít.
ta doktorka tenkrát říkala, že kdo má některý z těch problémů, o kterých mluvila, že má přijít.
ale já sama jsem potíže neměla, šla jsme poprvé v 21, pro prášky a bylo mi strašně trapně a ujišťovala jsem se, že to opravdu neřeknou mámě, protože jsme šla k jejímu gynekologovi, chodily k němu tenkrát všechny ženský z rodiny.
a trapně mi nebylo ani tak z toho, že je to chlap, to jsem si vsugerovala, že takových vidí denně desítky, ale z toho, že potřebuju ty prášky a je mi TEPRVE 21 :))))

Saina
  • 
8.8.2012 20:39:10
Já šla sama od sebe s tetou k jejímu gynekologovi - chlapovi, v 18 po opakované sexuální zkušenosti. Pro prášky a potvrzení, že je vše v pořádku. Ale neměla jsem dobrý pocit, že jdu až tak pozdě. Nicméně jsem docela hypochondr. Každopádně si myslím, že není nutné hnát na pohled zdravou, sexuálně neaktivní holčinu s bezproblémovou menstruací na gyndu. Ať jí ta pohodovost dlouho vydrží! :)

PS.: Matku bych s sebou asi taky nesnesla, maximálně aby nadiktovala ty rodinné anamnézy, ve kterých já se až tak nevyznám (nba co umřela která prababička a podobně).
Mlada
8.8.2012 19:34:10
Já pamatuji "hromadnou prohlídku" - v osmičce, ale bylo to dobrovolné. Nešla jsem.
8.8.2012 19:25:57
Průměr je asi tak 12-13, plus mínus dva roky. Řekla bych, že to lze často předvídat podle tělesné konstituce a taky v tom může být dědičnost. Předpokládám, že devítiletá holka ví o menstruaci prakticky vše, takže už ji jen upozornit, že se zanedlouho může objevit, a co dělat, až se to stane ~;)
štěpánkaa
8.8.2012 19:23:12
všechny gynekoložky ale takové kr.... nejsou~d~....
štěpánkaa
8.8.2012 19:22:09
je tu někdo, kdo to zažil? Já jsem fakt pamětnice, ale tohle tedy nepamatuju, možná proto, že jsme nechodila do 9. třídy?~8~
jinak, kdybych měla dceru, kolem 15.roku bych asi o preventivní gyn.prohlídce uvažovala. K zubaři taky děti vodíme, aniž by měly problém....~d~
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 53 [Dalších 13 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.