| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Společné cestování

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 192  [Dalších 152 >>]
Lou+3 30918
21.6.2015 13:57:59
Detem obecne rikam, co maji delat kdyby. Proste vi, jake cisla zavolat v pripade nouze.
Nejen na cestach, ale tak obecne. I pro pripad, ze se ztrati.
Kukurice29+3. 116346
21.6.2015 13:16:53
Dcera bude mít na krku kartičku se všemi možnými kontakty, mobilem o pomoc zavolat umí i když neumí cist, tak číslo na zachranku vytočit umí, může se nco stát i doma a dítě by si mělo vědět rady.
Kukurice29+3. 116346
21.6.2015 13:12:27
Super. Moje mamka taky letos pojede s moji dcerou 6let z Irska přes UK autobusem a lodi do ČR, do Irska dcera poletí s mojí sestrou 20let. Máme strach, ale kdybychom se tomu furt podávali, tak se nikdy nikam nedostaneme. A děti se nikam nepodivaji.
calvin 128401
21.6.2015 12:58:18
Jezdím se synem od jeho 4 let, letecky-k moři, nikdy mě nenapadlo se bát.
Taky bychom brali partaky, ale promiň-s tebou bych nejela.
Dari79 114243
21.6.2015 12:40:33
Souhlasím - buď to tu pojímáš jako inzerát, že jestli se nějaká mamča nenajde... nebo chceš probrat, jak jet s dcerou k moři.


Jestli jako inzerát, tak fajn, doufej, že se někdo najde - ale - mě se zdá, že hledáš někoho, kdo vezme svoje auto a odřídí celou cestu do Chorvatska, ideálně samotná baba s podobně starou dcerou, navíc někoho, kdo má podobné představy o trávení dovolené (nevím, co znamená - mám našetřeno) - jestli chceš hotel all inclusive nebo apartmány... - podobné finanční mmožnosti, stejný termín dovolené atd. Nejlépe aby byla z Ostravy a okolí a ještě navíc jste si osobnostně sedly (všechny 4). No, přeju hodně štěstí.
Já osobně bych se teda mnohem víc bála sednout do auta (nevím v jakém stavu) s někým (nevím, jak řídí) a jet s ním 8-10 hodin i se svým dítětem...
Já mám sice auto velké a spolehlivé a bezpečné a nové a fajn stav, řídím hodně atd., ale rozhodně bych sama s malým do Chorvatska nejela a tím míň bych naložila cizí mámu s dítětem, to je o hubu, nehoda se může stát vždycky a pak budu za to odpovědná, že "jsem jim způsobila újmu na zdraví".


Jestli se fakt zajímáš, jak jet sama s dcerou k moři, doporučila bych ti jednoznačně letecký zájezd organizovaný cestovkou, nejlépe s dětským klubem, kde jezdí víc Čechů (tj. oblíbený v ČR), tam určitě si holka i vyhraje s druhýma dětma, pokud není totální introvert, kámoše si najde. Bát se lítat? No, to je kapitola sama o sobě - hele, každý má občas v letadle trochu blbý pocit, ale přece jen, svěřuješ svůj život profesionálům a pravidelně kontrolovanému stroji (naproti tomu jet 10 hodin do Chorvatska v autě a s řidičem, o nichž víš naprosté houby), pomíjím fakt, že lítání je pořád nejbezpečnější způsob dopravy. Holku těžko budeš uklidňovat, a) děti se obvykle nebojí, dokud jim ten strach někdo nevnutí b) jestli lítá s taťkou k moři pravidelně, tak je zvyklá. V rezortu pak bude český animátor (když budeš mít zájezd s tím dětským klubem), 10ti letá holka není žádný mrňous, když "zkolabuješ" venku, budou tam stovky lidí, kteří mohou pomoci (profesionální plavčíci...) - holka bezprizorní nezůstane, když na pokoji, tak snad 10ti letá holka umí dojít pro pomoc (i kdyby měla jen vzít mobil a zavolat svému tatínkovi, kterému můžeš dát kontakt na delegáta a do hotelu a zorganiizovat pomoc může tatínek i na dálku). Navíc nechápu, proč bys měla kolabovat, pokud tedy netrpíš nějakou chronickou chorobou nebo neomdlíváš několikrát do týdne...

Laskavě se uklidni, jestli s dcerou k moři fakt chceš a máš na to peníze, není to nic, co se nedá zorganizovat. Jediný, co by mě trápilo je, že najít zájezd, kde můžeš jet 1+1 a neplatíš celé 2 dospělé, je celkem oříšek...




magda
  • 
21.6.2015 12:39:34
Tak, pokud se na vše díváš takto, tak asi nikam nepojedeš.(nemyslím to zle) Zapracuj trošku na strachu nebo si vyber dovolenou v ČR. Jinak doporučuji v tvém případě zájezd s CK a přítomností delegáta, který pomůže v případě obtíží.
ruže červena 131389
21.6.2015 12:14:31
Se divím,že má někdo takový strach cestovat já v duchodu 60 plus nějaký rok a nebála jsem se letět s vnukem do Bulharska to mu bylo 5 let ted s ním pojedu do Bibione já taky nesnáším autobus,ale oba si šupneme kinedril a pohoda,nohy mi otékají též,ale to přejde a vždycky se tam přes děti seznámím a bývá to už cestou v autobusu.A taky nemužu vyloučit,že se mi neudělá špatně už mám roky.Obavy mám taky,ale on už se těší.
rišulka 117642
21.6.2015 10:20:39
Janet, mám to stejně, přesně ti rozumím :) Jenže my asi nejsme ti praví parťáci.. Zaprvé mám kluka a zadruhé "divného" kluka, však náš příběh je tu už známý.. Moře to není, ale jezdíme aspoň na chatu, tam jsem si jistá, že kdyby něco.. Jenže se tam sama bojím :)
Kukurice29+3. 116346
21.6.2015 10:20:21
Souhlasim. Kdybych měla se vším čekat na manžela, tak děti nic nevidí. Jezdil kamionem nebyl doma. Jezdila jsem sama se dvěma a pak trema detma. Vlakem, busem, autem.
Míša+1 :-) 134316
21.6.2015 9:55:05
Ano,pokud bych byla sama,riskla bych to i sama,abych to dítěti dopřála.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 192  [Dalších 152 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.