| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Masáž hráze, nástřih při porodu

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 120] Názory 121130 z 1522  [Dalších 1392 >>]
Lassiesevrací 134328
23.1.2015 17:47:16
"podle citovaných informací to nebyl nástřih z důvodu běžné praxe, ale protože se dítě dusilo a bylo nutné ho urychleně dostat ven"

Já si nemyslím, že by někdy porodnice uvedla "nástřih z důvodu běžné praxe"

Naopak jsem přesvědčená o tom, že každý nástřih, pokud by ho někdo zpochybnil, by se zdůvodnil jako zákrok, který byl udělán z důvodu ohrožení života dítěte.
A + 1 120791
23.1.2015 17:45:25
Toto jsem našla na vedlejší diskuzi:
aJejda


Re: Bolí Vás nástřih hráze?

(11.8.2009 17:11:50)
mno, kamarádka rodila bez nástřihu a natrhla se až do konečníku, hrůza, šílený bolesti, plastika konečníku, teď je po porodu 6 měsíců a sedět stále nemůže, docela dost trpí...
A + 1 120791
23.1.2015 17:38:40
Další hloupá ženská!
Nechápu to, místo toho, aby byla ráda, že má zdravé dítě, tak se soudí???
Zvláštˇ, když byly komplikace?
Nástřih mi udělali také "preventivně", ani jsem o něm nevěděla, jaký to byl fofr.
Myslím, že je lepší, když se střihne, než aby se porodem roztrhla.
Rozhodně jsem neměla nějaké trauma.
Pam-pela 97353
23.1.2015 17:29:27
Magrato, nápodobně...ale já zase o pomoc prosila, věděla jsem, že je něco špatně.
Prostě někde to ONI vědí líp, co je ženy při porodu nejlepší ~d~.
Markéta 121171
23.1.2015 17:21:46
Moje druhé dítě mělo hlavu normální, ale blbe vyrotovanou, si proto, ze mělo krk omotany pupecnikem. Nastrih jsem měla obrovsky,
uhugo
  • 
23.1.2015 17:20:57
Jakkoli jsou moje sympatie spíš na straně rodičky (s vědomím toho, že nemám dostatečné informace), určitě není pravda to o tom precedentu. A bylo by zajímavé vidět rozsudek, novinářské podání bývá zkreslující.
uhugo
  • 
23.1.2015 17:19:03
Někdy musí mít zdravý rozum přednost před "právy".
Zdravý rozum nesmí mít nikdy přednost před právy. A do uvozovek patří spíš zdravý rozum, protože to je poměrně vágní termín, stačí se podívat, jak se jeho chápání vyvíjí s časem a geografickou polohou. Naproti tomu základní právo dělat se sebou, co uznám za vhodné, je poměrně jasně definované a obtížně zpochybnitelné.
Pokud lékaři zachraňovali život dítěte, tak se to snad dá omluvit (ale fakt přímo tím nástřihem, ne že zachraňovali dítě a nástřih u toho provedli jenom tak ze zvyku).
Tizi 106716
23.1.2015 17:12:10
Já jsem z toho případu celkem rozpačitá, podle citovaných informací to nebyl nástřih z důvodu běžné praxe, ale protože se dítě dusilo a bylo nutné ho urychleně dostat ven. Na idnes se takto vyjadřují v komentářích i nějací lékaři, snad se k tomu vyjádří i někteří lidé z oboru zde.

Já jsem si taky představovala porod jinak a přirozeně, komplikace jsem v těhotenství neměla, a nakonec to dopadlo tak, že mě urgentně vezli na operační sál a uspali, aby mohli provést císaře a zachránit dítě, které nedýchalo, když ho vytáhli, naštěstí jen krátce a nemělo následky. Fakt si neumím představit, že bych prudila, že nedodrželi nějaký porodní plán, naopak, dodnes bych jim líbala nohy za to, jak to zvládli ~;((
katka
  • 
23.1.2015 17:10:08
Nechápu takovou hysterii kvůli nastrihu. A už vůbec ne, že se kvůli tomu soudí.
Františka85 108823
23.1.2015 17:09:12
Nikdo z nás u toho nebyl a tak těžko soudit, jestli byl zákrok nutný. Ale dovedu si představit situaci, kdy hysterka, raději umře se zaseklou hlavičkou mezi nohama jen aby měla porod bez zásahů. Někdy musí mít zdravý rozum přednost před "právy".
[<<Předchozích 120] Názory 121130 z 1522  [Dalších 1392 >>]

(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.