| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Budu si brát sestřenici

 Příspěvky 110 z 17 [Dalších 7 >>]
Cimbur
24.6.2013 19:33:24
Bratrance považuju za blízkého příbuzného, nepřekonala bych to.
Cimbur
24.6.2013 19:32:34
A jaký má manželova rodina motiv k těm příbuzenským sňatkům, Moniko?
Jana
  • 
24.6.2013 10:19:32
Z maminy strany - cela siroka rodina rozdelena v nekolika malo vesnickach na Vrchovine.
Jeji sestrenice si sice nevzala oficialne pribuzneho ale
1. kdo vi
2. oni tam byli za ta staleti pribuzni tak nejak kazdej s kazdym.

Prvni dite sestiprsty nozicky, druhy rucicky I nozicky...

A ted rozumim i babiccinym 9ti (!) potratum.~5~
Inaaa
23.6.2013 12:29:13
Sestra mojí babičky si vzala jejich bratrance, děti ale neměli.

Naše spolužačka si taky vzala bratrance, dítě mají, ale jsou už rozvedení.

Já bych si nikoho z bratranců nevzala nikdy v životě, děkuju, nemlsám.
To by musel být jiný výběr, nabídka.
lucka
  • 
23.6.2013 9:35:29
Jsem v saudske Arabii, kde jsou zcela bezne snatky mezi bratranci a sestrenicemi a to uz po radu desetileti a mozna stoleti, nepatrala jsem kam az to saha. Bohuzel nasledky jsou fatalni, tolik vrozenych vad a vad, ktere se nevyskytuji jinde na svete nikdo v Cechach nevidel. Tak nemocne deti si neumi nikdo predstavit, dokud je neuvidi.
22.6.2013 21:52:11
Také jsme měli v rodině případ kdy si bratranec vzal sestřenici. Měli syna a dceru. Dcera byla naprosto vpořádku, ale syn měl od narození těžkou vadu zraku a v dospělosti úplně oslepl a skončil v Praze v ústavu pro nevidomé.
Jacoby
22.6.2013 21:15:30
Jsem docela ráda, že se tohle "tabu" téma otevřelo. Trochu pokritectví z mé strany, protože sama o tom moc nemluvím a většina lidí v mém okolí ani neví, jak to vlastně máme. Sice se za to nestydím, ale mám trochu problém s reakcemi lidí. "Jé a to se smí? A co děti, to budete nějaké adoptovat nebo jak jako..."
Manželé jsme už pět let a máme zdravého skoro čtyřletého syna. Je trochu hyperaktivní, ale to je dneska každé druhé dítě a navíc se narodil hodně přidušený. Ale i já jsem měla z problémů s genetikou a vadami, o kterých se tolik mluví u příbuzenských svazků, strach. Můj gynekolog je samozřejmě o naší situaci informovaný, takže jseme s manželem absolvovali genetické testy a také genetické testy plodu... Nejsme hazardéři, zvlášť když se má hazardovat s životem někoho jiného než jsme my sami. Jsem ráda, že testy dopadly dobře a nemusela jsem se rozhodovat jak dál. Jsem šťastně vdaná a máme krásného kluka, ale sourozence se asi nedočká.
Ale... jednou budeme muset Matýskovi vysvětlovat jeho zvláštní "rodokmen" a to dřív, než to někdo udělá za nás. Tak se na nás snad nebude dívat skrz prsty.
Monika 2 deti
  • 
22.6.2013 13:14:25
V manzelove rodine se takto berou po generace, ale cim bliz jsou pribuzni tak delaji krevni testy. Ja jsem jedina mimo rodinu :-)
Veronika
  • 
21.6.2013 9:05:29
Jak jsem pátrala v matrikách, sestřenice a bratranec museli získat tzv. dispens - povolení k sňatku. Bohužel v mém okolí se tak starší generace brali kvůli statkům a byli z toho postižené děti (hlavně duševně). Znám 2 případy a v obou postižené dítě/děti.
Horama
20.6.2013 21:37:26
Příbuzenství v přímé a vedlejší linii legislativně definuje občanský zákoník v paragrafech 771 až 773.
 Příspěvky 110 z 17 [Dalších 7 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.