| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přijímačky u nás doma: Máme do toho jít?

[<<Předchozích 80] Příspěvky 8190 z 139 [Dalších 49 >>]
Irena, 2 deti
  • 
3.11.2013 14:37:17
Každá společnost si musí pěstovat své intelektuální elity. Každý z nás někdy potřebuje co nejlepšího lékaře, případně konstruktéra (třeba mostů, aby nám tyto padaly co nejméně). Prostě pokud má dítě trochu za ušima, byla by škoda jej na osmileté gymnázium nedat. Jeden fenomén je tam zcela zásadní-spolužáci. Vím o čem mluvím-obě mé děti se na osmiletá gymnázia dostaly (dcera studuje, syn je absolvent), nikdo z nich se nijak usilovně neučil, ve třídách se cítily dobře. Je třeba gymnázium dobře vybrat a zvolit takové, aby jeho přijímačky dítěti sedly co nejlépe.
3.11.2013 13:12:06
Milado, my to máme ještě zábavnější - tři z dětí to měly (nebo mají, v případě dcery) daleko blíž na gympl než na základku, kam předtím chodily ~t~ Prostě na základku pár stanic busem a kus pěšky, na gympl pět minut pomalé chůze.
Milada.
3.11.2013 12:53:06
Anicko,

KDY jsi psala na Rodinu o viceletych gymplech? Kdy zes to tady cetla? Aha? Nejak Te holka neznam a to ctu diskuze o viceletych gymplech od treti tridy myho sextana. Tehdy s tim totiz prisel prvne.
Milada.
3.11.2013 12:44:09
Anicko,

v mem okoli je jen jedna zakladka. Do dalsich se musi dojizdet uplne stejne jako na gympl. Ta nejblizsi zakladka neni dobra. MMCH vidim na ni z okna. Myslis, ze kdyby byla dobra, ze by me deti dojizdely? Proc bych to sakra delala? Proc bych platila jizdne?
Líza
3.11.2013 12:34:49
Každé odpoledne oslily na výběrové škole? Jedna dcera měla v primě i sekundě denně do půl druhé, v tercii a kvartě, považte, jednou týdně do čtvrt na tři.
Druhá je teď v primě, má jednou týdně odpoledku, jinak taky končí obědem.
K tomu má dvakrát týdně trénink, dvakrát týdně hudebku a hromadu dalších zájmů.
Líza
3.11.2013 12:32:32
Myslíš, že mým dvěma dcerám na nižším stupni osmiletýho gymplu chybí citová náklonnost matky? A z čeho tak soudíš? :-D
3.11.2013 12:27:10
No, už jste se do mne pustili...Samé špatné základky v okolí, nechápaví kantoři na 2. stupni, ubohá úroveň 4 letých gymplů a ještě 10 vlastních dětí šťastných a všestranně rozvíjených na víceletém gymnáziu pokud možno s individuálním plánem - bez větší námahy a s norimberským trychtýřem... To už je obehrané.
Znám více rodičů, kteří dali dítě na víceletý gympl po takovéto reklamní masáží - a hlavní jejich vnitřní přesvědčení bylo, aby si dítě v životě vydělalo hodně peněz, aby měli úroveň jako soused a jeho děti, které tam taky chodí, protože odborná škola není cool atd.
Ještě štěstí, že přijímačky na víceleté gymply jsou jen jednou za rok, nebavilo by mne tyhle černobílé reklamy a jejich tajné podporovatele číst každý měsíc...~o~
Klauri
3.11.2013 12:07:04
Tak 2 naše děti ze tří taky nejsou humanitně zaměřeny a starší syn vystudovla medicínu, dcera jí studuje, jen mladší syn je trochu humanitně založen a chce studovat práva a nebo VŠE..
paradoxně největší problémy celkově s přístupem ke škole měla dcera, která šla až na čtyřletý gympl, prootže se do té doby kromě angličtiny učila i francouštinu už asi 5 let a španělštinu cca 3 roky a žádný z těchto jazyků nebyl na gymplu čtyřletém pro pokročilé...
nechtěla na osmiletý a úroveň čtyřletého byl zjevně slabší a i třída nebyla nijka zvlášť studijně nadaná...
synové měli tolik času volna ,co dcera která chodila na zš. Myslím, že mladší naprosto dokonale uplatňoval prokrastinaci :)))
Oba synové závodně sportovali a mladší je dost na opačné pohlaví a to si pěstoval od primy.
A v primě, sekundě jim končila škola v půl druhé a času na blbosti měli dost.
Hanča
  • 
3.11.2013 11:34:34
Ne, to si nemyslím. Ale je fakt, že je rozdíl mezi zájmy např. učitelky na základce a kadeřnicí, nebo stavebním technikem a krmičem prasat. Já tu neadoruju chytré děti a nehaním ostatní, ale prostě každý jsme nějaký a připadá mi divné, že nechceme využít potenciálu chytrých dětí a nesnažíme se do nich za 9 let školní docházky nasypat co nejvíc vědomostí. Tak, jako existují specky, přece můžou existovat školy i pro ty chytré. Ale to zas někdo řičí, že tu vychováváme "elity". To už jsem zažila v době, kdy jsme u nás hájili jazykovou školu, ředitel byl z toho nepřátelství vůči škole neskutečně otrávený. Přitom co bylo špatně? Že jedna základka byla výběrová od 3.třídy (jazyková) a další dvě až od 5.třídy (matematická, sportovni)? Město mělo 8 základek + několik škol 1-5 v okrajových čtvrtích města, aby malé děti nemusely dojíždět. Tady se tenkrát proti tzv. výběrovým školám strhla doslova hysterie. Bouřili se hlavně rodiče dětí, které nebyly přijaty. Ono je taky rozdíl, když se dítě naučí v rámci vzdělávání na základce - tedy zadarmo - jeden nebo dva (nebo taky tři) jazyky. Město tenkrát udělalo rozbor školství a z výsledku si všechni sedli na sedínku: protože kromě státních škol vznikla jedna základka církevní a jedna soukromá (ale u té se nikdo nedivil, že má v osnovách dva jazyky. Ale rodiže tu platili školné, které na státní základce není), vyšlo v rozboru, že dětí je tak málo, že by se mohla jedna základka kompletně zrušit. A pak byl najednou klid. Všichni si uvědomili, že by mohlo být i hůř. Ono pardon, co základce, která má aspoň dvě paralelky, brání, rozdělit děti na třídu lepších a horších? Rodiče? Školský zákon? Prostě když nemám na více učení nebo na učivo složitější, tak se buď budu učit nebo budu v jiné třídě. To mi přece nebrání v tom, že prostě nebudu strojní inženýr, ale budu mít strojní průmyslovku nebo se nakonec vyučím automechanikem. Společnost přece potřebuje všechny tři. A kdo to nezvládnul už na základce, protože ho to tenkrát nebavilo, pak holt musí přidat (a to i peníze) a dodělat si potřebné a chtěné školy třeba dálkově při zaměstnání.
Milada.
3.11.2013 11:29:03
Anicko,

vis, co je zvlastni? V tuhle chvili jsou v diskuzi 3 nicky, ktere znam osobne. Zadni trollove. Nektere z nich deti na gymplu maji, nektere ne.

Co tomu rikas?
[<<Předchozích 80] Příspěvky 8190 z 139 [Dalších 49 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.