| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Výchova a trestání dětí

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 29955  [Dalších 29925 >>]
Yuki 00,03,07 49504
17.10.2023 20:31:05
učí se nápodobou, třeba si aspoň některý z nich zvykne díky škole
Silvie+dva kluci 103202
17.10.2023 20:29:40
Správně to není, ale když třeba přijdeš do čekárny k doktorovi, na úřad nebo kamkoliv jinam, tak kolik lidí odpoví na pozdrav? Já vždycky zřetelně a hlasitě pozdravím. Někdo se podívá na zem, někdo se podiví a odpoví možná třetina, čtvrtina? Prostě málo. Takže i v práci na chodbě zdravím, děcka to vidí, vnímají, ale že by to začaly dělat automaticky, to fakt ne. Ale zase kvůli tomu se nepřestanu snažit :-)
Yuki 00,03,07 49504
17.10.2023 20:26:07
jo tak v souvislosti s třeba tím zdravením vnímala dítě jako (ne)vychované třeba moje babička, myslím, že to se změnilo

na druhou stranu děti fakt neumí zdravit, vidím ve škole, někteří ani neodpovídají, nepozdraví cizí návštěvu - je to snad správně? takže jo, i toto je součástí výchovy
Bouřka 7675
17.10.2023 20:19:12
Silvie, to je zajímavý pohled zase z jiného prostředí.
Silvie+dva kluci 103202
17.10.2023 20:16:47
Nevychované dítě je pojem, který teda asi každý vnímá z nějakého osobního nastavení. Na ospodu jsme takové označení nepoužívali, ale viděla bych v tom dítě, které prostě nemá žádné zábrany, žádné návyky a otevřenou cestu do zařízení. Prostě už fakt chování na hraně. Nic menšího se většinou neřešilo. Teď, v novém zaměstnání, vidím, že pro někoho je nevychované dítě takové, které prostě třeba nepozdraví, nepoděkuje. Jasně, je to důležité, ale že by bylo nevychované? Obecně mám zkušenost, zase danou prostředím, kde jsem se pohybovala, že ani dospělí nezdraví, neděkují. Spousta rodičů dělá všechno, co umí, nám se to může zdát málo, ale to je jenom náš pohled. Oni se snaží, jen to neumí jinak, protože se to neměli kde naučit. Takže nevychované dítě je asi pro každého naprosto odlišné dítě.
Yuki 00,03,07 49504
17.10.2023 19:49:07
pán je idiot, zeptal se těch dětí, kdo z nich by chtěl od narození žít v ústavu?

není to o generacích, blbce najdeš všude, stejně jako člověka s přehledem a nadhledem, a vzájemně se mísí, je to náhodný, je to o štěstí
Bouřka 7675
17.10.2023 19:47:45
Jsem se šla optat syna na mladé ucho, co má asi ještě vlhký inkoust na diplomu :-) A pochvaloval si jeho přístup (což už je u něho co říct, na mě teda působil taky sympaticky). Tak snad se blýská na lepší časy.
Alena 129302
17.10.2023 19:41:05
Chapu, ze to fakt nemas jednoduche a ses na to tem naslapna, ale opravdu nema smysl se rozcilovat nad timhle debilem , s generaci to nema co delat.:

"Když jsem se před několika lety zeptal sedmáků, zdali souhlasí s osvojováním dětí homosexuálními páry, zvedly ruku všechny děti s odůvodněním, že na ně „mají právo“ stejně jako všichni ostatní. Na otázku, kdo by v takové „rodince“ chtěl žít, už se přihlásili jen dva žáci. Pak jsem opakovaně položil první otázku. To už schvalovala osvojování dětí homosexuály pouze čtvrtina žáků. "
Bouřka 7675
17.10.2023 19:37:00
Aleno jo, ale ten pán je prostě akorát dobře viditelný vzorek určité skupiny, s jejímiž zástupci se musím potýkat. Přičemž největší podporu máme momentálně od staršího učitele a problém dělají moji vrstevníci, takže jen o generacích to nebude.
Ropucha + 2 120300
17.10.2023 19:30:30
Yuki, jojo, ten generační rozdíl souvisí jednak se vzděláním a jednak s tím, o čem se tu debatovalo nedávno - současná mladá generace je vnímavějsí, empatičtější, odmítá se (a své děti) nechat lámat.
Mezi staršími ročníky se stále drží přístup "za nás žádné módní diagnózy nebyly, spratek se seřezal a bylo vyřešeno".
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 29955  [Dalších 29925 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.