| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Skoro dvojčata - děti krátce po sobě

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 19786  [Dalších 19766 >>]
Danik78, P+D 7/09, H 4/11 61018
25.2.2012 17:50:42
jednomiminko se narodilo 21 měsíců po dvojčatech. Neměnila bych~s~
Akorát mě lehce "vyděsilo", že jednomiminko může vyžadovat víc péče a pozornosti než dvojčata~k~
Ale mám manžela který s dětmi perfektně funguje, prvního půl roku zůstal s námi doma na mateřské. Oba pořád pracujeme jako OSVČ.
Zatím to u nás považuji za ideální stav. Ale záhul to je, to zase jo~k~. Když mám na starosti někdy jenom jedno dítě, tak to považuji za dovolenou~j~.

my pořád občas fungujeme s dvojkočárem v kombinaci s Manducou. Dost často s dětmi ¨podnikáme dětské aktivity, a na tolik dětí to chce minimálně dva dospělé. Takže si platíme hlídací tetu... i třeba k lékaři a tak, sama tři nezvládám~3~
maximin 12576
25.2.2012 17:35:11
Tady je spousta maminek s detmi blizko u sebe. Ja mam nejmladsi 16m od sebe. Double kocar jsem nemela, mam z nej hruzu. Prvnich par mesicu jsem ani nevytahla single kocar, nenavidim golfky, kocar preziju jen v nouzi nejvyssi. Takze jsem nosila dve deti, ono to krasne vyvazuje~;) A jeste byla zima, takze sem "usetrila" za obleceni ~t~

POzitiva? No jasne, starsi ani nevi, ze kdy prtavec nebyl, nepamatuje si to. Zarleni nula nula nic. Kdyz clovek prezije do doby, kdyz se to mensi samostatne zacne pohybovat, tak prezil to nejhorsi, pak uz je to parada. Dvojnoseni je perfektni na kondicku (nektere stastne z nas tim i zhubnou).

Negativa? Me prislo hlavne, ze nedelam nic jinyho, nez menim pleny (v zacatcich kolem 24 latkovych sad denne, brr) A je to makacka na fyzicku, o tom zadna.

Hura do toho, ono to pujde. Sak zenska vydrzi vic nez clovek~;)
Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 38107
25.2.2012 17:18:28
Mám kluky 18 měs. od sebe přesně bez 3 dnů a je to rozdíl plánovaný. Chtěla jsem mít odrozeno a aby si děti rozumněli a mohli jsme podnikat vše společně.
Jenže něco jiného si jeden naplánuje a pak skutečnost je úplně jiná ~:( Myslím, že je to v pohodě u zdravých průměrně klidných dětí. Že to není tak těžké jako u jiných rozestupů a dětem to prospívá a ty dovolené jsou opravdu brzo vhodné pro obě děti najednou. Ale naše situace se postupně změnila v tom, že starší dost marodí (nemoc o které jsme v době pořízení druhého dítěte nevěděli), že má problémy s řečí, je hyperaktivní i ten mladší, takže je to pravdu síla. A oba jsou dost umínění a hrozně se perou.
Ale na rozdíl od ostatních, tak nejlepší to pro nás byl ten první rok, to byla pohodička, vše jsme zvládali dobře, a venku s dvojkočárkem naprostý klid. Když už v dvojkočárku být nemohli tak to naopak začalo být horší, větší hlídání, nebezpečí atd.
Qwena 85029
25.2.2012 17:10:29
Tak neplánovaně mám děti od sebe bez 14dnů přesně rok.Takže jsme 11,5 měsíčnímu klukovi přivezli domů sestřičku.jako klad si hodně považuju že nikdy nežárlil,mám podezření že mu snad ani nedošlo že byl někdy sám a nebyli 2.Děsný to bylo tak měsíc před porodem(10měsíční nechodící ale poměrně těžké mimino)a pak dalších 5 měsíců po porodu kdy každý spal jinak a já měla pocit výhry když se mě podařilo spát 2 hodiny v kuse.Pak se nějak sjednotili,začali se krmit a spát ve stejnou dobu a od té chvíle fungovali a v podstatě stále fungují jak dvojčata.Jo a sourozenecký kočár to chtělo,náš líný chlapeček začal venku chodit až v 16 měsících.A pořád mě přišlo pohodlnější na procházkách oba nacpat do kočáru než mimino tahat v šátku,zvlášt když jsou oba rozený na jaře.Představa mimina v šátku na sobě v 30stupních tepla mě fakt nelákala.
irlev 29736
25.2.2012 16:53:15
Všechno má něco, člověk si zvykne na všechno - a když už se ty děti naroděj, tak si najde pozitiva právě na tom svém věkovém rozdílu a je to :)

