| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Konečně máme Vojtíška

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 51 [Dalších 1 >>]
Šešule
13.1.2014 14:39:51
Po přečtení článku podobnýho typu mám vždycky chuť mlátit hlavou do zdi.~a~
Porod doma není to, že se na ženský provede hromada úkonů jako ve špitále, jen se pak nechá ve finále bez pomoci.
To, že paní řekli, že bylo na tom bylo děcko kdovíjak blbě ještě neznamená, že na tom fakt blbě bylo. Samotný mi čmajzli první dítě hned po porodu, tvrdili, že byl přidušenej na šňůře, a pak jsem se dozvěděla, že měl Apgar 10- 10- 10. Buďto lhali do papírů, nebo mě do obličeje. Nebo přidušený dítě má Apgar 3x 10?
Zajímalo by mě, čím doktor to dítě profukoval (jestli to byl instrument, co si ne/lze vzít s sebou i k PD).
Paní je typ, co jí instituce a to, že se má kam dovolat pomoci, vyhovuje. Rodila v nemocnici. V pořádku. Ale nějaký dalekosáhlý závěry bych z toho radši nevyvozovala. Řekla bych, že často jsou takový závěry dost nešťastný a trochu mimo.
Markéta, kluci 12 a 5
  • 
13.1.2014 14:04:25
Tak furt přemýšlím, kde se v té velké nemocnici, kde rodila moje sestřenice a vinou lékařů se jí narodilo dítě s těžkým postižením, stala chyba.

Zakladatelka píše o péči pediatrů.

Moje druhé dítě s omotaným pupečníkem a špatně vyrotovanou hlavou ze mě porodník nějak vytahal a vykroutil, myslím, že kdybych rodila doma, tak při prvním náznaku problémů (zpomalené ozvy, to zjistí PA doma stejně jako v porodnici) bychom se sbalili a jeli do porodnice. Ono to miminko ze mě nijak lehce nelezlo.
Elena
  • 
13.1.2014 13:31:10
Pediatr nic neudela, ale ve velky nemocnici maji i jine doktory nez pediatry.
Markéta, kluci 12 a 5
  • 
13.1.2014 12:38:32
Jasně, prasklá aorta matky.

Autorka píše ale o pediatrovi, ten s prasklou aortou matky asi nic neudělá.
13.1.2014 12:20:52
Gratuluju k miminku. Jak byl syn veliky, ze chteli porod vyvolat? Taky mam dite vetsi, at vim, na co se pripravit. Jinak me to prijde jako standartni porod dle "predpisu" dite jsem mela taky s omotanym pupecnikem.
lila +3
13.1.2014 11:02:54
A na me bylo v tom porodu teda moc zasahu. Vagin.vysetreni pri kontrolach, mozna hamilton, pichnuti vody, oxytocin a uz si ted nevzpominam presne co jeste.( porod v leze?, ....?)ono casto delaji dr i neco vic o cem neinformujou.
Se nedivim ze potom se musi dite i prodychavat.
Nekomu to vyhovuje, ale me ne. Takze ja porod doma s asistentkou , kde se takove zasahy nedelaji a pokud je tehotenstvi normalni,schvaluju.
Ale zas nikomu ho nevnucuju. Kazdy at ma moznost si vybrat.
elena
  • 
13.1.2014 11:01:17
Autorka asi chtela rict, ze dite mohlo byt i v horsim stavu (priskrcene) a v pripade, ze by ho bylo treba okamzite napojit na pristroje, nebylo by to doma mozne, protoze predem nikdo nevedel jak moc bude priskrcene.
Ale o tom muzete diskutovat, jestli to lze predvidat ci ne, ale jsou stavy, jako praskla aorta matky, coz se stava a to nikdo predem opravdu nevi a to by pri porodu doma skoncilo smrti matky.
lila +3
13.1.2014 10:52:59
A jak velke mimi nakonec bylo kdyz kvuli rustu chteli porod vyvolat? Nebyl to jen plany popolach?
M+4
  • 
13.1.2014 10:24:33
Mě tedy vůbec dost překvapuje, že článek této úrovně pochází z pera lékařky. Spíš to na mě působí dojmem slohové práce "a teď napište slohovku na téma Proč se nemá rodit doma" ~a~
Markéta, kluci 11 a 5
  • 
13.1.2014 10:07:10
Co byla ta správná péče pediatra? Že miminko, jak říkáš, prodýchnul? To by PA doma nezvládla? To, co popisuješ, mi připadá, jako obvyklý, rychlý, nekomplikovaný nemocniční porod.
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 51 [Dalších 1 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.