| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Čeští rodiče touží po kratších úvazcích a práci z domova, možností je stále málo

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 35 [Dalších 5 >>]
Klarisanek
16.5.2014 16:25:51
Vis, co, nejlepe by to bylo vysvetlit vedeni firmy. To jsou ti, co jim to patri a co plati zamestnance. Samozrejme ze bych brala abysme tam byli tri na puluvazek, protoze to na dva cele neni, ale to je snad moje chyba, ze majitele nechteji vyhazovat penize za ucetni?
x x
16.5.2014 16:20:05
~g~
Přítel dělá IT, takže tak orientačně ví, kdo kolik času stráví na Facebooku atd. (cca třetinu pracovní doby). Myslím, že toto by částečné úvazky fakt eliminovaly.
x x
16.5.2014 16:17:46
~R^
Colombi
16.5.2014 16:14:59
Proč je to pochopitelné?
Juldafulda
16.5.2014 15:37:36
Deniso nechci rejpat, ale k cemu potom v te firme jsi, kdyz ti je za tezko delat odvody za zamestnance a pojisteni? Kdyz si to bude vsechno delat kazdy zamestnanec sam, tak ani ty nebudes moc platna ve firme ne? :-)). Nebylo by spis lepsi, kdyby Vas bylo na tu praci vic a i treba na polovicni uvazky ?
Kočanská
16.5.2014 15:35:02
Dobrý den, taky to u nás ve firmě máme podobně. Mám 3 děti a pokaždé jsem se vracela na nějaký zkrácený cca kolem 1 roku dítěte. Navíc jsem měla i práci z domova. Třeba jsem začínala na 1 den v týdnu z domova. Naše firma je velká a tak je možnost najít uplatnění, tak aby to šlo na zkrácený úvazek a pracovat z domova. V podatatě vždycky jsem pracovala na nějakých projektech.
Chce to ale dosti aktivity z mojí strany tzn. nečekat, že to přistane na stříbrném podnose. Musím se vždy po nějaké práci, která se v tomto módu dá dělat sama poohlížet. Zas mě to teď čeká, protože projekt na kterém teď pracuji v létě končí.
kreditka
16.5.2014 14:12:01
Vidíš u manžela v práci je to nastavené tak že doklady se nosí do 10. nebo 15. února - kdo to nestihne má smůlu a pokud chce hypotéky apod. odečísrt musí si podat daňové přiznání sám - no a funguje to, je to velká fabrika řeší tam navíc odborářské příspěvky apod. Jo je to větší zátěž, ale zas je to jen dočasná větší zátěž něco jako mají prodavačky před Vánocemi a pekaři před Velikonocemi...
Klarisanek
16.5.2014 13:38:09
Jo, podnikatel s jednim kramkem asi nejaky narust agendy neresi. Ale vis co to je delat rocni zuctovani pro 100 lidi, kteri maji hypoteky, zivotko, duchodove, dary, invaliditu, deti, manzelky na MD apod? Dopredu se to delat neda a v breznu ti zacnou nosit nespravne doklady, musis vysvetlovat co maji prinest nebo to radeji za ne vyrizovat, vyplnit za ne ruzove prohlaseni, protoze vetsina lidi vubec nevi o co jde a vyplnit neumi. A stejne jsi jednou nohou v kriminale, kdyz nevis jestli nenastaly duvody pro vraceni dane apod. To takova mzdova ucetni, aby strcila deti na mesic do mrazaku a vzala si do prace spacak. A to popisuju jenom jednu jedinou cast prace.
Klarisanek
16.5.2014 13:32:51
Whithep a ty by ses sla soudit se svym zamestnavatelem? Vis kolik bys zaplatila za advokata a soudni poplatky? Ja teda fakt nemyslim, ze tohle je na nas, obycejnych zamestnanych jedincich, to je systemova chyba.
Klarisanek
16.5.2014 13:29:19
Zubko, jeste nam tu popis jak rozsahlu agendu rakousky zamestnavatel ma. Jestli tam maji tak rozsahly, neprehledny a zamotany danovy system, tisice povinnosti vuci uradum atd.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 35 [Dalších 5 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.