| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nástřih uzdičky pod jazykem

  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 171  [Dalších 81 >>]
MishuI 84229
11.10.2010 13:27:45
No tak já předpokládám,že logoped už pár uzdiček viděl,tak to snad posoudí.
.ganesha. 83982
11.10.2010 13:25:18
Hele a vyšetřuje vůbec logoped takhle malý dítě?

Leda že by věděl, že uzdička krátká tak, jak ji má tvá dcera, bude v budoucnu dělat problémy.. jinak co se týče výslovnosti ti podle mě nemůže nic zodpovědně potvrdit, ne? U takhle malýho dítěte...
Amaj
  • 
11.10.2010 13:24:31
Syn měl zkrácenou uzdičku. Zjistila jsem to v jeho 4 1/2 letech od logopedky. Syn si např. nedokázal jazykem olíznout rty, nedokázal vypláznout jazyk, dosáhnout špičkou jazyka na horní ret, ...Logopedka doporučila nejprve cviky na zkrácenou uzdičku, teprve kdyby nepovolila, doporučovala nástřih. Totéž řekla nezávisle foniatrička. Nakonec se mu po procvičování uzdička uvolnila sama, na nástřih nešel.
Na Vašem místě bych nejprve zašla na foniatrické a logopedické vyšetření.
MishuI 84229
11.10.2010 13:23:50
Samotnou by mě to ani nenapadlo.
berunka,M+M 11/04,M 01/08 102284
11.10.2010 13:22:27
Abslolutně nic, chvilku jsme čekali v čekárně, jestli se to nerozkrvácí a jeli domů. Ani žádné mastičky, vodičky ... Prostě nic. Pohoda~g~
Kvíza
  • 
11.10.2010 13:21:58
Předpokládám, že ti nástřih uzdičky doporučil pediatr (na logopeda je ještě brzy). Synovi nastřihávali uzdičku poprvé už v porodnici, podruhé asi ve 4 letech (na doporučení logopedky a pediatra). Jedná se opravdu o naprosto banální zákrok, který provedli na ušním/nosním/krčním - paní doktorka si s ním povídala, nahlídla do pusy a najednou to bylo - ani nestačil zařvat:-) Doporučili hodně s jazýčkem hýbat, aby znovu nesrostlo. Asi po týdnu jsme byli na kontrole, bez problémů. Ale jak říkám, sama od sebe bych se do takové akce nepouštěla, vyčkala bych doporučení lékaře.
berunka,M+M 11/04,M 01/08 102284
11.10.2010 13:21:02
Ještě jsem zapomněla, na logu si ihned všimla, že Michálek má uzdičku, hned když promluvil. Řekla, že to zkusíme a zatím zvládá. L umí a říká se, že když umí L naučí se R.~z~
Jit+3 106035
11.10.2010 13:20:16
Myslím, že ve 20 měsících je opravdu předčasné určit, zda ji ta uzdička v něčem brzdí nebo ne. Já osobně bych do toho nešla. Dcera bude mít za 14 dní dva roky a je fakt, že je dost nadstandartní v mluvení, už cca půl roku umí R, nedělá jí problém říct TATRA, TRENKY, HORKÝ, MOKRÝ. Ale zase neumí jiná písmena, hlavně sykavky. Podle mě je ve 20 měsících brzo chtít po nich, aby uměli všechna písmena. Syn se naučil R někdy po druhém roce, ale CH až cca ve 3, do té doby ho nahrazoval K a F.

Možná by bylo lepší zkusit jazykovou gymnastiku, naučit ji třeba jak dělá žirafa (jazyk vystrčený z pusy, špičkou nahoru a hýbe se zleva do prava) a další cviky, aby se uzdička protáhla.

A když už nic, šla bych s ní k někomu dalšímu, aby ji prohlédl a řekl mi na to svůj názor. Mně jako malou taky chtěli poslat na střihání uzdičky (horní), že mi hrozně roztahuje přední zuby. Moje mamka nechtěla, nechala to tak. Měla jsem mezeru, ale nijak dramatickou. Ve chvíli, kdy mi narostly osmičky mezera zcela zmizela! Kdyby mi střihli uzdičku a dali rovnátka, měla bych teď zuby přes sebe.

Jinak neteř byla na stříhání uzdičky pod jazykem taky a přesto se nevyhla tomu, že v 5 letech neumí ani R ani Ř, špatně vyslovuje V, L a spoustu dalších hlásek. Takže jenom o té uzdičce to určitě nebude.
Balbína 99798
11.10.2010 13:20:06
mám syna 26 měsíců. Mluví hodně špatně, zřetelně řekne pár slov MÁMA, TÁTA, MIMI, BABI a pak už jsou to komoleniny. Ani neřekne hezky HAF nebo BÚ nebo svoje jméno. Dcera se rozmluvila po druhém roce.
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 171  [Dalších 81 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.