| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Právo na život

[<<Předchozích 80] Příspěvky 8190 z 115 [Dalších 25 >>]
Anežka
27.12.2012 17:58:22
To nedává, to máte pravdu.
27.12.2012 17:41:53
Arsielo - pravda. Můj gynekolog, když mi potvrdil první těhotenství, se mě hned zeptal, jestli si dítě nechám. Trošku podivná otázka ve 21. století, kdy existuje antikoncepce a že je těhotenství nechtěné by se už ani nemělo předpokládat.
27.12.2012 17:39:56
To je nějaké divné - tak buď je to léčitelné, a pak není možné jít na potrat ze zdravotních důvodů, nebo neléčitelné, a pak možnost potratu je. Jak může být něco léčitelné a zároveň důvodem k potratu? To nedává žádnou logiku.
27.12.2012 16:39:02
Kreditko příkazy a zákazy určitě ne.Ale doktoři by se měli konečně probrat a naučit se nabízet jiné řešení než potrat. A mluvím z vlastní zkušenosti,70% doktorů bych za komunikaci jednu flákla.
Diva.Bara
27.12.2012 16:32:53
kreditko, já ale tvrdím, že je to i díky malé informovanosti, a všeobecně nízké podpoře rodin s dětmi s nějakým handicapem. Je to o podpůrných skupinách, o soc.systému, kdy se rodina s takovými dětmi často oprávněně bojí toho, že by nezvládli zdrav.péči finančně, o tom, že se rodiče bojí toho, že se jejich dětem bude někdo posmívat do zaječích pysků, jak se to dělo dřív... Jako normálně nesrovnávám život v zahraničí, ale v tomto se mi líbí UK, kde je tato podpůrná síť pro rodiny s těmito dětmi dobře propracovaná.
kreditka
27.12.2012 16:31:16
Lucko většina potratů je dnes zbytečných - o potratech do 12 týdne škoda mluvit... mě by třeba kosmetická vada "nevadila" smířila bych se s ní, ale třeba bych měla problém přivést na svět dítě s downovým syndromem, to bych na potrat pravděpodobně šla, kdežto spousta maminek by se rozhodla bojovat...příkazy a zákazy nic nevyřeší. Důležitá je dnes i informovanost, která je překvapivě i v dnešní době internetu problém a fůra lidí informace prostě nevyhledává a dává přednost tomu co řekla domovnice, sousedka či prodavačka v samoobsluze...
kreditka
27.12.2012 16:25:42
Hele já tu nediskutuji o tom jak to bylo a je dnes kvůli vadě v článku bych na potrat nešla, ale jsou prostě lidi, kteří takové dítě nepřijmou už jen z principu a takové lidi potom nedonutíš aby dítěti poskytly maximální péči když už je "nechtěné"
kreditka
27.12.2012 16:23:50
Divá báro já nikoho nepřesvědčuji ať jde na potrat či ne, ale mělo by být právo volby...
kreditka
27.12.2012 16:22:28
Zabíjej se i zdravé děti do 12. týdne těhotenství....
Martina
  • 
27.12.2012 15:54:30
Nejde o moralizování. Jde o problém, kdy je rodičům vytoužného potomka nabídnuto ukončení těhotenství jen proto, že dítě bude mít vadu, která je léčitelná. Mnohdy tito lidé z obavy, předsudků a nedostatku informovanosti, strachu, že že dítě bude trpět souhlasí. Já nemám pocit, že by lidé s rozštěpem obličeje, které znám, o svůj život nestáli. Je totiž stejný, jako život lidí bez této vývojové vady.
[<<Předchozích 80] Příspěvky 8190 z 115 [Dalších 25 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.