| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kapesné dávejte dětem pravidelně

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3132 z 32 
18.3.2014 10:54:03
Tak já s článkem souhlasím, já takto dostávala kapesné (i když před těmi mnoha lety v jiné výši) a naučilo mne to hospodařit. Můj muž nikdy kapesné neměl, když něco potřeboval, prostě si řekl a dostal na to. Ne, že by neuměl vůbec hospodařit, ale prostě neznal, že někdy peníze prostě NEJSOU a bylo pro něho dost těžké, než se naučil, že jsou výdaje nezbytné a výdaje zbytné a ty si člověk někdy musí odříct. Když na něco nebylo, byl jako malé uražené dítě....

Naše děti kapesné dostávaly a dostávají, pravidelně v neděli obdrží kapesné na další týden. I ty sumy souhlasí - v první třídě 10,- na týden, co rok, přidávala se desetikoruna. Na vyšším gymplu pak co rok, to +20,- Kč, takže teď má na týden 150,- Kč
Ale kromě pravidelné "valorizace" kapesného se valorizovaly i povinnosti, takže čím starší holky byly, tím více povinností měly doma.
Jedné, s čím ne tak úplně souhlasím je v rámečku uvedené. že toto jsou peníze na osobní vydání dětí a ".... pokud si dítě samo platí obědy, telefony, dopravu, je třeba přiměřeně navýšit....." Ano, pochopitelně na jídlo či dopravu dávám peníze extra, ale telefon ne - dcera by byla schopná protelefonovat snad tisíce každý měsíc. Takže telefony si musí hradit sama z kapesného....
kreditka
18.3.2014 10:34:00
a paradoxně jsem byla hospodárnější než většina mých spolužáků, které rodiče dotovali pravidelně. Ti totiž věděli že klidně můžou peníze utratit protože třeba za týden dostanou znovu. Já jsem nikdy nevěděla kdy peníze dostanu proto jsem s těmi co jsem měla zacházela šetrně, protože jsem věděla může být hlř a můžu zůstat bez koruny...
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3132 z 32 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.