| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Podváha

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 309  [Dalších 269 >>]
byvala radka 154149
15.3.2021 13:46:01
neřešila, navíc má teď ideální váhu
E.mama 158590
23.7.2020 23:31:14
Můj čerstvě osmiletý syn - 130 cm a 22 kg, je extrémně vyhublý, jí dost a opravdové jídlo, ale je věčně v pohybu
Oliverka 70017
8.7.2020 11:15:26
Na osmileteho se mi zda ta výška málo. Moje osmileta dcerka má 135cm a to rozhodne nepatří mezi ty nejvyšší. Je teda fakt, ze nevíme jak jsou vysocí rodiče.
Poměr váha / výška se mi zda OK.
Fas 3/07+09/10 58810
7.7.2020 18:11:12
Taky mi nepřijde úplně hubený, váha je k výšce krásná. Můj starší syn je od malinka hubenoučký, vždy jedl vše, ale množství bylo maličko. Teď má 13let, konečně jí opravdu hodně, měří 155cm a váží 38kg. Mladší je celkem jedlík od mala, ten má 9, skoro 10let, meří 145cm a váží stejně jak brácha, 38kg.
1kulička 119729
7.7.2020 18:02:12
Neblázni, kluk jí normálně, takto jí mnoho dětí a podle mír, co jsi zadala hubený není. 122 cm/22kg je úplně normální, koukni se na grafy, co máš u očkovacího průkazu. Pro osmiletého je to nějaký 26. percentil, takže je štíhlejší než průměr, ale ne o mnoho. Rozhodně není třeba nějak dokrmovat. ~;((
sally 3140
7.7.2020 16:40:53
za prvé - zkonzultovala bych s doktorkou. Aby se vyloučily věci jako alergie, problémy zažívacího ústrojí atd.

Mléčné výrobky typu "pudink" a kakao jsou vcelku o ničem, je v tom spousta cukrů (ten poměr bílkovin a sacharidů je prostě tristní). Kromě toho vajíčka je tam převaha sacharidů (vánočka, rohlík), málo tuků a málo bílkovin.

U nás (v šesti letech 19kg) pomohlo na tři týdny odstavit od sacharidů. Nejen od sladkostí, ale právě i to kakao a slazené věci. Do toho jsme zjistili, že dítě miluje z masa věci, které by nás nenapadly (třeba okusovat kosti - brrr, já to nesnáším a nikdy jsem to dětem nenabízela - a ejhle). Dítě totiž natahuje z kašovitých věcí, polévek, jogurtů (asi jediné dítě, které znám, co nemá rádo bramborovou kaši). Všechno musí mít "křupavé". Takže jsem začala vycpávat "poživatelná" jídla vajíčky a slaninou, máslem, avokádovým olejem a podobně. Prostě do šunkofleků / francouzských brambor nacpu víc vajec a sýra a masa, než jsem kdysi dávala. Polévka dostane extra dávku avokádového oleje. K sniadni upeču banánové muffiny (na jeden banán dvě vejce a nalít do formičky - přidávám teda různé oříšky, rozinky atd.). Prostě odpoutat se od snídaně typu "kakao a rohlík".

Nutridrinky taky pomohly, asi rok dítě dostávalo nutridrink tak pětkrát týdně.

Nicméně až po letech jsme přišli na to, že to souvisí se skoliózou - po odblokování hrudní páteře se dítě "rozežralo". Náročný sport taky pomohl.
TaJ 81121
7.7.2020 16:21:59
Čajko, přesně, on s tím člověk stejně moc neudělá, taky nabízím a nabízím, někdy se časem nějaké jídlo chytne a až nás to překvapí, někdy zase naopak vůbec, někdy má období, kdy jí trošičku víc a pořád odpoledne a večer shání něco k jídlu a v noci mažu ještě třeba dva krajíce chleba s lučinou... a pak zas období, kdy ráno sní půlku rohlíku a pak s bídou oběd (jen hlavní jídlo, obojí s polévkou neděláme a ani by to stejně nesnědl), a pak něco málo večer a konec...
TaJ 81121
7.7.2020 16:17:30
Taky máme takového drobka...možná spíš měli jsme...nejedlík je taky odmalička, trochu se to zlepšilo teď mezi 11. a 12.rokem, ale zas ne nějak moc~;), 22 kg měl někdy ve 3.třídě, akorát byl o kousek vyšší, těch 122 cm měl tak někdy 7 letech...teď je mu čerstvě 12, má asi 148 cm a 35 kg, je samá ruka, samá noha, vidět jsou pomalu všechna žebra...ale on byl takový vždycky...teď už jí líp, ale stejně - ze syrového ovoce občas jablko, sem tam pár malin, někdy kousek melounu, někdy vůbec nic...ze syrové zeleniny jen okurku, sem tam pár koleček...vařenou zeleninu celkem jí (ale třeba rajčata a papriky nedá do pusy v žádné podobě)....jinak taky je hodně na mléčné výrobky - tvarohy, jogurty, žervé, jogurtová mlíčka, smetana...pak vajíčka, tvrdý sýr...z pečiva hlavně bílé rohlíky, poslední dobou už sem tam i chleba...na sladké je hodně...maso odmalička moc nemusí, šunku až poslední 2-3 roky, salámy apod. nejí vůbec...nedá do pusy tatarku, kečup, hořčici, ani většinu věcí z rychlého občerstvení (snad kromě samotných suchých hranolek a párku v rohlíku bez ničeho), takže na výlety radši bereme něco i s sebou, obvykle se v nějakých těch stáncích prostě nenají...nepije vůbec nic perlivého (ani neperlivou minerálku - stejně prý perlí), nic chuťově hodně výrazného (kyselé okurky, červenou řepu apod.), nicméně už to jeho jídlo moc neřeším, do výšky roste, váhu pomaličku taky nabírá, jinak je zdravý, energie má spoustu, nemocný bývá ani ne jednou za rok...
Okolík 129526
7.7.2020 14:58:03
Není spíš malý, než hubený? Jestli je zdravý (včetně endokrinologie), tak bych v tomto případě jen zvýšila příjem bílkovin na úkor sacharidů.
vertigo 92133
7.7.2020 14:00:47
Kolik máš dětí? Já jsem u dvou starších řešila jídlo, jak jsou hubení, drobní.. Pak se dcera přehoupla do puberty a je vyloženě oplácaná (u ní je teda problém, že se málo hýbe). Syn bude mít 8 let za pár dní, furt byl drobeček, hubenej, trčely na něm uši, dokonce jsem byly i na vyšetření na endokrinologii. A v posledním půl roce se taky celej oplácal, dělá se mu špek na břiše. Dřív moc nejedl, teď jí myslím na svůj věk adekvátně, pohyb má rozhodně víc než dcera (i když ty měsíce, co nechodil do školy, se na tom podepsaly negativně). Nejmladší dcera má 4, je taková roztomile drobná a jídlo u ní fakt neřeším - nechceš, nejez. Takže bych zachovala klid, pokud nejsou nemocní, tak bych to nechala osudu ~;)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 309  [Dalších 269 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.