| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přijímačky u nás doma: Máme do toho jít?

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 139 [Dalších 79 >>]
Lída+2
4.11.2013 11:22:53
Helpa, tak to je o tom, budu mít radši dítě na 8G v 21lidech než na Zš v 33(syna kámoš) anebo 30....

a když to šlo 1-5. třída na zš, že se přizpůsobovali, dělali skupinky a podobně, proč to nejde i tady......
mě stačilo posledního 1/4 roku kdy syn měl záskok a ten odmítl vytvářet cokoliv navíc...., že se má syn přizpůsobit.....a ještě jsem se na konzultacích dověděla, že kdybch ho neučila nic dopředu, neměl by problém....pán v důchodu vůbec asi neznal dítě co si to naštuduje samo a umí to už dávno...~8~

A kamaráda má třídu rozdělenou do 1/3 a učí v každý malinko jinak...na 2. stupni zš MA a ZE. tak ono by to asi šlo,ale chce to velké přípravy....

Pak by ty děti neprchali.....a já nechcei,aby děti byli znuděný....a chodili tam " rádi" což celkem jo....pořád.
Nata
  • 
4.11.2013 11:15:10
Pesně tak.
Helpa
  • 
4.11.2013 11:10:19
A dovedete si o představit, jak má naše škola rozvíjet nadání všech - zaostávajících i malých géniů? Nebudou se některé děti cítit diskriminované, že mají jednodušší učivo? A co když zaostávající žáček bude protestovat tím, že bude vyrušovat a strhávat pozornost na sebe? Komu se pak má učitel věnovt?
4.11.2013 10:45:33
http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/28

Jde to třeba takto - film z německa, inkluze - přistěhovalci, méně i více nadané děti... stojí za shlédnutí. Nyní lze prohlédnou i doma, pustit.
Jana, školkáč a školák
  • 
4.11.2013 10:39:14
Tak buď ráda, že byla dcera v kolektivu, který jí plně vyhovoval.
A proč tento "luxus" nedopřát i dětem, které řeší jen učení a jiné zájmy nemají? Ty by se zase trápili na běžné základce, kde by byli za šprty a nikdo by se s nimi nebavil.

Nevšimla jsem si, že by někdo označil skupinu dětí na 2.st. ZŠ odpadem. Pokud ano, tak to hnus samozřejmě je. Prostě na víceletém gymnáziu mají být výrazně studijně nadané děti, na ZŠ děti "průměrně" a podprůměrně nadané. Každá z těchto skupin má nárok na pozornost učitelů, ze všech mohou vyrůst lidé prospěšní společnosti, ať už jako špičkový kardiochirurg, učitel, nebo popelář - ani bez jednoho se neobejdeme.
Lída+2
4.11.2013 9:57:40
jih, přesně tak....včas naučit se učit, já jsem ráda, že starší syn už se konečně letos začal učit maličko na zeměpis, přirodopis, vyjimečně dějepis....., prootže on to opravdu odposlouchá ve škole......ví přesně ty věty co učitel řekl....~8~

On je v tomto divný, v první třídě recitoval slabikář, musel mít na doma úplně jiný.....naštěstí úča si s tím poradila.....

Zato jeho spolužák ze školky co četl už 2 roky a byl v jiné škole, musel chudák slabikovat, číst písmenka a začal nosit úplně šílené známky.....
Tohle je přesně to co mi vadí.....všichni slabikují, ty budeš taky, to že to umíš, je špatně a že to umíš nás nezajímá.....stejně nás nezjímá, že jsi si nco přečetl někde v encyklopedii a víš toho víc jak je v učebnici.
jih
4.11.2013 9:40:56
Přesně tak, za mě ještě 8G nebyly, na ZŠ a 4G jsem se téměř nemusela učit, pamatovala jsem si to ze školy, a pak když jsem přišla na VŠ, tak tam už to bez učení opravdu nešlo a já to prostě neuměla učit se, nebyla na to zvyklá a nedokončila ji. Na rozdíl od spolužáků, kteří se museli učit už i na nižších školách a v učení úspěšně pokračovali i na VŠ. Starší syn je teď ve 4.třídě, na 8G ho nutit nebudu, ale doufám, že to ten příští rok aspoň zkusí. Právě kvůli vlastní zkušenosti si myslím, že je lepší, když se dítě včas naučí učit se. A pokud na to nebude mít, tak se taky svět nezboří.
Lída+2
4.11.2013 9:33:40
když ono záleží co za školy máš kolem sebe.....jaké máš možnosti....~d~

A pak to, že na některých Zš prostě zamrzli......nic nedělají....a vše je ten problém.

Jo máš pravdu....syn má kamarády: jeden programuje, další umí asi 6jazyků, další 2 se zajímají o fyziku a podobněa pořád něco počítají....viz ta elektrárna....(no není to normální),ale je to zajímá a prostě se o tom baví....neustále něco bádají....propočítávají...
S dalším kámošem si je profesorka vybrala do chemického klubu a chodí si k ní bádat do laboratoře.....jsou v sedmým nebi.....(pochybuju, že by jim to někdo na Zš dovolil, nebo se s tím vůbec zabýval.....)

A když se syn baví s o rok starším klukem co je na zš, nemá si s ním co říci....je prostě někde jinde.....~d~znuděnej, otrávený životem...nic ho nebaví....(máme jich v okolí víc)

Dandax
4.11.2013 9:15:41
Pawlo, tak pod to se podepisuju.
4.11.2013 9:09:57
Jájo, nedočetla jsem dál - vpodstatě píšeš, to co jsem zjistila jako rodič - na prvním stupni to ŠLO, tak jak říkáš, an druhém stupni to z nějakého důvodu NEJDE. ~:(
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 139 [Dalších 79 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.