| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kašel, rýma... aneb Školka plná bacilů

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 37 [Dalších 7 >>]
Markéta, kluci 12 a 5
  • 
1.10.2014 16:03:43
Nerozumím - když budou do školky chodit zdravé děti, nebude od koho se nakazit.
Ajlina
  • 
1.10.2014 15:51:15
A z čeho ty lidi mají žít? Já byla třeba po rozvodu samoživitelka od 5 let dítěte. Kdyby bylo dítě jen trochu víc nemocné, muselo by to jistit maximálně seno z meze. Babičky ani jiná pomoc prostě nebyla a já makala do práce. Dítko se od 6 let samo vypravovalo do školy, protože matinka už od 6.00 zařezávala v pracovním procesu. Jaká to byla výhoda a úleva oproti školce, kam jsem musela dítko odvést a odpoledne vyzvednout! Zase jsem byla max. v 15.00 doma i s nákupem, takže jsem se dítku (a také nezbytným domácím pracem) věnovala hlavně odpoledne.
Markéta, kluci 12 a 5
  • 
1.10.2014 13:50:52
Měli by se nad sebou zamyslet i tatínkové. To za prvé. Za druhé by bylo fajn, aby byl dodržován školní řád, ve kterém obvykle bývá napsáno, že děti chodí do školky zdravé. Loni jsem se několikrát zhádala s rodiči i učitelkami (když bylo v šatně předáváno dítě evidentně nemocné) - není to nic platné. Bylo mi doporučeno, ať vyměním školku. Ředitelka mi sdělila, že s tím nic dělat nemůže. Nechápu to. Prý jsem přecitlivělá - no předloni to syn po sérii chorob nachytaných ve školce završil mononukleózou - v takřka pěti letech vážil 12 kilo a byl průhledný jak průklepáč, unavený, věčně spavý. Fakt humus. Loni z deseti měsíců do školky chodil šest. Šlak by mě trefil, když uzdravené dítě předávám do šatny plné uchrchlaných děcek. A je mi úplně jedno, jak si to kdo hodlá zařídit - taky řeším, kam s nemocným dítětem, taky musím rušit jednu akci za druhou, a to i pro druhé, zdravé dítě.
Anonim
  • 
1.10.2014 11:43:43
Tak ja loni měla syna přes 5 měsíců(z 10) doma,byl vždycky 3dny ve školce a 3týdny doma a to chodime všichni do práce i babicky s dědou.Maminky který dávaj svoje děti se zelenýma nudlema a chrchlajícím kašlem do školky bych vyhodila.Je to absolutní bezohlednost vůči svému díti kterému není dobře, tak k ostatním dětem a jejich rodičům.já sem byla věčně na ošetřovačce bez penez a tyky sme museli přežít. Kdyby maminky byly ohleduplný a nehonili se za praci a místo toho se postarali poradně o svoje dítě v nemoci, tak ve školce neni tolik bacilů a nešíři se to mezi dětma. Furt dokola.ja svoje dite nechala do posleni nudle a kasle doma plus par dni na poradny odpocinek po nemoci a jen sem vlezla do satny ve skolce tak sem vydela ulepeny zeleny nosi a zahleneny deti.je to jen o bezohlednosti nektere maminky by se meli nad sebou zamyslet
ruže červena
1.10.2014 10:06:38
Souhlasím s Markétou
Markéta, kluci 12 a 5
  • 
1.10.2014 8:29:32
Když nebude do školky nikdo rvát nemocné děti, budou tam děti zdravé a nikdo o práci nepřijde. Navíc teda nemám pocit, že by nemocné děti rvaly do školky pouze rodiče, kteří pracují - do školky chodí chrchlající děti obecně, protože je to tak normální a školky to umožňují.
Ajlina
  • 
1.10.2014 8:01:01
A co mají dělat, aby nepřišly o práci? To bylo už před r. 1989, o práci se dalo přijít i tehdy. A když není hlídací babička, která ještě musí do práce (a v rámci prorodinné politiky jsme jim odchody do důchodu prodloužili o 6 a více let a jim by ztráta práce ohrozila výši budoucího důchodu), tak je situace rodičů prakticky neřešitelná.
Markéta, kluci 12 a 5
  • 
1.10.2014 7:26:37
Je mi líto, že to musím napsat, ale považuju je za kravky.
januska.1
1.10.2014 3:54:02
No mnohe matky to berou jako "budovani imunity".~o~
Markéta, kluci 12 a a5
  • 
30.9.2014 21:54:34
nedávat do školky děti nemocné děti. Pak nebudou třeba ani homeopatika, ani antibiotika. Ani měsíční OČR.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 37 [Dalších 7 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.