| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Průběh těhotenství - 5. a 6. týden

Mila Margit,

mozna, ze uz Vam nekdo take napsal podobnou informaci; ovsem ja za svou povinnost povazuji Vam sdelit, co vim o toxoplasmose ja.
Kdyz pani doktorka potvrdila, ze jsem skutecne tehotna, udelala mi nekolik testu a mezi jinymi i na imunitu proti toxoplasmose. Vsechno bylo v poradku, jen proti toxoplasmose imunni nejsem (jako konecne asi 50% zen). Dostala jsem nasledujici spise prikazy nez rady:
1. Neprijit dlouhodobe do styku s kockou a jejim trusem!!! (nikoliv jidlem)
2. vyvarovat se oliznuti kocky a psa(!!!!)
3. rozhodne nejist syrove maso (tzn. tataracek, jestli jste jako ja labuznik a rada japonske sushi)
4. velmi peclive omyvat veskere ovoce a zeleninu a po te si znova dukladne umyt i ruce(!)
5. pokud uz prijdu do styku s nemytou zeleninou a syrovym masem (co asi delame kazdy vecer v kuchyni, ze?), nedotykat se rukama oci ci ust.
To je vse. Docela staci, co rikate? Nevim, ale jestli jste si jiz nechala zjistit vasi imunitu proti teto nemoci, pokud totiz mate doma kocicku, je mozne, ze jste prirozene ziskala protilatky. Nechte si radeji provest test. Pokud vase imunita bude negativni (nejste imunni), zkuste poprosit manzela, aby prevzal uklizeni po vasem chlupackovi a zkuste se pri mazleni vyvarovat "pusinkovani" a pro jistotu si pak vzdy umyjte ruce. Verte, ze me take tyto zakazy trhaji srdce, ale co bychom pro ty nase trpasliky v brisku neudelali, ze?
Petra Hanenberg

P.S.
momentalne ziji v Belgii a vsechny rady, ktere jsem zde napsala jsem ziskala od belgicke lekarky. Rozhodne vse konzultujte jeste s ceskym lekarem, treba toho vi vic.
P.P.S.
Toxoplasmosa se u zeny projevuje zvysenou teplotou, bolenim ve svalech, konecne jako kdybyste mela dostat normalni chripku. Pro miminko muze mit vsak tragicke nasledky (to vite konecne sama). Ja chodim pravidelne kazdy mesic na testy a pokud by test byl pozitivni (v predeslem mesici jsem prodelala toxoplasmosu), bylo mi sdeleno, ze dostanu injekci, specialni leky a bibli do ruky, abych se mohla po vecerech modlit za zdrave miminko.
DRZIM PALCE, HODNE STESTI A ZADNY STRACH!!!!!


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.