| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod v terénu

Přesně tak, Lucko, zpátky do středověku.Jsme přeci v 21.století, moderní doba, tak co se může stát.Dříve rodily ženy doma, s porodní bábou a místními sudičkami, které si porodní zkušenosti předávaly z generace na generaci.Mužský seděl na verandě a popíjel slivovici čekajíc, až bude vpuštěn a shlédne svého narozeného potomka.Tenkrát nebyly statistiky, kolik matek a dětí zemřelo při nebo po porodu.Muž se znovu oženil, aby se měl kdo starat o jeho děti a s kým by plodil ty další...V dnešní době chtějí ženy také přirozený porod.Nastudují mnoho materiálů, posbírají zkušenosti kamarádek a vědí o poru vše.Sepíší porodní plán a můžeme rodit.První bod plánu- neholit!! To se dnes snad už v žádné porodnici neprovádí, pouze v místě možného nástřihu /ono mít potom ochlupení všité do porodní rány a následná infekce, hnisání, rozpaš šití-žádná příjemná věc pro ženu/. Druhý bod-jen ne proboha klystýr!!/ono je přeci lepší, když si procházející hlavička dítěte obsah ampule přeci vypudí před porozením sama, ta příjemná atmosféra, to aroma, ten tatínek, který neví, jestli jde už hlavička nebo je to..., v neposlední řadě PA, která se snaží zadržovat dech a s úsměvem dále rodičku povzbuzuje-maminko tlačte/.A třetí bod porodního plánu-žádná medikace.Pokud není nutná, nikdo ji jen tak přeci nepodá. Jak se rodička začne divit, když přijdou kontrakce-ale ono to bolí-ano,je to porod-ale ono to bolí čím dál víc a jsem unavená,tak už se mnou něco dělejte-ale to je přirozený průběh porodu-tak už mi něco dejte, ať je to za mnou-ale vy přeci odmítáte jakékoliv léky...A alternativní porod- jen ne na tý koze!!/tak třeba do vody, na vaku, na baloně, na por. stoličce, prosím, vyberte si../ Ale mě je už všechno jedno, chci si lehnout a už "to" ze mě vyndejte... Jen jsem chtěla říct, že pro poklidný průběh porodu dle vysněných představ rodiček, je taky třeba něco snést a především se zamyslet nad celým tím humbukem, který se okolo porodů rozpoutal.Používat především logické myšlení a nám ženám vrozený instinkt a zhodnotit své schopnosti.Jen málokterá žena se dokáže porodního plánu sama držet,ale dopředu stejně nikdy neví, co ji zaskočí a jaké mohou nastat komplikace,jak se bude chovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.