| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Odběr na genetiku - nutnost nebo podivný český nadstandard?

Milá Radko,
díky za vzkaz.Snad si nakonec porozumíme. I když naše životní zkušenosti jsou tak protichůdné, že asi stejný názor na věc bude těžký.Já si zažila ten zbytečný stres, a ty ten opravdový. Já se ke všemu stavím z té pozitivní stránky a vy budete už asi vždycky hodně opatrná.Já si nemyslím, že vlastní zdraví mi zaručí 100% jistotu, že moje děti budou zdravé. Jen si myslím, že ta pravděpodopnost je vyšší, a to procento, které zbyde na riziko, je prostě to riziko, které člověk musí nést i v mnoha jiných životních situací. Co si ještě pamatuji chabě z genetiky ve škole, jako riziková se brala každá rodina, kde se narodilo postižené dítě, i když se nepodařilo odhalit příčinu. Důležitý je ten fakt. Další čtyři defektní plody jen potvrzují ,že něco není v pořádku, i když se neví co. Doktoři to s vámi asi probrali tisíckrát, ale zdá se mi to jako zátěž ve vaší větvi, ne manželově, a vypadá to, jakoby holčičky ohrožené nebyly, jen kluci. Nevím, zda někdo zjišťoval pohlaví těch 4 defektních plodů. N o ale to jsem zaběhla.Omlouvám se.
Nemůžu s vámi souhlasit, co se týče APF testů. Počet narozených postižených dětí (5_10%) se v průměru týká celé evroby, tedy Německa i Čech. V Německu se testy plošně nedělají ,až od 35let a jinak pouze u rizikových rodin, v Čechách se dělají u všech těhotných. Nicméně čísla jsou stejná. Myslím tedy, že APF testy nezajistí snížení počtu narozených defektních dětí. Nevím, co vše je zahrnuto ve statistice z roku 89, kterou citujete, ale je možné, že v ní jsou zahrnuty i vady, které nejsou genetické, nebo i jsou ,ale jsou zjistitelné třeba ultrazvukem, nebo prostě dnes už nejsou považovány za závažné, protože jsou po porodu řešitelné(vážné stdeční vady...) Ta statistika by mne zajímala, bylo by možné získat odkaz?

Abych to svoje nějak uzavřela.
1. Myslím si,že by možná místo nepřesných APF testu(a ony opravdu jsou velmi nepřesné) bylo dobré dělat podrobnou rodinnou anamnézu, kde se dá zjistit velmi mnoho a podle toho se pak rozhodnout třeba pro amnio.
2.Myslím si, že maminky by měly být informovány o tom, že se chystají APF, proč, jak , s jakou informativní hodnotou, a aby maminky, které mají jasný názor na věc(jako třeba Míša) měly možnost testy odmítnout, bez toho, aby byly vnímány jako problémové.
Mějte se hezky
Hanka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.