| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hlavní předpoklad úspěchu ve škole? Dítě se musí umět narodit!

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 111 [Dalších 91 >>]
Irena
  • 
3.11.2014 19:46:54
Moje sestra studovala za slavných komunistů a pro rodiče to byl sakramentský finanční záhul. A to byla máma učitelka a táta právník.
Kristýna
  • 
3.11.2014 19:44:09
Kolik soukromých škol jsi vystudovala že to tak přesně víš? Já vystudovala státní i soukromou; soukromá byla podstatně tvrdší. Mimochodem, Plzeňská práva jsou státní....
Bára
  • 
3.11.2014 19:40:18
Tohleto je šílený blábol, promiňte. Ale nevidím důvod, proč by chudé dítě nemohlo mít dobré známky a následně vystudovat VŠ. Není to spíš tak, že inteligentní lidé mají logicky vyšší životní úroveň? A inteligentní lidé mají rovněž inteligentní děti a více se jim věnují? Na to s dítětem pracovat, počítat a číst peníze nepotřebujete. Rovněž různé zájezdy a kroužky jsou pro budoucí studium na VŠ víceméně nepodstatné. U nás také statistiky ohledně vzdělanosti "chudých" vrstev dosti zkreslují nepřizpůsobivý, kde spíše než o chudobě je nevzdělanost dílem nezájmu rodičů o děti. Nebo si myslíte, že když chudé rodině přidáte na dávkách, děti se začnou dobře učit?
Analfabeta
  • 
3.11.2014 19:18:05
Nikdo z těch, co na vzdělání dětí nemají peníze, nebo i ty děti samy, se ti s tím chlubit nebudou. Já jsem studovala VŠ v 70.letech minulého století ještě za předchozího režimu a měla jsem spolužačky na střední škole, které na VŠ nešly proto, že rodiče na to neměli. VŠ dostal brácha a moje spolužačka to brala jako ústrk, že brácha jo a ona ne. Ještě na setkání po 20 letech to nemohla překousnout. Dálkově si netroufla. Takže zakoví lidé existují a možná je jich dost.
Bernardetta
3.11.2014 17:16:17
To bych podepsala
vlad.
3.11.2014 15:31:21
Myss, no to je celkově divný přístup. Proč by bobánek na VŠ nemohl chodit na brigádu nebo v léte vyrazit vydělat peníze do zahraničí? Možnosti jsou.

K těm přípravám na SŚ mám velmi rezervovaný postoj, a už vůbec by mě nenapadlo si myslet, že když díťátku zaplatím kurz, že mi to dá jistotu přijetí.
vlad.
3.11.2014 15:22:05
Proč by to učitelka nemohla říct? To není žádně diskrimimnace, ale usnadňování si práce, dám všem to stejné a nebudu to dál řešit.
susu
  • 
3.11.2014 11:53:55
Asi tak. Když jedu ráno do práce, tak potkávám děcka z učňáku, kouří snad všichni.~a~
A v dceřině třídě, překvapvě, čím šikovnější dítko, tím víc rodiče dbají na kroužky a mimoškolní činnost a naopka, čím jednodušší, tím víc poflakování po ulici jen tak.
jentak
  • 
3.11.2014 10:09:41
Pokud otec dítěte neplatí nějak extrémní výživné, tak po půl roce požádej znovu. A musíš argumentovat - kamarádka to takhle udělala a dosáhla toho, co chtěla. Ona si zjistila, jaký má majetek /auta apod/, kam jezdí na dovolenou, jak se obléká apod. On pochopitelně argumentoval, že jako podnikatel má nulový zisk, ale ona argumentovala jeho prokazatelnou nadstandartní životní úrovní, uvedla důkazy a nakonec jí soudkyně dala za pravdu.
3.11.2014 9:47:38
jsem samoživitelka a když šel před rokem syn na vyšší gymnázium, měl 15, požádal soud jeho otec o snížení výživného. A oni ho opravdu snížili o 1 500 kč. Já žádala o zýšení, vzhledem k veku dítěte, a nástupu na gympl, kde jen učebnice stály v září přes 3000 kč. Odvolací krajský rajský soud rozhodl, že snížení výživného bude sníženo "jen" o 500kč. A to jsem byla pul roku před tím několik měsíců nezaměstnaná, měla dluhy. Ale otec, jako správny podnikatel, si umel od posledního soudu snížit výdělek, zaroven však také vystudoval další 2 vysoké státní školy. Takže ted má 4 a plat se mu udajně snížil na polovinu. Protestovala jsem, ale nic nepomohlo, soud se tím nezabýval. Tolik k soudum a otcum...
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 111 [Dalších 91 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.