| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Imunita novorozence

Niobe, je opravdu škoda, že máš na kojení takový názor, ale vůbec se ti nedivím. Bohužel je společenská nálada momentálně taková, že styl propagace kojení, který je v dnešní době nastaven už leze spoustě maminek na nervy a kojení nenávidí a své dítě už jen díky tomu, že je na ně společností svým způsobem tlačeno, prostě kojit nechtějí. Ne proto, že by nemohly, ale tak trošku natruc všem. Je to škoda. Momentálně zpracovávám docela obsáhlý výzkum na téma psychologie při kojení, mám okolo 3000 respondentů a výsledky se začínají vyvíjet velmi zajímavě, jistě je pak zveřejním zde na hlavní straně rodiny.
Budu se snažit, co to půjde, aby se do povědomí společnosti dostala poněkud jiná podpora kojení. A to ne podpora kojení, ale podpora matek. Podpora matek v tom, aby se mohla zcela informovaně rozhodnout, zda budou kojit, jak dlouho budou kojit, V dnešní době opravdu výrazně chybí podpora žen, které nekojily, nemohly kojit, nechtěly kojit, bojovaly za kojení či prostě z jakéhokoliv důvodu nekojily. Tyto ženy jsou tak trošku na okraji společnosti zahrnovány dotazy na téma kojení a proč nekojíš??? Má zkušenost z praxe je bohužel opravdu taková, že za mnou chodí a píší mi tisíce maminek, které se nedočkaly podpory od lékařů, pediatrů, v porodnici, ale pozor, ani od některých laktačních poradců. Celý systém laktačního poradenství by se měl změnit, ale je to běh na opravdu dlouhou trať (hodlám na toto téma zpracovat obsáhlou diplomovou práci, ale to bude až za 2 roky, nyní bojuji s bc. prací na téma Psychologie při kojení). Všichni o podpoře a prospěšnosti kojení mluví (jinak Niobe, to, že kojení je skutečně prospěšné pro imunitu, ale i budoucí zdravotní stav dítěte je prostě výsledkem mnohaletých výzkumů, tzn., že ta čísla jsou prostě objektivní. To, že v okolí máš kojené děti nemocné a nekojené zdravé je pouze zkreslený obraz tvého úhlu pohledu. Musíme se smířit s tím, že prostě kojení opravdu je to nejlepší, čím je možné dítě nakrmit, ale ne vždy se to daří a právě maminky, kterým se to nedaří musí mít zcela jinou podporu než která je dnes), ale jen málokdo opravdu dokáže správně poradit, povzbudit, vcítit se do pocitů ženy, nabízet ji možnosti pro to, aby se mohla sama rozhodnout a hlavně zcela respektovat JAKÉKOLIV rozhodnutí, které učiní. I mne to trvalo docela dlouho, než jsem opravdu dokázala plně podporovat i maminky, kterým se kojení nedařilo nebo které mají děťátka na UM. Ale po mnoha tisících dotazech, po zkušenostech s tisíci maminkama jsem dokázala překročit svůj stín (protože opravdu každý laktační poradce do toho jde ze začátku po hlavě a snaží se podporovat kojení za téměř každou cenu) a poslední roky u mne oporu najde opravdu každá maminka. A já si velmi vážím toho, že do mé poradny, na emaily, ale i telefonicky mi volají maminky, které hned přiznají, že své dítě krmí UM a vůbec se za to nestydí a ví, že je v žádném případě neodsoudím (i kdyby nekojily třeba proto, že chtěly mít krásné prsa - je to jejich volba, kterou musím respektovat) a snažím se pomoci. Vždyť kam se vlastně mají tyto maminky obrátit, když potřebují radu ohledně výživy dítěte (bohužel znalosti pediatrů v této oblasti jsou velmi často mizivé, ve školách se to prakticky neučí a tak záleží hlavně na tom, co pochytí v praxi a zda se sami aktivně o tuto oblast a hlavně aktuální trendy zajímají).
Mým cílem je, aby jednou spolu všechny maminky mohly normálně na téma krmení dítěte hovořit. Aby to nemusely být kradmé pohledy na tu flašku, kterou krmí tamta divná matka, aby se nikdo naopak nedíval divně na matku, která kojí své tříleté dítě. CHce to prostě zcela jinou toleranci, než která nyní ve společnosti je, respektování rozhodnutí každé ženy, aby někdo nebyl lepší než ten druhý a aby ženy, kterým se kojení nedařilo nebo kojit nechtěly nemusely ty kojící nenávidět. Aby to nemuselo být jako to máš třeba ty Niobe. Cítím z tebe zášť vůči všemu, co se o kojení jen otře. Ale proč? Neznám tvůj kojící příběh, je jedno, zda jsi kojila, nekojila nebo zda sis vytrpěla muka při snaze kojit. Je vidět, že každopádně ale nejsi spokojená s tím, jak to nyní ve společnosti funguje. Ani mne se vůbec nelíbí, že některé maminky, které své děti kojí si myslí, že jsou něco lepšího než ty, které nekojí. A je jasné, že se to jednou už obrátit musela a ta doba už pár let je. Prostě se objeví protiútok z druhé strany a maminky, které nekojily, nedařilo se jim kojit nebo jim prostě jen vadí, že je podporováno jen kojení, ale už chybí podpora té druhé strany (ne podpora UM, ale podpora maminek, které se takto rozhodly nebo prostě musely své dítě krmit) začnou hanit kojení a snaží se vyzdvihovat výhody UM. A opravdu se jim nedivím.
Takže Niobe, já se absolutně na tebe nezlobím. Zhruba 500 maminek mi v těch dotaznících napsalo podobný názor. To už skutečně o něčem svědčí a já se budu opravdu snažit, pokud to jen trochu půjde, aby se podpora ubrala jiným směrem. Aby se podporovaly maminky a děti a ne jen MM.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.