| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Animace: Je nutné očkovat mé dítě, když jsou očkovány všechny ostatní?

 Celkem 9 názorů.
 Alca 


Ma to jeden hacek 

(9.8.2018 11:45:44)
Animace je perfektní a jasně ukazuje, jak která míra proočkovanosti (respektive imunizace) ovlivní šíření nemoci. Nicméně to má malý háček. Stále se řeší zejména pouze očkování dětí. To fungovalo dobře v době, kdy dospělá populace byla imunizovaná proděláním nemoci. jenže dnes už je čím dál tím větší část populace imunizována očkováním v dětství a bohužel mi přijde, že se konkrétně v česku neřeší případné přeočkování dospělých. Bereme to tak, že imunita je doživotní. Ne vždy tomu tak ale je - například poslední epidemie černého kašle a příušnic byly hodně rozsáhlé i díky dřívějšímu selhání vakcín. Například můj bratr v 18 neměl už absolutně žádné protilátky proti příušnicím (já jsem ho pobídla, ať si to enchá zjsitit, protože pracovasl s malými dětmi - takže se nakonec nechal přeočkovat). Vím od švagrové z Austrálie, že tam byly vyzýváni dospělí z rodin, kde se očekávalo anrození dítěte, aby se enchali přeočkovat proti černému kašli, protože neočkovanému novorozenci hrozilo nejvíce rizika právě od jeho rodiny. V ČR jsem žádnou takovou aktivitu nezaznamenala. Naposledy mě velmi překvapilo, když měla nemocnice Motol problémy se svým urgentním příjmem, protože jejich lékaři neměli protilátky proti spalničkám a po setkání s nakaženým pacientem byli v karanténě. Stejně tak bylo zajímavé, že v čase stoupalo % nakažených dospělých oproti dětem. Mě osobně už v 11, když jsem šla na test protilátek proti TBC, přišlo divné, že potom už nikdo nic netestuje (protože já sama měla protilátek dost a očkování jsem nepotřebovala, ale jak můžu vědět, že za 10 let to bude stejné?).
Navíc dnes už nejsme izolovaná země, proudí sem turisté a lidé za prací z jiných zemí a tudíž je větší pravděpodobnost setkánís e s nákazou. Proto bych čekala, že se začne aktivněji řešit stupeň imunizace dospělé populace (zejména s ohledem na šíření nemoci). Protože 95% proočkovanost dětí (která se neustále v ČR řeší jako to důležité) nic neznamená, pokud na stejném čísle nejsme v rámci celé populace.....
 Bobo 
  • 

Re: Ma to jeden hacek 

(10.8.2018 16:42:09)
Položím Vám jednoduchou otázku. Jste lékařka? Máte ucelené medicínské vzdělání, další nutné aprobace v oboru? Pokud ano, můžeme brát Váš názor jako jeden z možných. V opačném případě je zcela bezcenný.
 patera 


Re: Ma to jeden hacek 

(10.8.2018 19:19:16)
Každý názor má svoji cenu a význam. Jen takové výkřiky do tmy, jako je ten tvůj jsou fakt k ničemu.
 Bobo 
  • 

Re: Ma to jeden hacek 

(10.8.2018 22:13:48)
Ne, mýlíte se. Pindy nikoho nikam neposunou. Před ťápáním dám vždy přednost odbornému zdůvodnění, které je podepřeno zkušeností. Laik si může mumlat, co ho napadne. Nakonec nemá žádnou zodpovědnost.
 patera 


Re: Ma to jeden hacek 

(11.8.2018 12:42:57)
Kecy, tady není odborný článek, tak peoč by měly být odporné příspěvky.
 Bobo 
  • 

Re: Ma to jeden hacek 

(12.8.2018 20:06:33)
Vaším handicapem bude spíše malá rozumová kapacita mozku. Vy opravdu můžete plkat, co chcete.
 Analfabeta 
  • 

Re: Ma to jeden hacek 

(11.8.2018 15:32:50)
Když odborníkovi zaplatíš, odborně ti odůvodní kdeco. Očkovat, neočkovat - ono tu nejde je o zdraví, ale především o prachy!
 Bobo 
  • 

Re: Ma to jeden hacek 

(12.8.2018 20:07:09)
A na to jste přišla jak?
 Alca 


Re: Ma to jeden hacek 

(13.8.2018 11:40:03)
Mám přírodovědné vzdělání, dělala jsem léta ve výzkumu a docela rozumím statistice a spol. A z tohoto pohledu jsem se na tu animaci dívala. A i proto vidím, že ta animace má poměrně zásadní nedostatek. Ukazuje totiž šíření nemoci při určitém % očkovaných jedinců. Ve skutečnosti je ale mnohem důležitější počet jedinců s imunitou. A bohužel mezi naočkovanost a imunizaci se nedá vždy dát rovnítko. Ano, ta animace funguje tak jak je uvedená, pokud si představéme kolektiv dětí - tam pak bude hlavním faktorem proočkovanost, pokud tedy nebude vakcína celkově neúčinná...... Ovšem v celkové společnosti bude jednak spousta lidí s imunitou i bez očkování (v současné době hlavně senioři), ale zároveň tam může být i část, která je proočkovaná, ale imunitní nebyla nikdy (což je relativně malé %) anebo již není, protože protilátky se vytratily. Oficiální proočkovanost pak může být 95%, ale reálná imunizace může být nižší, což vede k šíření nemoci. Ukázkou bylo ono znovuobjevení se černého kašle, epidemie příušnic cca před 8 lety ale pravděpodobně částečně i současné rozšíření se spalniček (viz. onen případ z urgentního příjmu v Motole, kde většina zdravotníků neměla dostatečnou hladinu protilátek a musela do karantény).

Já nejsem proti očkování. Ale přijde mi krátkozraké se zaměřovat jen na děti. A bohužel právě jen zaměřování se na děti v ČR vidím ~d~ Absence jakéhokoliv apelu na dospělou veřejnost ohledně očkování mě dost zaráží.

Jinak jsem uvedla pár příkladů, se kterými jsem měla přímou zkušenost. Nejsem odborník přes vakcinaci, psala jsem jen, co zaráží mě jakožto člověka, který se vědecké činosti poměrně dost věnoval.

P.S. radši bych viděla snahu argumentovat s tím, co jsem zde psala, než to smést ze stolu jedním šmahem jen proto, že nemám lékařské vzdělání. BTW ani to nezaručuje příslušnou odbornost, měl byste vidět, jak někteří lékaři rozumí statistice či neberou v úvahu jakoukoliv chybu měření při spoléhání se na přístroje apod.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.