| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Masáž hráze, nástřih při porodu

  (?)
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 1522  [Dalších 1422 >>]
uhugo
  • 
23.1.2015 18:50:19
Tohle je pěkná sbírka bludů, rozebereme si je postupně.
Nechápu to, místo toho, aby byla ráda, že má zdravé dítě, tak se soudí???
Ona je pravděpodobně ráda, že má zdravé dítě. Soudí se kvůli tomu, že jí provedli nástřih, který nechtěla. O souvislosti nástřihu se zdravím dítěte můžeme nanejvýš spekulovat.
Nástřih mi udělali také "preventivně", ani jsem o něm nevěděla, jaký to byl fofr.
Gratuluju, to je ovšem subjektivní a nedá se to zobecňovat.
Myslím, že je lepší, když se střihne, než aby se porodem roztrhla.
A nejlepší je obejít se bez nástřihu i natržení. To už si rozhodne vlastník těla, protože on si taky nese následky.
Rozhodně jsem neměla nějaké trauma.
Gratuluju a opakuju to o té subjektivitě.
Kafe 134466
23.1.2015 18:48:28
Spousta doktorů neumí s pacienty diskutovat. Měla jsem gynekologa, který byl sice skvělý doktor, ale mlčenlivý. Takže když zkoumal děti na ultrazvuku, mlčel. Já na něj, jestli je všechno v pořádku. On: "Jo". Teď mám jinou doktorku a ta mi na monitoru ukazuje, co je co, tady jsou ozvy, jsou pravidelné a přiměřené, atd.. Prostě o dost jiný přístup a podstatně uklidňující. U něj jsem nevěděla, jestli se tváří vážně proto, že tam vidí něco blbě, či se tak tváří furt.
Z+2 109449
23.1.2015 18:48:25
Pro narození zdravého dítěte je třeba jistě dělat co se dá. Tady to těžko mohu posoudit jak moc dítě bylo ohrožené. Ale o to vůbec nejde. Netuším jak moc šlo o rozhodováním mezi potřebami dítěte a matky, ale je evidentní, že minimálně to nedokázala nemocnice vy komunikovat a už to je špatně.
Pani situaci nějak chápala a citila a zkusila za své práva bojovat. To považuji za správné a i pokud nebyla v právu tak dobře udělala a dalším lidem to prospěje. ˇUtočit na ní a urážet ji mi přijde naprosto nepochopitelné a nesprávné.
Bouřka 7675
23.1.2015 18:43:06
Osobně si myslím, že ledaskdy by hladšímu průběhu porodu prospělo, kdyby matku nechali se v klidu věnovat rození a ne ji stresovali tím, co všechno si musí ohlídat a vybojovávat. Ono pak není divu, že se porod zadrhne.
Kafe 134466
23.1.2015 18:43:04
Jediné, co měl soud posuzovat bylo, jestli byl ten nástřih proveden důvodně a jestli se tedy nejedná o rutinní úkon lékaře (což by samozřejmě být nemělo, neboť se jedná o zásah do těla).
Kočanksá
  • 
23.1.2015 18:42:09
Já bych se jen dovolila maličko vložit do toho, že nastřižená nebo poraněná hráz také není jen tak. Ženě to může způsobovat spoustu problémů například při sexu a může to trvat dost dlouho. To jak píšete, že by se natrhla až prdeli, to je čím ženy neustále straší. Já měla vždy svoji porodní asistentku s letitou praxí, zkušenostmi, které maximálně důvěřuji, kdyby mi ona řekla, že je nástřih nutný, tak neprotestuji. Celý systém je o tom, že spousta lidí (včetně mě) nemůže plně důvěřovat někomu, koho vidím poprvé v životě (což většinou celý personál porodnice vidím). Rozumné asi je se snažit předem zjistit max i když to opět není vůbec jednoduché - kdo to zkusil, ví své. Nejlepší je asi mít svou porodní asistentku - i když to je také problém, protože většinou může jen do té své porodnice, jinam jí také nepustí.
Roya 111257
23.1.2015 18:40:54
"Ještě méně mne potěšilo vyznění diskuse, které bylo plné agresivity vůči ženě co se pokusila se domoci svých práv. "

Taky tak. ~7~
Kafe 134466
23.1.2015 18:37:13
Z+2 - u porodu nebyla sama. Nerodila sebe sama. I to dítě má právo narodit se zdravé a tohle právo je silnější, než právo mít nenastřiženou hráz.
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 1522  [Dalších 1422 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.