| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porodní plán

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1070  [Dalších 1050 >>]
Eudo 146355
10.11.2016 12:01:58
To spis bude takova "tradice" - kazda matka hrdinka prezila nejhorsi porod historie, a obzvlast rady to vykladaji tehotnym. Treba kdyz jsem byla tehotna se ctvrtym ditetem, matky prvorodicky mi s oblibou vykladaly sileny historky o vsech moznych infekcich, prehmatech, desnych chybach pritomneho personalu a jak zrovna to jejich dite horko tezko prezilo. Kdybych bejvala neprezila 3 drivejsi porody (ac trvaly hodiny a hodiny pres jednu i dve noci) v prijemnem prostredi s ochotnymi sestrami a jinym personalem, ktere se mohly pretrhnout, abych se citila jak kralovna a opatrovana, tak bych snad spolykala naky prasky.
Kafe 134466
10.11.2016 11:58:22
Gertrudo - tvé duševní rozpoložení tě předurčuje k nespokojenosti s porodem a pobytem, ať už bude jakýkoliv. Mysli pozitivně, moc to nehroť a neřeš a ono to půjde. ~x~

Já porodní plán neměla nikdy, protože on se fakticky ani sepsat nedá (nikdy nevíš, jak se bude porod vyvíjet). Nu a vždy to šlo nějak podle mých představ a co jsem chtěla, jsem si dohodla na místě, případně to dohodl manžel.
Kafe 134466
10.11.2016 11:54:48
"No logické je to samozřejmě z hlediska jednoduchého provozu porodnice, ale opravdu mi nepřipadá normální, aby volba pro dítě "být se svým otcem" versus "být na sesterně v inkubátoru" byla podmíněna tím, že si to zaplatíš."

Těžko může být otec s dítětem na pokoji s dalšími matkami, že... Prostě když není místo/nejsou na nadstandardu sami, tak se tam již otec nevejde.
Gertruda 71818
10.11.2016 11:43:30
Jsem momentálně v duševním rozpoložení, že bych si raději přála porodit v autě nebo v sanitce. Prostě vyhnout se tomu prostředí. Musím zapracovat na něaké důvěře.
Pole levandulové 23006
10.11.2016 10:55:59
Gertrudo, ja naprosto chapu, ze chces porodit v klidu a podle sveho a neshledavam na tom absolutne nic zavadneho. Jen se snazim rict, ze ted neni cas na to byt hrdinna bojovnice a je lepsi byt sobecka, tj zaridit si to dobre pro sebe tady a ted i za cenu toho, ze se domluvis s konkretnim doktorem. Vetsina z nich nabizi nejaky nadstandart k porodu a v ramci toho se o tebe i sestry staraji lepe, reps. snaze plni tva prani. Je to smutny, ale je to realita. Ja uz mam odrozeno, takze konkretni jmena ti neporadim, ale pokud zapatras na nejakych diskuzich, urcite se najde nekdo, kdo ti da konkretni tip z nedavne doby. Zrovna v tom Podoli to, pokud je mi znamo, funguje docela slusne /a je jedno, jestli to nazves uplatkem nebo penezi navic za zajisteni klidu pro svuj porod/.
Chrysantéma 100475
10.11.2016 10:55:57
Gertrudo,

a terénní PA,která by Tě "hlídala" po ambulantním porodu máš zajištěnou?? Nemohla by jít s Tebou i k tomu porodu?? Byla bys klidnější??
Gertruda 71818
10.11.2016 10:39:05
Jen to chce umět v tom chodit. No a to je právě to - já v tom chodit neumím.
Zaplatila jsem si v Podolí nějaký ten nadstandarní balíček a Podolí si vybrala jako údajně nejpřátelštější porodnici v Praze. Vybavila jsem se informacemi k ambulantnímu porodu a snažím se napumpovat se asertivitou. Co dál? Podplatit někoho, aby mě nechali být? I kdybych pominula hrdou bojovnici, která upřímně řečeno nechápe, proč by to ksakru mělo být nutné, koho? Vždyť v té porodnici nepřijdu s nikým nastálo do kontaktu.
Gertruda 71818
10.11.2016 10:35:32
Ano, plán je koncipován tak, že buď tohle nebo nic, protože by to porodnici překáželo.
Alca 145121
10.11.2016 10:26:12
V Praze si bohužel nevybereš, no, přijde mi, že je to díky tomu, jaký tu mají přetlak a tak se nemusí snažit. No každopádně pokud jsi měla tak rychlý už první prod, tak druhý snad bude ještě rychlejší a nikdo nebude mít čas do toho zasahovat.... Pokud jsi rozhodnutá si případně prosadit ambulantní porod, taks e zkus poradit s lidmy, co s tím mají zkušenost (třeba s tou soukromou PA), aby jsi byla případně vyzbrojena argumenty kdyby to nechtěli umožnit (klasika je, že řeknou ať si klidně jdeš ale dítě tam musí zůstat...)
Pole levandulové 23006
10.11.2016 10:22:29
Prekvapuje mi, ze pokud je to pro tebe tak moc dulezie, ze to resis az ted, tj kdyz, jak pises, je tvuj porod na spadnuti. V beznych porodnicich si z tebe proste na zadek nikdo nesedne, ale zaridit lze ledacos, ovsem za penize. Bud budes hrda bojovnice za lepsi porodni podminky pro vsechny a nejspis tvuj porod nedopadne dle tvych prani nebo si to proste zaridis predem a akceptujes, ze to zaplatis. Najit i zaridit lze v CR cokoli, jen to chce v tom umet chodit. Netvrdim, ze se stavajicim systemem souhlasim, ale na to, aby se neco zmenilo i pro tvuj porod, je rozhodne potreba delsi doba nez kdyz si vzpomenes ted. A menit podminky k lepsimu pro dalsi rodicky muzes i po porodu, pokud to pro tebe bude i nadale dulezite.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1070  [Dalších 1050 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.