| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Náboženství

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 29549  [Dalších 29529 >>]
Kopřiva Dvoudomá 34182
15.12.2023 14:00:33
Začala bych tím, který řád mě zajímá. Třeba tady.
Salamajka 156972
14.12.2023 21:36:20
Je to už dlouho a dávno. Co si pamatuju tak tam bylo, že pokud o někoho pečuješ tak to nelze. Já jsem měla možnost strávit v klášteře určitý čas. Bylo to moc krásné. Ale vím, že nejsem bezpodmínečně věřící. Tam je to prostě nutné. Kamarádka co zůstala měla opravdu velmi těžkou zkouškou. Slibů je více druhů. Nakonec prošla všechny. Je hodně druhů různých typů řádů. Každý je veden trochu jinak. Některé jsou úplně uzavřené jiné volnější. Některé se věnují,, jen modlitbám,, jiné charitě a nebo péči. Být tebou tak to proberu s farářem. Může ti hodně poradit. Nebo se zeptat farních sester a bratří jestli bys mohla tak jako já stravit nějaký čas v klášteře. Mě tam tenkrát pozvala právě ta kamarádka. Byly to moje nejkrásnější Velikonoce. ♥️
Salamajka 156972
14.12.2023 21:36:08
Je to už dlouho a dávno. Co si pamatuju tak tam bylo, že pokud o někoho pečuješ tak to nelze. Já jsem měla možnost strávit v klášteře určitý čas. Bylo to moc krásné. Ale vím, že nejsem bezpodmínečně věřící. Tam je to prostě nutné. Kamarádka co zůstala měla opravdu velmi těžkou zkouškou. Slibů je více druhů. Nakonec prošla všechny. Je hodně druhů různých typů řádů. Každý je veden trochu jinak. Některé jsou úplně uzavřené jiné volnější. Některé se věnují,, jen modlitbám,, jiné charitě a nebo péči. Být tebou tak to proberu s farářem. Může ti hodně poradit. Nebo se zeptat farních sester a bratří jestli bys mohla tak jako já stravit nějaký čas v klášteře. Mě tam tenkrát pozvala právě ta kamarádka. Byly to moje nejkrásnější Velikonoce. ♥️
babi_ 48341
14.12.2023 20:47:17
Dítě píše, že má dospělé, tak to bude asi plnoleté.
Gabi.Zlopocasna+3 149996
14.12.2023 20:08:47
Znám takto jednu vdovu. Má však děti dospělé, zaopatřené, které ji v tom podporují. Je u Boromejek.
Mosie 155090
14.12.2023 19:37:50
Podle mě záleží na tom, do jakého řádu bys chtěla vstoupit. Na tvém místě bych si třeba z netu zjistila, jaké jsou možnosti, a pak se zajímala konkrétně tam. Myslím si ale, že vzhledem k tomu, jak málo lidí je obzvláště u nás věřících a navíc jen naprosté minimum z nich touží vstoupit do řádu, tak budou hodně tolerantní. Ony se ty řády taky dost liší podle toho, k čemu se zavazuješ. U některých jsi jen celou dobu "zavřená" v klášteře, u jiných chodí řádové sestry vypomáhat např. do zdravotnictví nebo školství.
Jen by mě zajímalo, co tě k myšlence vstoupit do řádu vede, zvlášť, když máš dítě, které ještě asi nebude plnoleté, to by ti nevadilo, že ho budeš muset opustit? Jestli nechceš, nemusíš odpovídat...
Muumi 41406
14.12.2023 19:19:54
https://www.vira.cz/otazky/pridani-noveho-dotazu
Tady ses ptala?
Muumi 41406
14.12.2023 19:18:54
To se asi musíš optat konkrétního řádu. Ale jestli bys jako matka dítěte mohla složit věčné sliby, to by mě taky zajímalo.
A pak snad taky můžeš být něco jako laická sestra?
No, nevím, jestli tady tomu někdo rozumí.
Ale pokud vím, kdysi třeba ovdovělé ženy vstupovaly do řádu, ale počítám, že je tam chtěli hlavně proto, že na řád převedly majetek.

P.S. Po letmém googlení se mi zdá, že buď můžeš být řádová sestra, nebo "zasvěcená panna". To asi úplně nepůjde, když máš dítě?
Girili 117849
14.12.2023 18:28:04
Koukám tady se někdo rozhodl zkoušet, zda na Rodině.cz se ví skutečně všechno.

Ví.
kosatka2 89902
14.12.2023 17:46:26
To se musíš zeptat u nich. Každopádně pak napiš, jak to pokračuje ~;((
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 29549  [Dalších 29529 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.