| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Studovat se dá i s velkou rodinou, říká maminka devíti dětí

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 68 [Dalších 8 >>]
Mystik 193
  • 
11.12.2013 14:54:01
Je třeba zase rozlišovat. Studium pastorace na teologické fakultě není zdaleka tak náročné jako studium oboru Teologie - tj. příprava na kněžské povolání - poslání. To je safra těžký obor studia. namátkou jen např. systematická teologie, trinitární teologie a mnoho dalších předmětů... Zvládnout latinu, hebrejštinu, či aramejštinu, někdy také arabštinu...
. .
11.12.2013 14:44:59
Daniellilinko, inflací humanitních oborů je myšleno to, že jich je mnoho, a jejich studentů je mnoho, a pak v praxi těžko hledají uplatnění, narozdíl od technicky vzdělaných lidí. Myslím, že to není mimo mísu, doložit to lze statistikami nezaměstnanosti v různých oborech a poptávkou po profesích.
mystik 193
  • 
11.12.2013 14:30:44
Stačí si pouze projít seznam VŠ a především jimi nabízených studijních oborů. Každým rokem opustí brány VŠ tisíce absolventů humanitních oborů. Pro které bohužel není praktické uplatnění. Tvůj obor bude studovat odhadem minimálně 80% žen. V reálu i přes své VŠ vzdělání budeš zařazena do nějaké 8-9 platové třídy a dle praxe si potom vyděláš cca 14.000 - 22.000 brutto + zanedbatelné osobní ohodnocení. Motivace jako hrom. Přitom šikovný technik - strojař, jaderný inženýr, technolog... po několika letech praxe mzdově poodskočí na úplně jinou úroveň.
Inka
  • 
11.12.2013 14:29:54
Opravdu se nechci nikoho dotknout a obdivuju všechny, co studují při péči o děti, ale myslím, že Jaderná fakulta ČVUT je nesrovnatelná s Teologickou fakultou.
mystik 193
  • 
11.12.2013 14:24:57
Nemáš pravdu. Je obrovská inflace humanitních studií.
Daniellilinka
  • 
11.12.2013 14:02:04
Co myslíš inflací humanitních oborů? Můžeš to nějak doložit? Co si pod tím představit? Studuji rovněž na Evangelické teologické fakultě obor Pastorační a sociální práce: Sociální pracovníci totiž musí splňovat poměrně velké nároky na kvalifikaci. Celoživotní vzdělávání je základním předpokladem pro výkon tohoto povolání. Já sama už mám vyšší odbornou školu a po letech si doplňuju bakaláře a ještě plánuju magistra. Rozhodně se nejedná o inflaci. Myslím, že jsi úplně mimo mísu.
11.12.2013 13:47:26
Mám tři děvčata. Přijímačky jsem dělala měsíc před porodem té nejmladší. Letos jsem ve třetím ročníku bakalářského studia.
Na prvním místě jsou u mě děti. Nejstarší chodí do druhé třídy, prostřední je předškolák. Studuju na UP PdF pedagogiku a výchovu. Abych nešidila děti, chodím spát v jejich čase a ráno vstávám kolem třetí hodiny, kdy se učím a dělám věci potřebné do školy. Od šesti už musím fungovat jako máma. Domácnost je bohužel na vedlejší koleji. Tak to mám já.
Proto mě nadpis článku zaujal, myslela jsem, že v něm najdu postřehy a fígle ze života, které si budu moct tak nějak přivlastnit. ~;)
Hanča
  • 
11.12.2013 13:44:13
Kdyby měla děti vždy po roce, tak 5 + 9 = 14. 14-leté dítě ohlídá to nejmladší, ale to už tolik hlídání taky nepotřebuje. Pokud jsou naučené doma pomáhat, jako že asi ano, protože dělat služku tolika dětem si nedovedu představit, tak se to asi dá. Pravda, techniku nebo nějakou náročnější školu by takto nedala, protože tam je to hodně o tom, že čím déle je čověk ze školy, tím víc toho zapomněl, ale teologický obor je hodně o načtení.
Ještě je otázka, jak a k čemu pak školu využije.
kreditka
11.12.2013 13:14:35
Ještě mě napadá jestli těch všech 9 dětí bylo skutečně jejich... jestli tam nebyly od jejího ex jen na víkendy ~t~ Ne, ale vážně, článek je k ničemu, protože se člověk z něj nic nedozví
Klarisanek
11.12.2013 12:00:15
Ja si myslim, ze nejen studovat s 9 detmi je extrem, ale vubec mit 9 deti je extrem. A pak jeste dat prednost studiu pred nima, to je taky na povazenou.
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 68 [Dalších 8 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.