| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Aktovky a batohy

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 150] Názory 151160 z 5476  [Dalších 5316 >>]
propiska 16606
5.11.2018 9:50:42
Já to chápu, o obou dětí v 5.i 7.třídě jsou drobné děti, které mají dvoje učebnice.
I já jsem to tak měla na zš ještě za totality, včetně úlev při tv i na gymplu kvůli skolioze.
Jenomže teď ty těžké tašky mají asi úplně všichni, protože učebnice jsou také plus minus stejné. Asi by to chtělo jít na nakladatelství učebnic... jenomže učitelé si zase stěžují, že učebnice jsou drahé a děti je ničí, protože nemají desky v taškách.
Ty desky dceři vyndavám, ať je nenosí. Bolí ji záda, dojíždí a fakt si tašku připravuje podle rozvrhu protože družina už není a na bus čeká hodinu venku s taškou...
Alena 129302
5.11.2018 9:45:47
Proc by to neslo? Nase deti taky nemaji skrinky na sesity, nechavaji je na polici ve tride, nebo klidne v lavici. Muze si brat jen to, z ceho je ukol.
propiska 16606
5.11.2018 9:43:24
To u nás v zš nejde. Nemají ani skříňku na tv, navíc úkoly mají z učebnic a píšou do sešitů, něco mají v prac.sešitech, úkoly mají asi 3x týdně.
Druhé dítě je v 7.třídě a když jim ráno oběma nesu tašky, protože spěchám a zdržujou, tak si fakt říkám zlatej nákup, ten snad tolik neváží.
TaJ 81121
5.11.2018 9:43:03
Aktovky těžké jsou, řešila jsem to už před synovým nástupem do školy, jelikož je drobné a hubené dítě...teď je v 5.třídě a od té 1.třídy jedeme v systému, že má na každý předmět jednu plastovou obálku A4 s drukem a tam má všechno na ten daný předmět...učení si nechává ve škole v šatní skříňce, domů si bere jen to, z čeho mají úkol....ostatní si tam přihodí ráno v šatně, má ve skříňce na dveřích přilepený rozvrh, aby ho nemusel hrabat v tašce... Ale i tak se někdy stane, že to má těžší, třeba na víkend si toho bere víc, když mají něco opakovat, takže obvykle v pondělí je taška nejtěžší...Zbytek týdne už je podstatně lehčí...řeším to o to víc, že jezdíme do školy dvěma autobusy, metrem a kousek pěšky, takže jí má fakt nejmíň půl hodiny ráno a půl hodiny odpoledne na zádech... Jinak jelikož má teď v 10 letech 26 kg, tak řešíme každou zbytečnost, kterou tam případně má, chce to eliminovat všechny ty zbytečné tvrdé a těžké desky na sešity, penál jenom jednoduchý a jen základní výbavu, od první třídy máme jen tenký jednopatrový, vejde se tam všechno, co je potřeba...jakýkoli dvou nebo třípatrový penál je zbytečně těžký a ono se to pak nasčítá...pití lze odlehčit tak, že si vezme prázdnou láhev (nebo jen s troškou šťávy) a dolije si to vodou až ve škole...tělocvik mají trvale ve škole, stejně jako věci na výtvarku a hudebku....
Alena 129302
5.11.2018 9:37:41
Cely prvni stupen. Nosili maximalne pracovni list. Jednou jsem videla ucebnici vlastivedy, ale to pouzivaji jen jako doplnkovy material. Pokud delali doma nejakou pripravu na projekt, pouzivali internet nebo knihy domaci ci z knihovny.
Federika 14090
5.11.2018 9:32:51
Většinu věcí si nechávali ve škole, v lavici nebo ve skříňce.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
5.11.2018 9:28:47
aleno a v které třídě? oni se doma vůbec nepřipravovali? nebo jste pořídili druhou sadu učebnic na doma?
Alena 129302
5.11.2018 9:26:54
"Jde s tím něco dělat ?" jiste, nechavat veci ve skole. Synove nosili jen penal, notysek, svacinu a jedny plastove desky s listem na ukol.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
5.11.2018 9:19:43
přesně, na prvním stupni si syn nechával většinu učení ve škole, domů nesl jen to, co potřeboval na úkoly (občas ~;)) a nebo že mají psát test... teď už si musí nosit všechno a je to fakt zátěž, skoro na každý předmět učebnice, pracák a ještě 1-2 sešity... přičemž učebnice a pracáky jsou A4, těžké samy o sobě (kvalitní lesklý papír)... k tomu pití, svačina, penál... já mám co dělat, abych tu jeho aktovku vytáhla z auta...
zase ji teda poctivě nosí na obě ramena, jinak to ani nejde ~t~
propiska 16606
5.11.2018 9:12:54
Já už si to právě taky moc nepamatuji. Ale dnes ráno dcera vystupovala z auta a tu tašku nedokázala ani jednou rukou unést a vyndat....i ostatní rodiče občas řeknou, že jsou fakt těžký, ale jde s tím něco udělat?? Zatím snad nosí aktovky opravdu na zádech, jsou mnohem kvalitnější než za nás, mají zpevněná záda atd.
Odpo jezdí už sami busem, tašku si nosí sami.
[<<Předchozích 150] Názory 151160 z 5476  [Dalších 5316 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.