| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zpráva o "mé" finské škole

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 36 [Dalších 6 >>]
Jája
  • 
12.12.2012 22:23:05
Já je na té zvláštní, dneska praktické, škole vzdělávala. Díky tomu jsem se stýkala jak s dětmi, tak s rodiči. To, co se jim snažil systém dát, to zase oni nepotřebovali. To, co potřebovali, jim systém stejně nedal. Byl to boj s větrnými mlýny.
Ale fakt je, že mezi nimi byla dost velká kriminalita a ani vzdělání nic moc (a snaha po něm mizivá). Zajímavé třeba bylo, že v jedné rodině byl chlap asi 10 let ve výkonu trestu, doma za tu dobu nikdy nebyl, ale přesto se mu každý rok narodilo jedno dítě :-) :-) :-)
12.12.2012 22:20:29
To je hezké, že jste vyjmenovala, co všechno jste, nebo nejste, ale každopádně máte názory jak spadlá z Marsu. Většina z nás se střetla s poněkud jinou realitou, než jakou tady popisujete. Ale holt s tou pracovní historií, kterou zmiňujete, máte zjevně tyhle ujeté názory takříkajíc v "popisu práce." Třeba se jednou z těch bludů proberete.
kreditka
12.12.2012 21:25:14
seznámím tě s moji drahou příbuznou ta ti vysvětlí jak nechce být na dávkách, to je hodně naivní představa že nikdo nechce být na dávkách...
12.12.2012 19:48:26
no jo, ale když je ten někdo ředitel školy, tak je to blbý, že jo...
12.12.2012 19:33:42
Hlavně mám pocit, že z toho leckdo dělá větší vědu, než to ve skutečnosti je.
12.12.2012 19:08:16
Jasně, že je to o lidech, proto píšu, že máš štěstí. Ty správný lidi se vždycky nesejdou. :-)
12.12.2012 18:24:50
Je to o lidech a o zřizovateli. Děti chodí do normální základky, žádná soukromá. Asistentky tam původně byly jen pro pár dětí, které měly problémy, na ně získala škola dotaci od EU. Jak si rodiče i učitelky na asistentky zvykli, tak už je začali chtít i pro děti, které to až tak nutně nepotřebují. Během několika let se z toho stal standard. Zas tak moc peněz to nestojí, že by to rodiče neutáhli, většina kroužků stojí víc peněz. Děti asistentku milují. A asistentka opravdu zastane i učení. Učitelka se pak může individuálně věnovat dítěti, kterému něco nejde nebo které chce vyzkoušet.
12.12.2012 17:56:50
To máte štěstí na školu.
12.12.2012 17:51:35
Ještě bych ráda doplnila pro případný rejpaly, že nejsem Romka, mám úplný střední vzdělání, žila jsem několikrát v těsné blízkosti Romů a sama jsem žádný dávky nikdy nepobírala, kromě rodičovskýho příspěvku v současnosti.~y~
12.12.2012 17:48:30
"Zatímco bílý žák se učí, aby uměl a jednou měl dobrou práci, Rom se neučí, protože bez vzdělání lépe dosáhne na sociální dávky"
Není tomu tak. Bílej žák se učí, protože ho k tomu vedou rodiče a okolí, úplně stejně jako žlutej, černej, nahnědlej nebo po celým těle ochlupenej žák. Pokud nevedou, neučí se. S rodinou, která nevede děti ke vzdělání, je třeba pracovat, motivovat... Jenomže přebujelej státní aparát má "důležitější" starosti. V rodině, kde máma shání práci pět let, táta deset a bráchové jsou na pracáku, protože je díky barvě kůže nikdo nezaměstnal (ano, je to naprosto běžnej jev, se kterým jsem se ve svý praxi setkala mockrát), se děti neučí. Pochopitelně. Nemají pozitivní vzor v rodičích a zdeptaní rodiče nemají sílu děti k něčemu vést, nehledě na to, že v tom často sami nevidí smysl.
A proč to tak je? Díky zaujatejm lidem, který bez přemejšlení přejímají předsudky okolí a ani se, než plácnou nějakou hovadinu, neobtěžujou ověřit její pravdivost. Takoví tvoří atmosféru ve společnosti, díky níž je diskriminace Romů na pracovním trhu tiše přehlížená. Díky lidem, jako jste Vy. Nevím, jak můžete s takovou vinou žít. A to myslím opravdu vážně.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 36 [Dalších 6 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.