| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod v terénu

Hi, hi, s klystýrem mám zajímavé zkušenosti. Při prvních 4 porodech jsem ho dostala a kupodivu při závěrečné kontrakci ve 3 případech z konečníku něco vyběhlo. Nyní při posledním porodu se na něj nějak pozapomnělo, měli toho hodně a nějak mi ho nedali a představte si, tentokrát nic nevyběhlo.;)

Jenže klystýr je to poslední, co by mi vadilo, ten mi sice dát zapomněli, ale za to mi hned na začátku píchli vodu a poslezé do mě nacpali oxytocin, když dítě začalo mít potíže, tak zase jinou chemii na zastavení kontrakcí a tak to vystřídali, nakonec se mimi narodilo přidušené. Já jsem případ, který svědčí o tom, že rodit v porodnici je taky dost nebezpečné, nebezpečí v ní představují sami lékaři, aspoń ti s převažujícím přístupem, že porod musí řídit oni a mít ho přísně pod kontrolou za pomoci zásahů a léků. Někdy jim ani nic jiného nezbývá, musí to uměle popohnat, aby to organizačně zvládli.:(
Právě současná přeplněnost porodnic se mi jeví jako velké riziko porodu v porodnici, možná větší než jsou případné náhlé komplikace při porodu doma. Přeplněnost nutí lékaře uměle zasahovat ještě víc než jejich přesvědčení, že oni vedou porod a také ten tlak snadněji způsobí možnost chyby či špatného odhadu a následně pak chybného rozhodnutí. Myslím, že přesně to se stalo u nás, nestěžuji si na nějakou drzost nebo drsné chování, všichni se mnou mluvili slušně, ale co je to platné, pořád se spěchalo, nebyl čas na vysvětlování nebo ponechaní času na to, abych se mohla rozhodnout, že chci nebo nechci lékařem navrhovaný zákrok. Píchnu vám vodu, aby se to rozběhlo, mi sdělil lékař, když mě v kontrakci prohlížel, ani jsem nestačila kývnout a už to bylo. Ráda bych bývala ten oxytocin odmítla, ale bylo mi řečeno, už to musíme porodit, když jsme píchli vodu. Prostě podle mě není šance v porodnici se příliš ubránit lékařským zásahům a to že byly škodlivé se dozvíte až potom, když to jejich následkem špatně dopadne jako u nás.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.