| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Právo na život

[<<Předchozích 100] Příspěvky 101110 z 115 [Dalších 5 >>]
Martina
  • 
27.12.2012 13:21:54
Tento pořad TEP 24 se natáčel i na setkání rodin dětí s rozštěpy ve Vizovicích, které pořádalo naše sdružení. Protože dětí i dospělých s rozštěpy znám docela dost a vím, že rozštěp obličeje je vada léčitelná, také si mylsím, že potrat z tohoto důvodu je nesmslný. Možná proto ve mě deníček té maminky vyvolal takovou lítost...
Martina
  • 
27.12.2012 12:50:18
V čánku se jasně píše o rozštěpu, který není průvodním jevem jiné vady - tedy závažnější, chromozomální a pod. Rozštěp obličeje u dítěte, kterému nebylo dáno právo na život, tedy o deníčku na který v článku reaguji, se jednalo o tipický rozštěp obličeje. Těch atipických, které se vlastně už těžko slučují se životem je mizivé minimum. Tam se jedná o vadu těžko slučitelnou se životem a potrat z tohoto důvodu by lékař nabídnout měl.
27.12.2012 12:49:04
Mě docela taky,prootže asi před 14 dny ,nebo nějak tak bylo na 24ce v TEPu právě o roštěpech patra,o tom,jak skvělé jsou výsledky. A rodiče tam zmiňovali,že dostali možnost jít na potrat.Uplně mě zamrazilo,kuli roštěpu patra potrat v pozdním stádiu těhu?Kdo tady takovou kravinu dovoluje.To si tak málo vážíme života?Asi mám zkreslený představy o vážném onemocnění,ale roštěp za něj fakt nepovažuju.
Martina
  • 
27.12.2012 12:26:45
V průběhu léčby mají děti často asymetrii v obličeji, opačný skus... I to je odstranitelné. Jizvy v ústech vidět nejsou a na rtu zbyde jizvička. S rozštěpem lze prožít naprosto normální neomezený život. Z toho důvodu není např. na Slovensku důvodem k ukončení těhotenství.
Lenka
  • 
27.12.2012 12:20:01
"Oni ale nechtěli holčičku s jizvičkou na rtu."

" Musela by absolvovat několik operací, aby mohla mluvit, aby byla krásná jako jiné děti. A tak ji raději zabili. Tahle země toto maminkám a tatínkům dovoluje."


Třeba toto je pro mě zavádějící...co o nich dále víte??

Ale to je můj názor, není namířen proti Vám...
27.12.2012 12:19:47
nene, v článku mluvíte o rozštěpech obličeje jako o celku, který lze řešit banální operací po níž zbude jizvička.
snahu o osvětu taky chápu, ale to neznamená, že by emoce a pocity měly přebít komplexnost informací, pokud to bylo cílem.
Je hezké!!!!!! že se u vás operace podařilo, máte krásnou holčičku na níž se za pár let nic nepozná, chápu ten stres v těhotenství apod, ale to neznamená, že jiná maminka, jíž sdělili odobnou diagnozu na tom bude stejně. Už proto, že určitá část rozštěpů se pojí s chromozomálními vadami.
Martina
  • 
27.12.2012 12:16:24
Mohu vědět v čem je článek zavádějící?
Lenka
  • 
27.12.2012 12:15:43
Souhlasím. Článek je zavádějící, jednostanný...nicméně chápu autorčin úmysl o osvětu:-)
Martina
  • 
27.12.2012 12:07:36
V článku mluvím o běžném rozštěpu obličeje, nikoliv o těžkých atipických postiženích obličeje, kdy je zasažen krk, obličej až k oku a podobně. I pro běžné jednostranné rozštěpy celkové - tedy rozštěp rtu, čelisti a patra je možné podstoupit v pokročilém stádiu těhotenství potrat.
Martina
  • 
27.12.2012 12:03:53
Potrat lze po 12. týdnu provést i pro rozštěp obličeje. Ten se však zpravidla zjistí až okolo 20. týdne. Jak se můžete podívat na našem webu i oboustranné rozštěpy obličeje jsou léčitelné. Samozřejmě se nejedná o vadu kosmetickou, bez léčby ORL by v některých případech rozštěpu patra mohl být postižen sluch, bez ortodontické léčby by se nesrovnala postižená čelist a samozřemě plastická chirurgie v dnešní době dokáže také zázraky. Většina dětí potřebuje samozřejmě péči logopeda. Moje dcera měla rozštěp oboustranný, přičemž patro bylo postiženo nejvíce. Mluví naprosto normálně, nikdo by na ní rozštěp patra nepoznal. ORL léčbu nepotřebovala. Každý rozštěp je velice individuální. Mnohdy nezáleží na rozsahu, ale na kvalitě tkání a také na přístupu rodičů. Na nich jsou pooperační masáže, každodenní logopedie, hlídání rovnátek... Ale výsledek je úžasný a potrat považuji za nesmyslný.
[<<Předchozích 100] Příspěvky 101110 z 115 [Dalších 5 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.