| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku 60 % dětí v České republice je kojeno méně než 6 měsíců

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 57 [Dalších 17 >>]
1.11.2013 8:49:35
Zvláštní úvaha. A co když ta žena z bolavé menšiny nepatří k ženám, které slídí po informacích, ale rovnou to vzdá? Není to škoda? Dez(informace), že správné kojení nebolí, není užitečné vůbec nijak. Tak buď to tu ženu nebolí a kojí, anebo ji to bolí, a pak by se měla dostat k laktační poradkyni, která jí upraví techniku nebo jí řekne, že techniku má v pořádku a holt ji pár týdnů bolet bude a je na ní, jestli to vydrží nebo ne.

Mně trvalo dva měsíce, než jsem se k této pravdě dopídila, a nechybělo moc a byla bych to vzdala. Ta informace, že to bude bolet dva tři měsíce a ne na vždycky, je pro rozhodnutí kojit či nekojit, poměrně důležitá.
1.11.2013 8:36:06
Mně zase přijde divné nekojit dítě starší 18 měsíců. Otázkou je, které z těchto dvou dětí je na tom lépe.
Jitule
  • 
1.11.2013 7:30:12
Dlouho kojit můžu, když je co, že? Já kojila 11 měsíců a pak prostě nebylo, kdybych se na hlavu stavěla.
Líza
1.11.2013 5:52:16
Sunar v té době neexistoval ;), tak mohl těžko být "k sehnání".
Líza
1.11.2013 5:50:15
Katko, nemluví česky, protože "formule" se používá i v češtině, ovšem ne mezi laiky.

Fámu s nebolestivým kojením - no nevím, řekla bych, že většinová kojící matka může mít docela užitek z toho, že správné kojení nebolí a že bolest je známka, že je někde chyba. Pokud člověk patří k menšině, kterou to bolí tak jako tak, je třeba, aby se dostal k informaci, že i takhle to může být.
Líza
1.11.2013 5:48:22
RaDus, no a proč ne? To je klidně možný. Ale je třeba dodat, že ten vysokej věkovej průměr dělají chudý země, kde dlouhý kojení je nutnost, protože by jinak matky neměly co dát těm dětem do pusy.
31.10.2013 22:50:17
A z jakýho důvodu nás potom teda masíruje reklama, že dítě potřebuje pokračovací mléko ještě ve třech letech???? Mě přijde kojit patnáctiměsíční dítě naprosto normální(sama takový mám a ostatní tři jsem kojila minimálně do dvou let)
RaDus&holky
31.10.2013 22:33:57
Chcete říct, že v průměru ve světě kojí ženy 4,6 let? ~t~
.Katka
31.10.2013 22:12:45
Ano, tu fámu, že správné kojení nebolí, rozšiřovala před 13 lety i odbornice na kojení Magdalena Paulová. Mezi první a druhou dcerou jsem asi 3 měsíce nekojila a když jsem začla kojit mladší, bylo to stejné utrpení jako u starší, bolelo to opět několik týdnů, jako bych nikdy předtím nekojila. Ale vyplatilo se vydržet, kojila jsem ji pak do 2 let.

Článek také vnímám jako propagaci UM. Navíc ten odborník, co mluví o "formuli", nevím nevím, ale asi mu ušlo, že anglické "formula milk" znamená "umělé mléko". Proč nemluví česky?
31.10.2013 21:10:17
"Nějak nechápu, jak lidstvo vůbec mohlo přežít bez sunaru. Že by v tom měli prsty Atlantiďané? Nebo mimozemšťané?"

Z vyprávění mé babičky (ročník 1918): Když za války nebyl k sehnání sunar, tak jedna maminka, která neměla mléko (a nebylo to tím, že by se nesnažila nebo špatně kojila), krmila novorozence odvarem z rýže (rýže na lístky a od známých výměnou za jiné lístky), mimčo bylo dokojováno u její známé, která také kojila. Po pár měsících mimčo přešlo na ředěné kravské mléko. A přežilo...
Takže ani tenkrát nebyly všechny děti 100% kojeny. Ale neřešilo se to tak, jak dnes, kdy máme "kult dítěte". Byla vyšší dětská úmrtnost a už se nedozvíme, jestli třeba kvůli špatnému kojení (nekojení)...
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 57 [Dalších 17 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.