| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod v terénu

... - poprvé dokonce císařem (původně to měl být přirozený porod v CAPu :-/), podruhé "normálně"...

Nemůžu si nijak zvlášť stěžovat, žádné zásahy mi nevnucovali, na vše se ptali, měla jsem porodní plán atd. (psala jsem tu tehdy i článek).

ALE jsem jednoznačně pro, aby porod doma se začal jako v jiných zemích brát jako jedna z normálních možností, jak porodit, místo aby se na to nazíralo jako na něco téměř ilegálního, riskantního, nacházejícího se v jakési šedé zóně! To totiž taky zrovna na pocitu bezpečí nepřidá, když žena při výběru svého "pelíšku" k porodu musí řešit, zda při jedné z možností volby nebude mít různé problémy s doktory, úřady atd. různé popotahování, obhajování se...´:-(

Já osobně si vůbec nejsem jista (a zpětně se to říct nedá), zda komplikace, které nastaly u obou porodů, nesouvisely právě s tím, že jsem rodila v porodnici? Jestlie třeba nejsecm schopna se tam úplně uvolnit tak aby se porod "nezasekl"...? Nebo jestli by nastaly i tak a měla bych naopak být ráda, že jsem tam rodila a děti jsou OK?

To prostě nevím, je to velký otazník, "co by kdyby", a nikdy nikdo už to nezjistí!

Co ale vím poměrně jistě je, že kdybych žila v zemi kde se na porod doma (nebo třeba v porodním domě, což by mi asi vyhovolalo ještě víc - bydlíme v paneláku...) pohlíží normálně, měla bych zajištěnou odbornou péči dobré PA, nemusela řešít otázky kolem pojištění, následné péče u pediatra atd., tak bych se nejspíš pro nemocnici/porodnici nerozhodla. V žádné nemocnici jsem kromě porodů a krátkého pobytu s mladším synkem nikdy nebyla a mám k nim jakousi averzi, cítím se ta nesvá. U porodů jsem to ale brala jako že to jinak nejde, a snažili jsme se vybrat nějakou co nepříznivější (tehdy CAP, poté co ho zrušli, přesto stejnou porodnici právě proto že jsem už znala jak prostory tak část personálu a vycházela jsem z toho že to můj pocit bezpečí zvýší).

Určitě by ani po změnách přístupu a legislatvy atd. všechny ženy nerodily doma - proč taky? Ani by to u všech nešlo. Ale stejně tak není důvod aby všechny musely rodit v porodnicích! Prostě budou dejme tomu 3-4 možnosti (porodnice, doma, porodní dům, ambulantní porod v porodnici či porodním domě) a každá si vybere, resp. se přihlédne samozřejmě i k tomu co je konkrétně u ní ze zdravotních důvodů možné či nikoliv. Ať žije pluralita i v této oblasti :-)!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.