My máme kluky o necelých 16 měsíců, teď jim jsou 4 a 3 roky a bájo! A to je mladší hodně neplánovaný :)

Dvojkočár jsme měli od půl roku mladšího, začlo léto a potřebovala jsem ze šátku ulevit zádům při delších procházkách. Teď už málokdo pozná, že nejsou dvojčata, potřeby a zájmy maj prakticky stejný, jen třeba v tom kreslení nebo stavění z lega, tam je ten rozdíl vidět.

Suza007 91095
25.2.2012 16:28:31
Já mám děti 22 měsíců od sebe a rozhodně bych do toho znovu nešla. Myslím, že ta starší byla ještě moc malá a ještě mě hodně potřebovala a já jsem se jí nemohla věnovat, protože jsem měla miminko, který furt řvalo a krom prvního týdne, kdy mělo žloutenku, málo spalo. Z mého pohledu jsem tím zbytečně ublížila té starší. Ale samozřejmě záleží na povaze dětí a na pomoci rodiny.
Agniezska 123320
25.2.2012 15:11:48
Jani a jak se vlastně jmenuje holčička, jestli se můžu zeptat?

Jinak kamarádka má děti o 11 měsíců od sebe a pochvaluje si to víc jak těch 18 měsíců. Starší začala chodit až po porodu, takže nelítala s břichem za batolatem a má prostě dvě miminka:-)
Mikeš+ 3 holky 30347
25.2.2012 15:06:23
Máme mladší holky od sebe 17 měsíců, neplánovaně. První minimálně rok a půl byl strašně náročnej (během nekonečného kojení mimina bylo vlastně batole úplně bezprizorní a odkázané se o sebe postarat, dnes si vyčítám, že jsem byla tak pitomá a tohle dopustila a prostřední byla tak brzy odstrčená), pak se to zlepšilo, teď bych řekla že je to pro ně fajn, mají k sobě blízko. Je jim 3 a 4,5 roku. Chtěla jsem to dát bez dvojkočáru, ale nešlo to, i když prostřední chodila velmi brzy a dobře. Zhruba v době, kdy prostřední měla 2 roky, už to bez dvojkočáru šlo a stačil skejt, ještě později se v kočáru střídaly nebo seděly obě. U nás ale bylo všechno komplikovanější ještě tím, že nejmladší se nenarodila v pořádku, bylo třeba alternativně krmit, tvrdě rehabilitovat, to taky bylo strašně moc času denně.
emteka + 2 holčičky 83399
25.2.2012 14:55:53
ted jsou starsi cerstve tri roky a mala ma za 14 dni rok a pul, uz je to dobrý
emteka + 2 holčičky 83399
25.2.2012 14:54:37
mám děti 19 měsíců od sebe, je to super, bylo pár krizovek,ale měla jsem mít holky ještě blíž od sebe :-)
dvojkočár jsem mela donedávna, byl super, bez nej by to neslo, ted mam stupatko
deti blizko sebe doporucuju, ale zalezi na ditku, kdyby druhe dite bylo nespave, nemocne, narocne,asi by me to stalo zdravy rozum..jsem rada, ze to mam za sebou,
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 19786  [Dalších 19766 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.