| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Počet zájemců o pěstounství roste. I díky státním pobídkám.

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2129 z 29 
M + 4
  • 
23.8.2014 18:25:31
Nemám, jak to s tím souvisí?
23.8.2014 17:20:42
Spíš se nemluví o tom, že u adopce se nově biologičtí rodiče dozví, do jaké rodiny dítě odchází včetně adresy adoptivních rodičů. A to pak rozdíl od pěstounky je tedy opravdu jen nepatrný.......
Mirka
  • 
23.8.2014 14:35:11
Právě, že JEN s idealismem to nejde.
Četla jsem rozhovor s paní, která pracovala jako pěstounka v SOS-vesničce. Celý život vlastně žila ze sociálních dávek (protože se to nepovažovalo za práci), postupně vychovala asi 15 dětí. Když "odešla do důchodu", jestli se to vlastně odchodem do důchodu dalo v tomto případě nazvat, musela opustit byt, jít někam do podnájmu a měla dost nízký důchod, právě proto, že celý život neměla jiný příjem než sociální dávky. Takže suma sumárum za společensky zodpovědnou práci jsme se jí odvděčili nízkým důchodem? I takto musím bohužel uvažovat. Pracovník v dětském domově má nárok na dovolenou, placenou nemocenskou, ve stáří má rozumně vysoký důchod, nemusí mít odpovídající byt, auto atd., a tady, za stejnou práci, jen na rozdíl od toho pracovníka v DD za 24/7? Jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou? Proč?
A jen do mě, jak hledám důvody.
Darka 4+1
  • 
23.8.2014 13:42:36
A ty máš nějaké děti v PP? Nebo po PP?
23.8.2014 13:41:13
Kdyby takhle přemýšlel každý, všechny děti by zůstávaly v ústavech. Snad to není jen o materiální stránce. I když uznávám, že bez idealismu to nejde...
M + 4
  • 
23.8.2014 13:36:44
Podle mě to vidíš moc černě, na mysl mi přichází přísloví: Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod. Když to vezmu popořadě, tak hlídat děti bys snad svému dítěti po skončení PP občas mohla, kdybys chtěla. Úspory od rodičů nedostane řada dětí, které odchází z domova. Nepopírám, že je lepší do startu něco dostat. Proč by s učňákem nesehnalo práci, to nevím, podle mě to není zas tak nepravděpodobné. Samozřejmě nikdo nemá zaručené, že zrovna jeho dítě uspěje na trhu práce. Když nesežene nic, může být třeba na ubytovně a na sociálních dávkách, ale aspoň bude někoho mít - tebe! A to je sakra rozdíl oproti tomu, kdyby opustilo dětský domov a bylo na světě samo. Píšeš, že třeba bude mít práci, ale co bydlení - no co by, zůstane pár let u tebe, nebo ho vyprovodíš a bude bydlet v nájmu dopláceném ze státní sociální podpory třeba, nebo bude bydlet s partnerem ... Možností je tolik a ty ani já neumíme věštit. Jen chci říct, že tvé argumenty pro to, že to nejde, mi jako argumenty ani nepřipadají.
Mirka
  • 
22.8.2014 22:11:36
Možná nemuseli, ale z čeho bych je živila? Nezapomen, že vlastní děti obvykle neodcházejí s holým zadkem, že jim rodiče mohou pomoci, třeba hlídáním dětí apod. Dítě z dětského domova má taky při odchodu prakticky holý zadek, já bych mohla při troše šikovnosti z dávek něco málo našetřit. Ale: jak mám to dítě motivovat? Aby se učilo ve škole? Na to mi právem řekne, že v dospělosti stejně nesežene práci, tak na co se učit? Učnovské školství je v troskách, o něm už nemám žádné iluze. Možná třeba kadeřnice nebo kuchař, ale o oborech jako soustružník nebo truhlář už fakt iluze nemám. Na střední školu nemusí mít schopnosti, na VŠ už vůbec ne. A sehnat pak práci je další kapitola. Bílé dítě možné, ale co třeba dítě romské nebo jiného barevného etnika? Na samostatné podnikání nemusí mít schopnosti a do počátku podnikání je třeba nějaký kapitál, to mít rozhodně nebude. Třeba truhlář, potřebuje dílnu, stroje, investice za několik desítek tisíc. Kde na to vezme? Dobře, bude zpočátku zaměstnanec, kde ale bude bydlet? Já na to mít asi nebudu (protože dávky na něj už nedostanu a budu mít takový příjem, abych si vůbec mohla dovolit živit další osobu?)
M + 4
  • 
22.8.2014 21:40:06
No tak asi většina dospělých dětí, které odchází od rodičů, zažije propad životní úrovně, ne? Bývá to vyváženo mládím, energií, svobodou, aspoň co se pamatuji :o) A co myslíš, že to dítě dostane v dětském domově navíc, až ho bude opouštět, oproti tomu, když půjde od tebe. Spousta těch kluků a holek jde rovnou šlapat chodník. Kdyby odešli od tebe, pořád by se měli kam vracet. A taky by nemuseli třeba odcházet úderem 18. narozenin.
Mirka Černá
  • 
22.8.2014 13:37:48
Kdysi jsem měla o pěstounství velký zájem, ale neměla jsem na to vlastní zdroje a stát dával jen směšné peníze. Nemohla jsem to dotovat, nebylo z čeho.
Dneska i přes vcelku slušnou odměnu říkám, že NIKDY. To, co o pěstounství čtu, je víc buzerace pro lidi, kteří se rozhodnou to dělat. Mělo by se to dělat s láskou k těm dětem, ale co to dětem dá? Když si vezmu větší dítě, těžko napravím, co na něm předchozí život napáchal za škody. Taky mu asi nedám rozumnou šanci do života, jen mu připravím další zklamání. Protože dokud bude v pěstounské péči, bude se mít jakž takž dobře. Já bych se osobně obávala toho, co přijde POTOM. Dítě si v pěstounské péči navykne na určitou míru životní úrovně, ale po ukončení pěstounské péče mu já do začátku pomoci nemůžu (nemám z čeho), jeho rodiče mu nepomůžou a od nuly se začíná hooodně těžko. Bála bych se, že v dítěti časem poroste pocit křivdy a od toho může být dost blízku k alkoholu, drogám, kriminalitě všeho druhu apod. Abych se pak bála, že se i já můžu stát obětí? Ne, za těchto podmínek fakt ne.
PS: a taky mi už není dvacet.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2129 z 29 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.