| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Právo na život

[<<Předchozích 110] Příspěvky 111115 z 115 
27.12.2012 12:01:10
Tohle je tedy ukrutné, líbivé zjednodušení. Ono nemusí jít jen o jizvičku na rtíku. Jsou různé druhy rozštěpů, ty nejvážnější mohou sahat tak hluboko, že by dítěti po narození znemožnily dýchat nebo přijímat potravu a jsou hlavně v podstatě neoperovatelné.Ani pro mě by jednoduchý rozštěp nebyl důvodem k tomu dítě si nenechat. Ale ne vše je tak jednoduché, jak to může vypadat.
27.12.2012 11:49:44
Matka sama rozhoduje jen do 12. týdne, pak už lze jít na potrat jen ze zdravotních důvodů... a ty by měly být nějak specifikovány, jinak by bylo možné jít ve 22. týdnu na potrat kvůli jakékoli zjištěné, byť relatovně banální a řešitelné vadě.
Dee Dee+2 kluci
27.12.2012 11:12:14
Já myslím,že rozštěp obličeje je léčitelný vždy, je to v dnešní době kosmetická vada....pak existují jiné rozstěpy-třeba páteře, to už tak jedoduché není....a taky neznám nikoho,kdo by kvůli tomu šel na potrat tedy...
27.12.2012 11:09:11
Každopádně jsou různé míry toho postižení, je otázka, jestli jsou všechny řešitelné operací. Každopádně, o potratu nerozhodují zákonodárci, ale matka sama, ne?
Markéta, kluci 10 a 4
  • 
27.12.2012 10:04:23
Zakladatelka už na téma rozštěpů měla článek na hlavní straně. Lékař Kili v diskusůi tvrdil, že není možné provést potrat jen kvůli izolovanému rozštěpu rtu (pokud tím nemyslel něco jiného, já mu dost často nerozumím). Článek na http://www.rodina.cz/clanek8668.htm.

Tak by mě zajímalo, jak to je doopravdy.
[<<Předchozích 110] Příspěvky 111115 z 115 

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.