| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hlavní předpoklad úspěchu ve škole? Dítě se musí umět narodit!

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 111 [Dalších 81 >>]
jentak
  • 
3.11.2014 9:40:40
Mé děti na běžné základce měly pobyt v cizí zemi, kde se platilo jen kapesné, vše ostatní bylo zdarma. Ale podmínkou bylo skvělá komunikace v AJ, samostatnost a navíc to byl jakýsi program a obrovské nároky na učitele - děti sice taktéž pracovaly, ale bez mimořádného nasazení učitelů by to nevyšlo. Třeba Italové nesplnili podmínky, z Kypru jeli jen učitelé, děti ne - nevím proč. Apod. A ten projekt je poměrně dlouhodobý.
3.11.2014 9:05:28
Jak je duležité jak a kde dítě vyrustá a k čemu ho vedou rodiče, uvidíte v seriálu ČT1 ve čtvrtek večer nebo zde TŘÍDA 8.A :
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10719503009-trida-8-a/video/
Líza
2.11.2014 14:27:10
... a to nemluvím o tom, o jaké škole je zde řeč, protože ze škol svých dětí (jedna základka, dva různé víceleté gymply) žádné zájezdy do zahraničí, kde by rodiče platili jen cestu a žádné další náklady, neznám. A to je jeden z těch gymplů jazykovej a do zahraničí se jezdí furt ;)
Analfabeta
  • 
2.11.2014 9:06:48
Tak snad ty dětičky mají tak otce, ne? Nepředpokládám, že jsi Panna Maria a děti se ti narodily neposkvrněným početím. Máš pravdu, není to jednoduché, ale můžu tě ubezpečit, že matek jako jsi ty, je víc. Moje děti si vydělávaly od nějakých 13 let. Náš stát je tak blbý, že zakazuje dětskou práci, tudíž i dětem přivýdělek. Proto radši učíme děti odmalička lhát, protože třeba roznáška novin (denně hodina až dvě práce) musí být napsaná na rodiče nebo prarodiče. Práce dětí je teda fuj, ale lež je OK. Divné zákony. Takže roznáškou novin si jedno dítko vydělalo cca 2.500 měsíčně. Dále jsou různé brigády apod., chce to fakt jen hledat.
Taky jsem na tom nebal růžově, ale děti mají VŠ a dobou práci. Sice v zahraničí, kde jsou i vyšší platy, a do Čech už by se nevrátily ani za zlaté prase, ale co se dá dělat, když na stejných pozicích v ČR jsou platy ostudné?
kreditka
2.11.2014 7:28:10
Jo to by mě taky zajímalo stačí když jedu časně eráno do lidlu vystát tam v 7 ráno frontu na akční bundy na děti apod. - postupně začínají chodit školáci a já se nestačím divit 80 % z nich kupuje obložené bagety, chipsy, kofolu, energy drinky všeho druhu, přeslazenou pomerančovou limonádu atd. cigára většině neprodají takže ty shání asi někde u vietnamce nebo kde, ale ty jejich nákupy rozhodně nejsou z levného kraje
kreditka
2.11.2014 7:25:31
Jano ale ty děti mají taky otce jako v běžných rodinách - to že legislativa neumí pořádně vymáhat je věc druhá, a tak než bohatí sponzoři měli by se postarat především rodiče oba dva ať jsou spolu či od sebe
Hana
  • 
1.11.2014 23:07:37
Neříkám, že všichni, ale podívejte se kolem sebe, kolik -náctiletých chodí se zapálenou cigaretou. Kde na to ty rodiny berou?
Helena
  • 
1.11.2014 23:01:58
Kde žijete,proboha? Já sama jsem vystudovala naprosto samostatně, těch 5 tisíc, které jsem měsíčně potřebovala, jsem si vydělala při studiu. Pracovala jsem na částečný úvazek a úplně v pohodě. Teď mám sama dvě děti, jedno na ZŠ, druhé 1. rokem na střední. Přijímačky na střední nás nestály nic. Počítač máme doma jeden, úplně to stačí, děcka mají normální levný mobil a nikdo je odnikud nevyčleňuje. Na zahraniční zájezd se školou někdy jedou, někdy ne, podle finanční situace. Prostě u nás doma vyznáváme jiné hodnoty než jenom peníze.
Petra
  • 
1.11.2014 22:57:16
Ano, statni skola/skolka je zdarma, ale co 6 az 7 tydnu tu jsou dvoutydenni prazdniny a jiste je mozne zapsat deti do centra typu celodenni druziny pokud rodina nema nekoho, kdo by se o deti postaral, ale to uz zadarmo neni. A celodenni vyucovani, kdy se mi 12-13ti leta dcera vracela domu az v sest vecer a jeste si nesla spoustu ukolu na druhy den, muzu teda potvrdit, ze mi zavidela ma ceska skolni leta.
Osobne si myslim, ze nikde to neni idealni, vsude je neco, co proste nefunguje nebo co by se mohlo udelat jinak a lepe.
Černá kronika
1.11.2014 22:15:52
Dcera dojížděla denně na střední školu 4 roky, měsíčně projela 1200 Kč. To je za ty 4 roky celkem 48 000 Kč. Syn dojíždí stejně jako ona teď třetím rokem, je to taky škola na 4 roky. Takže jen za cesty do školy nás budou celkem stát pro oba téměř 100 000 Kč.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 111 [Dalších 81 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.