| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Lékaři - alergie

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 236  [Dalších 186 >>]
kopeto 135622
20.2.2013 14:24:23
Ahoj,
snad mi muze nekdo poradit.
Je mi 45 let a uz asi tak od 30 trpim alergii.Zacalo to ti,ze mi neustale "teklo z nosu",kychani,paleni oci,"zalehani usi.
Uplne nejdriv,mi doktor rek,ze mi po urazu nosu zarustaji nosni dirk a poslal me na operaci.Ta se nejspis zdarila,nos fungoval,ale asi jen 2 tydny.
Pak jsem v rozmezi 8-10 let podstoupil asi 3.4 vysetreni na alergii + vys. na histam.intoleranci.Vse NEGATIVNI.
Vse vygradovalo predminulou zimu,kdy mi doktori zjistili astma.
Doktor mi zdell,ze je to vysledek alergie a ze je spousta alergetiku,kteri nevi,z ceho alergii maji.
Ja myslel,ze vi....a ted se svetepodrz...z piva.
Ale byla to mylka...pravda je ta,ze na pivo a cervene vino,reaguji okamzite.
Zmylena to byla z toho duvodu...vysvetlim:
I kdyz nejsem az tak verici,tak poslednich 6 let dodrzuji 40 dnu pustu..,ktery mimochodem drzim i ted.
A ejhle,prave v techto dnech mi priznaky ustoupily a byly foby,kdy uplne odeznely.Tomu uz ale ted tak neni.
40 dnu,jsem nepil alkohol,ale zaroven i mene jed...zadne prilohy,vice zeleniny,salaty a tak.
Ted uz ale i toto nezabira a ryma "hnusna",mi otravuje zivot.
Vzdy kdyz nekam prijdu,tak mi odberou krev,napichaji ruku a pak zdeli,ze je vse negativni.
Tak jsem ted minuly tyden zacal sam.
Zacal jsem si psat,co vsechno jim.....jim po dvou hodinach a jen male davky....hubnu rychle.
Snim davku a pozoruju co se sane.
Vim,ze nesmim treba banany,ryzi...pravdepodobne i cokoladu a kafe.
Muze rohlik,chleb,testoviny....tak´ze lepek take ok.
Ale nebavi me to.mam hlad jako vlk a stejne vecer,je nos ucpanej...sem tam.
Jo,zapomnel jsem napsat,ze cely ty leta pouzivam nasivin,olynth,otrivin...vsechno...neustale.....nespocetne krat denne.
Musim ho mit proste neustale v kapse.
Uz nevim co s tim.
ted jsem najel uz na ponekolikate na NASONEX...zlepsise to vzdy....ale pak to vezme stejny konec....stejne priznaky jak jsem uvadel na zacatku,jen malinko utlumene....
Vazne to otravuje zivot.
Nevi nekdo co s tim....
Diky moc za odpoved,zkusenost....za radu.
S pozdravem Petr
Amálie00 28938
8.6.2012 17:29:13
..a kolik "vám" je let? U malého dítěte nemá cenu dělat rozbory na všechno, protože se se všemi potravinami ještě nesetkalo, alergie nemusí být rozvinutá... (mladšímu dělali poprvé testy až ve 3,5 letech)
Na druhou stranu ani u většího to není jistota - syn (7 let) měl několik let vždy na jaře příznaky alergie, ale testy negativní. Až teď mu vyšly pozitivní pyly trav.
A momentálně ho tu mám osypaného pravděpodobně po rebarboře, kterou jedl loni a už i letos a nikdy mu nic nebylo ~:(

Jestli je dítě už starší, tak bych se taky dožadovala testů podrobnějších.
Epepe 89236
8.6.2012 14:18:08
Jano, syn dopadl stejně. Prosím tě, čím nahrazuješ mléčné výrobky u dětí?
Epepe 89236
8.6.2012 14:16:40
Nám zadala alergoložka zadarmo test asi na 80 potravin. ~d~ Myslím, že je to mezi alergology dost běžné.
Jana
  • 
8.6.2012 12:02:01
A v případě mých dětí tam mělo být. Na té klinice nám dělali vše zdarma - http://www.akialerg.com/
Jana
  • 
8.6.2012 11:59:53
No, já mám zkušenost, že testy mohou vyjít negativně a přesto dítě je alergické. V mém případě a v případě jsme alergičtí na kasein , ale testy jsou v pořádku. Nejčastěji dělají problémy mléko a lepek, my chodíme do soukromou kliniku v Brně, tam nám jsou ochotni udělat i další.
veronika82,Kamilka,klučík03/09 29769
8.6.2012 11:20:28
Nooo to je mazec! To by jsi si jako měla uhradit sama?
Půlka psa 24064
8.6.2012 9:35:51
No a jakého jsi města? Můžu doporučit doktora v Praze.
Ajlina
  • 
8.6.2012 9:35:51
to by asi chtělo napsat odkud jsi, přes celou republiku kvůli tomu asi nepojedeš
Eva + Klárka2/07 93216
8.6.2012 9:32:46
Odkud jste? Já z Ostravy, byla jsem s dcerou u dr. Hatiara, vzal krev a dělal skoro všechny testy - úplně všechny snad ne, ale citrusy, ořechy, mléko, nějaké ty skupiny, prostě bylo toho hodně.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 236  [Dalších 186 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.