| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Exekutoři chystají past na matky samoživitelky

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 61 [Dalších 1 >>]
Verca
  • 
18.6.2014 8:11:00
Ajlino,otec má především povinnost se postarat o vlastní potomky.To snad nepopřeš.Dále-otec sám děti navštěvoval?Jak by otec situaci řešil,kdyby se děti staly ze strany matky sirotky?ŽIl by snad z jejich sirotčího?Ano,vím,co je starat se o osobu blízkou.Dokonce bohužel o dvě nemohoucí naráz a bez pečovatelky a na samotě.Ono je to o prioritách.Zkus vysvětlovat dětem,že otec krmí dědečka,zatímco děti koukají do prázdného talíře.Nechápu,jak tu může být otec označen pomalu za svatého?Vždyť on dal přednost svému zabezpečenému otci před svými nezabezpečenými dětmi?Ano,otec byl nemohoucí,ale zabezpečený,takže v tomto případě tedy mohl být v LDN přes týden,otec mohl mít práci a víkendy mohl mít svého otce doma.Pro mě si otec vybral pohodlnější cestu a rozhodně pro mě není hrdina.Minimálně slaboch.
Ajlina
  • 
18.6.2014 7:52:58
Já se nerozčiluju, já za tím vidím hlavně nevědomost. Takže pro informaci: součet důchodu otce + PNP dělaly dohromady asi 12.000,- Kč. Z toho žili dva lidi + byly placeny alimenty na dvě děti. Ať mi ta chytrá hlava řekne, jak z toho měli přežít. Nehledě na to, že když šel senior na 14 dní do špitálu, tak si polovinu PNP nárokoval špitál + chtěl regulační poplatky (na osvobození neměl nárok), ale doma všechny platby zůstaly ve stejné výši. Přesto tu syna označují za hyenu, co dětem neplatí výživné. Tak nevím, je to blbost nebo nevědomost?
Markéta, kluci 12 a 5
  • 
18.6.2014 7:37:25
Tak uvidíš, až budeš v podobné situaci.

Většinou v těch sporech není jeden absolutně hodný a druhý absolutně zlý.
Louisa Z.
17.6.2014 21:38:56
Ajlino, nerozčiluj se. To nemá smysl, kdo nezažil, nepochopí a bude pořád dokola opakovat o právu dětí na životní úroveň. Jenže ona ta životní úroveň nejsou jen money money... A to, že matka cíleně z pomsty odřízne otce od dětí, takže děti ztratí jednu z nejdůležitějších životních vazeb, si mnoho zhrzených matek neuvědomí. Pokud by Tebou popsanou situaci řešili jako úplná rodina, tak by děti taky nevyrůstaly v přepychu, celá rodina by se musela finančně velmi uskromnit, ale viděly by vzor v otci, který svého otce nešoupne živořit na LDN, ale postará se o něj. Protože sny o úhradě pečovatelky a možnosti jít do práce jsou opravdu utopie.
Aljina
  • 
17.6.2014 17:46:28
A ještě dodatek: když bydlíš na vesnici, tak ti příspěvek na péči stačí tak na hodinu pečovatelky denně, protože platíš ještě její dojíždění. Když se ten nechodící půl hodiny na jejím odchodu pokálí, tak má ležet v hovnech 4-5 hodin, než se ten o něj pečující vrátí z práce? Pečovalas někdy o někoho? Zajímala ses o podmínky, které jsou na to nastaveny? Ubezpečuju tě, že v jednom je to na hranici zvládnutelnosti. A když jde náhodou opečovávaný na 14 dní do špitálu, tak na těch 14 dní práci neseženeš a poplatky tě dostanou do neřešitelné situace.
Ajlina
  • 
17.6.2014 17:41:41
Otec bral starobní důchod a příspěvek na péči, byl nechodící. Syn, který o něj pečoval, neměl příjem žádný. Oficiálně je pečovatel, jeho příjmem je příspěvek na péči. Kde v tom vidíš hyenismus? Otce šoupnout do ústavu a jít do práce? Nehledě na to, že děti přes 10 let neviděl, protože měly od matky zákaz se s ním vídat? Pardon, ale když chci peníze, neměla bych třeba aspoň jednou za rok toho otce navštívit? Zvláště když je to normální chlap a ne žádný asociál?
Verca
  • 
17.6.2014 16:50:48
Já spatřuji ten hyenismus spíše v tom otci než matce.Rodič má povinnost se o své dítě postarat a jak píšeš otec měl ještě důchod.Ano,mohl pracovat,pečovatelku platit z důchodu a děti a otce živit ze svého platu.A chtít po dětech v tomto pochopení je snad vtip,ne?Otec byl zabezpečený důchodem a ty děti si snad měly na svou obživu jít vydělat?On to asi žádný dobrý otec nebyl.Spíš vychytrálek.Dostal příspěvek na osobu blízkou a práce mu asi dost smrděla.
Ajlina
  • 
17.6.2014 15:43:50
Na žádost o zvýšení výživného nepotřebuje právníka. On platil, ale třeba banka poslala výživné o den déle (splatný den byla sobota) a už měl na stole upomínku. Za poplatek XX korun pro právníka. Aby tomu předešel, nechal si to srážet exekučně, a stejně platil jako mourovatý. Některé kroky jeho ex byly doslova nechutné, jako třeba zvýšit výživné člověku, který se sám stará o nemohoucího otce a nemá vlastní příjem. Jeho příjmem byl příspěvek na péči, ten ale nedostával on, ale otec. U soudu mu řekli, že si má najmout pečovatelku nebo dát otce do ústavu a jít do práce. Soud nevzal v potaz, že pečovatelka by vyšla na víc, než kolik by vydělal. Tak příspěvek na péči odevzdal jako výživné a žili oba jen z otcova důchodu. Kde je potom klauzule, že děti mají mít životní úroveň rodičů? Co v případě, že je rodič nezaměstnaný nebo jako v tomto případě pečuje celodenně o nemohoucího rodiče? Jaký je to vzor pro děti? Navíc matka pro děti peníze chtěla, ale dětem ZAKÁZALA se s otcem stýkat. To trvalo tak dlouho, až se odcizili. Takže připravila děti o tátu, ale fakt super tátu. Já chápu, že uživit děti není legrace, sama jsem výživné vymáhala soudně a někdy bylo a jindy ne, ale některé kroky některých lidí beru jako hyenismus.
X_X
17.6.2014 15:11:37
no, ono to spíš bude tak, že kdyby otec ty peníze chtěl na děti dát, nemusela by si matka brát právníka. takže pokud je otci milejší živit právníky než vlastní děti, je to jeho volba.
17.6.2014 11:20:10
Vymáhané nebo požadované výživné?
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 61 [Dalších 1 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.