| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hlavní předpoklad úspěchu ve škole? Dítě se musí umět narodit!

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 111 [Dalších 41 >>]
31.10.2014 18:42:58
Podle Pisa testů v roce 2012 je tom Dánsko skoro stejně jako ČR (okolo 23 místa ve všech předmětech).
31.10.2014 18:36:07
Jasně že inkluzivní škola nerovnosti nikdy úplně neodstraní, ale může je alespoň zmírnit. Třeba aspoň pro ty děti, které by samy zájem měly, když už rodiče ho nemají.
31.10.2014 18:34:27
Jde ale o to, že ne všechny matky / rodiče jsou tak uvědomělé a zdatné jako ty, a prostě se neuskromní nebo na to kašlou. A když je škola nastavená tak jako u nás, tedy že se ve dvanáct končí a procvičování (a u pomalejších dští i výklad látky) závisí na rodičích, tak tyhle děti mají o hodně menší šanci uspět. A trestány jsou tak ty děti, za nedostatky rodičů. Škola je šance, jak tohle reprodukování chudoby, nevzdělanosti činedostatku zájmu z generace na generaci alespoň zmírnit, když už ne zastavit. Náš systém se o to ani nesnaží.
Klauri
31.10.2014 17:35:55
T o si nemyslim. Blbe jsem se vyjadrila. Melo to byt, ze nekdy neni rodicum ani detem nadeleno. Mam par spoluzaku ze zakladky,kdy kopiruji svym zivotem rodice... Kdy jim skutecne nebylo nadeleno,ale taky spoluzaky,kteri ac nremeli takove studijni zazemi a maji Ss am nebo Vs. Alr tam ten potencial byl.
Yuki 00,03,07
31.10.2014 17:24:46
peněženka rozhoduje hodně, máme tři děti a jeden plat, co je pak platný, že sjou děti chytrý? kdyby teĎ měli jít na vš, tak bohužel, není za co, přestože hlavu na to mají. Jen doufám, že se to srovná a za těch dalších 5 let, než do vš věku dojdou, to zvládneme

tento problém nemusí řeěit ten, kdo má vš v místě bydliště, ale my musíme buď dojíždět nebo radši bydlet ve větším vzdálenějším městě, a to už jsou peníze, který musí být, jídlo doma je levnější než jídlo jinde, v 19 si člověk ani nevydělá, po gymplu nic není a sehnat v dnešní době brigádu? a jeěště k tomu ve městě, kde nebydlíme a kde je sposuta vysokoškoláků?, kteří už jsou tam dýl? takže rozhodně nemůžme počítat že se od začátku bude snažit přivydělat, nemá jak

takže ta peněženka rozhoduje víc než se na první pohled zdá, řekla bch, že je to napů, někdo nemá za co a někdo nemá podporu rodiny, ale z obou skupin bys našlo dost těch, kdo mají v hlavě a zůstane to bez využití
31.10.2014 17:21:39
Mandaro - 100% souhlas!!
31.10.2014 17:20:22
Cyan -jak dalece jsi obeznámena s úrovní vzdělání a znalostí dětí na základce např. v Dánsku? Když tedy tak obdivuješ skandinávský systém?
31.10.2014 17:17:11
"To, že jsou rodiče nevzdělaní, neumí se s dítětem připravovat, neumí mu látku vysvětlit by nemělo být překážkou vzdělávání (jak nyní zhusta je). "

Hm, a jak bys to chtěla změnit? Inklkuze není všemocná a v Tebou popsaném případě problém opravdu nevyřeší. Jedině přizpůsobit celý systém "nejnižšímu článku" a to je cesta do pekel.
31.10.2014 17:12:52
Ajnod, já bych to tak černě neviděla, syn měl brigády od 17 let a celou VŠ vždy práci bokem - uživil se bez jediné koruny mého příspěvku a to ani nebydlel doma. Samozřejmě, záleží na tom, co by šla dcera studovat, při medicíně by asi intenzivněji brigádničit nemohla.
31.10.2014 17:07:43
Ajnod, to je prostě opět otázka priorit. Vychovávala jsem syna od jeho 3 let sama, jako OSVČ jsem nikdy nevěděla dopředu, kolik si vydělám. Ale pro mne byl právě ten jazykový pobyt mého syna důležitější než nějaké hadříky nebo dovolená. Prostě jsem se na jedné straně uskromnila a nainvestovala to do něj na druhé straně. A nikdy jsem nelitovala.Takže bych rozhodně nedělala čáru mezi úplnými rodinami, které mohou dítěti "dopřát" a samoživitelkami, u kterých se jaksi předem podsouvá, že ony nemohou a tím pádem jsou děti předem odsouzené bůhví k čemu.
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 111 [Dalších 41 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.