| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Opar - herpes

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 760  [Dalších 710 >>]
vlad. 38059
25.6.2015 21:41:18
Impetigo?
Eva + Klárka2/07 93216
25.6.2015 21:41:07
dcera právě měla poprvé angínu a atb. tak jsem si taky říkala, že to je tím, že je oslabená. ale fakt se to strašně rozlezlo!
a byli jste u dětské? a dostala atb, jo?
Chloé 102783
25.6.2015 21:39:45
Jdi k doktorovi, dcera zacla koutkem, po prodelane strevni chripce, rekla jsem si oslabena, prejde to. Prd, rozsirovalo se to, ma od DR antibiotika na 8 dnu, nebyl to pasovej, neco jinyho (byl s ni dr muz, nepamatuje si nazev, chlap no )... radsi s ni fakt dojdi. Ma to ted aktualne, dolecujeme, byl z toho hnusnej tekutej vred, ted po 6 dnech atb plus masticka se to konecne hoji.
margotka78 alias shit-roller 108560
25.6.2015 21:34:04
obyčejný opar zřejmě. Může se rukama ( ručníkem) roznést dál po tváři..
Eva + Klárka2/07 93216
25.6.2015 21:32:30
Ahoj, dceři se minulý týden udělal pod nosem opar - z ničeho nic měla ráno pod nosem žlutý zaschlý strup (nebo něco takového). Už je to přes týden, opar se stále zvětšuje, měla to pod nosem, pak kousek v jedné dírce a teď už to má i u druhé nosní dírky a na špičce nosu. Jsou to žluté stroupky. Jeden velký suchý strup ji odpadl, bohužel kůže se znovu zadělala tím žlutým.

Zítra ráno už s ní jdu k dr. (ptala jsem se ve 4 lékárnách, říkali mi všichni, že se na to už nic nedává). Myslíte, že to je ještě opar nebo je to pásový opar? Nebo něco jiného?
Otakar, šťastný manžel a otec 124300
2.3.2015 20:32:02
Dobrý den, již asi dva měsíce se mi na nohou (pouze na lýtkách) dělají zvláštní červené "fleky", které vypadají jako odřeniny - viz foto (určeno taktéž pro slabší povahy :P )

http://www.imghosting.cz/images/24IMG_20150302_195036.jpg
http://www.imghosting.cz/images/43IMG_20150302_195010.jpg

někdy je tam flek jen jeden, jindy třeba šest, a jsou rozmístěny různě po noze. Nebolí, necítím je, nesvědí (pokud je ovšem začnu škrábat, tak samozřejmě začnou svědit, ale tak do minuty to zase odezní). Objeví se, jsou rudé, je na nich hodně moc mírné množství strupu (pouze na některých), pak se postupně zvětší, jsou méně červenější a mizí do ztracena. Jelikož to trvá již delší dobu, tak mě zajímá, zda s tím máte někdo nějaké zkušenosti. Jinak sem tam si vezmu B-komplex, ale změnu k lepšímu nepozoruju. Žena a syn jsou také v pořádku. Manželka trpí na opary na rtech a prý se mohou objevit i různě na těle, proto příspěvek vkládám právě do této kategorie.

Předem děkuji za jakékoliv rády a návrhy :-)
.kili. 125672
28.2.2015 6:26:25
"čím je to způsobené"

prosté opary jsou následkem infekce Herpes simplex virem (HSV), u Vašeho dítka byly zmíněné "afty" prvním projevém oné SV infekce.HSV se usidluje v těle hostitele na celý jeho života čas od času se aktivuje. Tomu žádný Pangamin nezabrání. Za jistých okolností může pomoci terapie acyclovirem, ten je ordinován pokud jsou splněna patřičná kriteria (např. pokud by šlo o rekurentní herpes) Souvislost s očkováním Priorixem není žádná než časová.
Lenka Petrů 146465
27.2.2015 21:59:10
Existuje Pangamin v šupinkách, zkuste to. Našla jsem to na stránkách www.zdravizdravymrozumem.cz. Jmenuje se to Kulinářské pivovarské kvasnice a mají k tomu i receptář. Dá se to nasypat všude možně i do polévky, do pomazánek a je to odhořčené. Je to jen příroda, sestra to dává dětem a je moc spokojená. Můžou to už děti od 1 roku.
Obloha 146270
14.2.2015 12:51:02
Taky se s tím trápíme, tříapůlletý syn měl během listopadu, prosince, ledna a února 4 opary, prostě po měsíci... Dostali jsme od pediatra jednak prášky Zovirax, jednak žádanku na imunologii, nevím, v čem bude vyšetření zpočívat, prý snad v odběru krve. K tomu pediatr udělá celkové vyšetření, takže odběry krve a donést moč. Dopředu se bojím, jak syn ty odběry zvládne, u něj je rodeo jenom do něj dostat prášek, natož nějaké injekce a odběry, to je katastrofa pokaždé ~7~
olgaadam 133028
13.2.2015 17:55:29
tak dávej B komplex
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 760  [Dalších 710 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.