| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod v terénu

Porodila jsem 3 děti, 2 z toho zcela přirozeně, všechny bez klystýru, ani jedno se nenarodilo do výkalů! Samozřejmě, že jsou maminky, které mají v určité fázi porodu pocit, že je to nad jejich síly a požádají např. o medikalizaci. A myslím, že na to mají právo. Stejně jako ty, které to zvládnou bez medikalizace mají právo žádnou medikalizaci nedostat. Nebo ne? Prostě než začnu rodit, nikdy nevím, jaké to bude a jak to zvládnu! A co myslíte (nebo snad přímo znáte z vlastní praxe?), když rodičce přítomní odborníci nabízí nějaké léky, informují ji skutečně pravdivě o rizicích, která jsou s jejich podáním spojená?
Při mém třetím porodu jsem byla na běžné předporodní kontrole (tzv. monitory), a protože už bylo dost po termínu, prohlédl mě i pan primář. Konstatoval, že "tam máme pěkný nález, to je otevřené na 3cm, jestli chcete, my Vám něco píchnem, ať je to rychleji"!!!!! Když jsem odmítla, vyslechla jsem si, že jsem "ta přirozená a jím zrní" apod. A protože jsem chtěla rodit v jiné porodnici, upozornil mě ještě, že "až to přijde", ať jedeme hned, protože to bude rychlé. Takže: PROČ mi nabízel medikaci, když porod teprve začínal, neměla jsem ani bolesti, dokonce i monitor vykazoval klidový stav, nikde ani čitu po komplikaci a sám se vyjádřil, "že to pak bude rychlé"? K čemu je dobré urychlovat rychlé????? Tak akorát aby se z toho vyvinula nějaká pěkná komplikace a bylo co zachraňovat. To se na mě nezlobte, ale opravdu to nechápu! A že jsem odmítla, dal mi hned najevo, co si o mně myslí...... To je reálný stav našeho porodnictví a ty, které se ho snaží změnit (viz HAM apod.), dělají pro to, aby se nerodilo doma mnohem víc než celá paní Jílková a její suita se vším tím, co předvedli ve VEŘEJNOPRÁVNÍ televizi. To byla teda darda úrovni naší veřejnoprávní publicistiky...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.