| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přijímačky u nás doma: Máme do toho jít?

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 139 [Dalších 89 >>]
4.11.2013 21:05:05
Přijímačky na gympl, které trvají 3 hodiny a mají až 150 otázek se s přijímačkama na jazykovou školu ve 2. třídě vůbec nedají srovnávat, už proto, že o tom jít na gympl si většinou už rozhodují sami a daleko víc si uvědomují neúspěch, víc se porovnávají a ztrácejí kamarády.
Irena, 2 deti
  • 
4.11.2013 18:56:03
Srovnala jsem přijímací zkoušky jednotlivých gymnázií a nechala si udělat porovnání schopností dítěte s ostatními a vybrala takové školy, které nejvíce při přijímacím řízení akcentovali to, co dětem šlo.
4.11.2013 12:33:52
Lízo, tak tohle je konkrétní film o konkrétní škole (předměstí manheimu, tuším), a kritizují v tom filmu i selektivní německé školství - u nás v kraji tomu filmu dělá Jena produkce s besedami a výstavou jako ukázku inkluze...
Lída+2
4.11.2013 12:31:44
Eržiko, já viděla dokument z KAnady.....děti co tady propadali se tam strašně zlepšili a uměli toho tolik co ty ostatní, přitom většinou v Cr nestíhají....~d~
Líza
4.11.2013 12:22:55
Eržiko, německé školství bych v žádném případě za neselektivní neoznačovala.
4.11.2013 12:13:24
Lído, mě taky na druhém stupni tvrdí, že to NEJDE.

(no ale diví se, že teda dcera neměla za celý první stupeň ani frontálku, ani písemky, ani výklad s psaním do sešitu, a zvládá normálně..)
Lída+2
4.11.2013 12:08:26
Eržiko, já tohle celkam znám ze Zš, opravdu vstřícnost, jenže tam je jen 1-5. třída. To mě napadá, budu muset sebrat puboše a dovíst je ředitelce a učitelkám ukázat.~f~ slíbili jsme to.
4.11.2013 11:55:57
takto to má fungovat:

http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/28

Jde to třeba takto - film z německa, inkluze - přistěhovalci, méně i více nadané děti... stojí za shlédnutí. Nyní lze prohlédnou i doma, pustit.
Lída+2
4.11.2013 11:35:45
Helpa, syn třeba 14dní čekal tuším v páté třídě nad encyklopedií, než zbytek třídy pochopí střídání dne a noci...a jak a kam se co točí.....nerušil, nezlobil...bylo mu nabídnuto čtení, četl si.....

Ale jde toto na 2. stupni? Nejde!!! Nejde ani poslat dítě na 14dní na soustředění, nejde ani poslat dítě na 4-6 měsíců na ledovec....nejde v případě nemoci přezkoušet a studovat individuálně.....

To je to co vadí i mě.....

Věř mi, že cca 15let poslouchám různé věci od známých, od kámošek, dokonce nově i v příbuzenstvu máme 2 profesory Gymnázia.(ty říkali, že hlavně starší syn je obtížně vzdělatelné dítě, které si vše načerpá dřív než to vůbec potřebuje)a sestřenice mi říkala, že ty učitele musel neskutečně provokovat znalostma.....

takže představa bude asi taková, že já zamknu před synem knihy, posadím ho na celé odpoledne k PC,aby se z něj stalo něco čeho tam má učitel většinu třídy....nezájem o vzdělání.....~8~
Lída+2
4.11.2013 11:26:43
Helpa, u nás je jedna Zš, a ty prostě probere v 3. třídě děti a kamarád nekamarád....a udělá z nich 2-3třídy podle znalostí, DYs poruch a tak....tam se třeba v A děti asi nenudí....a pokud probírka dopadne dobře.....relativně luxusní přetřízení, kde se musí lépe učit.....

jenže pak tu jsou rodiče.....stačí když má dítě DYS a potřebuje úlevy...a o konzultacích nastane problém....ty rodiče jsou zabedněný a chtějí,aby měli i ty dys tolik vět v diktátu jako jejich....~d~

A pokud se dítě 1-5 třeída nedoví v prvouce a nebo člověk a jeho svět NIC nového, tak je něco špatně....~d~
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 139 [Dalších 89 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.