| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Městská nemocnice Ostrava-Fifejdy

Dlouho jsem zvažovala, kde své první dítě porodím. Jsem velmi zatížena odbornými znalostmi o porodu a vývoji dítěte, takže úvahy byly komplikované. Původně jsem plánovala cestu do vyhlášeného Vrchlabí, ale komplikace s cestováním v těhotenství mi v totmo kroku zamezily. Na Fifejdách v prodnici jsem začala s prípravnými kurzy pro těhotné, vedenými asistentkou Nikol Dostálovou. Již její způsob práce v kurzu mne nadchl, její lidský přístup a péče mi byla blízká. Velmi jsem ocenila ochotu Nikol doporovázet mne a mého muže u našeho prvního porodu. Porod byl úžasný zážitek, péče o naše pohodlí a pohodlí miminka byla ze strany Nikol a MUDr. Martina Horáka skvělá. Počátek porodu ve sprše na balonu, další fáze na porodním vaku, pdpora a přítomnost manžela, aplikace epidurálu a následný velmi rychlý příchod na svět našeho chlapečka byl úžasný. Asistentka mi položila chlapečka na břicho před přestřižením pupeční šňůry a po mém ošetření již na pokoji jsme se snažily přiložit chlapečka k prsu. Manžel byl stále s námi, pomáhal mi, přestřihnul pupeční.Protože jsem měla aplikovaný epidurál, měl chlapček první noc strávit sám na novorozeneckém oddělení, což jsem odmítla. Dětská sestra nás chodila již na oddělení šestinedělí kontrolovat, zda jsme v pořádku. Přes počáteční komplikace s kojením nám velmi dobře pomohla MUDr. Lišková, která se na oddělení velmi dobře stará a propaguje kojení. Některé zvyklosi personálu v péči o miminko se mi nelíbily, například každodenní sprchování miminek a měření teploty v zadečku. Ve všem se mi ale snažili vyjít vstříc, třebaže jim některá má přání asi případala nezvyklá. Takže jsem chlapečka nesprchovala, neměřila, sestřičky se na mé přání mne snažily informovat o chodu a organizaci oddělení. Pátý den po porodu nás v pořádku propustili.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.