| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Bazén

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 750] Názory 751760 z 1876  [Dalších 1116 >>]
NovákováM 120401
22.8.2012 21:25:40
Nenechával jste si někdo "postavit" bazén na klíč? Řeším odhad ceny Tedy stavět - zabudovávat laminátový? Zajímalo by mne kdy - rok cca - vzhledem k pohybu cen, přibližná velikost bazénu a cena cca stačí v řádech... včetně výkopových prací a odvozu zeminy.

Proč se ptám tady? Ceník bazénu je mi jasný, případné zastřešení také, ale absolutně nemám představu, kolik montážní práce a výkopové. A oslovím-li firmu.... kvůli prosté otázce budu bombardována nabídkami ), což není žádoucí, protože jsem FAKT JENOM ZVĚDAVÁ.

Odhaduji - bazén tak 3,5 x 7 metrů, 1,45 hluboký, že se asi nevejde pod 400 tisíc. Máte zkušenost?
NovákováM 120401
22.8.2012 20:25:07
Tedy stavět - zabudovávat laminátový? Zajímalo by mne kdy - rok cca - vzhledem k pohybu cen, přibližná velikost bazénu a cena cca stačí v řádech... včetně výkopových prací a odvozu zeminy.

Proč se ptám tady? Ceník bazénu je mi jasný, případné zastřešení také, ale absolutně nemám představu, kolik montážní práce a výkopové. A oslovím-li firmu.... kvůli prosté otázce budu bombardována nabídkami :-)), což není žádoucí, protože jsem FAKT JENOM ZVĚDAVÁ.

Odhaduji - bazén tak 3,5 x 7 metrů, 1,45 hluboký, že se asi nevejde pod 400 tisíc. Máte zkušenost?
Mrej 70533
21.8.2012 16:22:24
Již několikáté léto (asi osmé, nejme si přesně jisti začátkem) používáme k naprosté spokojenosti "vanu na hrocha", tedy samonosný plechový bazén o průměru 3,6 m s papírovou filtrací.
Koncem května ho postavíme, napustíme vodou z vlastní studny, čistíme (manžel si udělal různá udělátka, že ho luxuje přes papír jako přes písek (což v mountfieldu řekli že NEJDE)~g~), sypeme nespotřebovatelný chlor (koupila jsem tenkrát nějaké větší balení tablet, které jsou určeny do větších bazénů, takže je rozbíjím kladivem na menší kousky a spotřebujeme 2 tablety za sezonu) a ph+. Provozní náklady pár šupů, pravda nějakou elektriku si vezme ten filtr, jede denně 3x3 hodin. 1x za rok papírový filtr, v provozu jsou vždy min. 2 filtry - jeden v bazénu, druhý po vyčistění wapkou se louhuje v kýblu se savem. Po týdnu je prohodíme.
Někdy v září řeknem konec a bazén zase uklidíme. Postavení a složení zabere 2x 4 hodiny.
Děti se v tom neutopí (je vysoko cca 1 m), tak moc prostoru zase nezabere a mimo koupací sezonu na zahradě nestraší.
Takže bych zkusila toto, pokud byste měli poté názor, že je to na zahradě dokonalé, můžete kopat. Ale bez zkušeností bych nekopala, na malé zahradě vůbec ne.
NovákováM 120401
21.8.2012 13:12:55
jo jo, vidím to stejně, jinak kolem bazénu taky máme cestičky :-))

ale pořádnej? To vidím na investici tak 400, korun tedy ne.
NovákováM 120401
21.8.2012 13:12:12
máme Azuro, rozměr 3,6 malinko kopnutý do země, jednak zemní práce stojí balík, druhak se nějak mění ta plachta, za třetí se po zahradě pohybuje občas pes, občas malé děti, za ten strach mi to nestálo.

Jsme spokojení, na vycáchání to stačí i nám i dětem.
Až vyhrajeme (tedy až si vsadíme), třeba pořídíme větší a do země, ale tam bych trvala na zavíratelném, právě kvůli tomu, aby tam někdo nezbuch....
Kaja222 116819
21.8.2012 11:40:38
do zeme? tak pocitej s tim, ze ti naklady vyrostou. To jsem si taky myslela, jak je to relativne levne, mame azzuro kruh 4,6m. No ale zakopat znamena bagr, nekam odvest hlinu, pak zjistis, ze to chce kolem nejakou dlazbu a uz to roste. Pak zjistis, ze jsi mela udelat zastreseni, pac je voda studena. tak das alespon ohrev, ktery mmch funguje pekne, ale zastreseni je i tak mnohem lepsi.

jinak naklady na udrzbu jsou uz rozumne. na sezonu kyblik tablet a kazdy rok nova solarni folie. A sem tak chlorsok kdyz se zadari a zezelena.

letos jsme koupili automat vysavac, maji zlevnene. To jsme meli udelat uz davno ;-)


Kdybych kupovala bazen znovu, tak poradnej. Plastovej, zastreseni....
Marťa11 8076
21.8.2012 9:03:08
Traqiko, bazén nemusí bt modrý...
může mít v podstatě jakoukoli barvu... osobně se mi nejvíce líbí nerez
Gudrun 88211
21.8.2012 8:49:11
Kdyby manžel byl pro bazén a dokonce sám začal kopat, jásala bych. Ale můj manžel letos přišel na to, že kdyby byla léta stabilně horká, dal by se pořídit ten veliký nafukovací bazén. On o tom musí několik let přemýšlet a až to domyslí, bude klukovi dvacet.
Na koupaliště by se mi nechtělo táhnout, ležet na přeplněné ploše a ukazovat své špeky.
Pohodlná křesla za super ceny na Favi.cz
x x 15263
21.8.2012 7:42:34
Kopřivo není vůbec pravda. Je to o osobních preferencích. Já bych třeba na přeplněném koupáku umřela hrůzou, fujtajbl. Doma si to můžu udělat jak chci já, ono vyráchat se je to oč v těchto vedrech jde, pokud máš bazén délky 6 nebo víc metrů, už se tam dá i plavat. Co se hřišť týče, tak to je super věc, pokud máš vícečetnou rodinu. Já děti vyženu ven a oni se na zahradě zabaví i několik hodin, tak já zatím můžu doma něco dělat. Hřiště máme ale velké a fakt krásné, obehnané kvetoucím živým plůtkem a rozloha cca 36m2. Jako ruku na srdce, mně by se určitě chtělo s děckama chodit 2x týdně na koupák a sedět tam půl dne a hlídat je. Nyní máme menší bazén pod okny a větši děti se tam kopou samy, mám je pořád na očích. Já nevidím nic špatného na tom, mít bazén a hřiště pro děti, oni ti kamarádi konec konců můžou přijít i k nám. Jo a my jsme to dotáhli do té dokonalosti, že jsme letos udělali dětem na zahradě i domeček, no on je dost velký (časem bude sloužit jako nářaďodomek), udělali jsme ho z odřezků, takže na něm jsou zbytky kůry a je fakt boží.
x x 15263
21.8.2012 7:33:28
Tragiko no však nemusí být NUTNÉ modrý, my plánujeme udělat bazén přírodní, jako že z přírodních kamenů, aby vypadal spíš jako přirozená součást prostoru, než jako pěst na oko. Zastřešení se dá udělat taky tak, aby nemlátilo do očí. Naše děti jsou kačeny a i ten malý co teď máme (průměr 3,6 metru) okupují skoro pořád, takže u nás se 4 dětma to určitě bude výhodná invstice.
[<<Předchozích 750] Názory 751760 z 1876  [Dalších 1116 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.